gparted - en to bg translation catalogue (176 entries)

en: GNOME Partition Editor
bg: Редактор на дялове на твърд диск за GNOME

note: add spinbutton_before
en: Free Space Preceding (MiB):
bg: Свободно място отпред (MiB):

note: add spinbutton_size
en: New Size (MiB):
bg: Нов размер (MiB):

note: add spinbutton_after
en: Free Space Following (MiB):
bg: Свободно място отзад (MiB):

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Resize/Move
bg: Преоразмеряване/Преместване

en: Minimum Size: %1 MiB
bg: Минимален размер: %1 MiB

en: Maximum Size: %1 MiB
bg: Максимален размер: %1 MiB

en: Set Disklabel on %1
bg: Създаване на таблица с дяловете върху %1

en: A disklabel is a piece of data stored at a well known place on the disk, that indicates where each partition begins and how many sectors it occupies.
bg: Таблицата с дялове е информация на специфично място на диска, която показва къде започва всеки дял и колко сектора заема.

en: You need a disklabel if you want to create partitions on this disk.
bg: Таблицата с дялове е необходима, ако искате да създавате дялове на този диск.

en: By default GParted creates an msdos disklabel.
bg: По подразбиране GParted създава таблица с дялове съвместима с MSDOS.

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Select new labeltype:
bg: Избор на нов вид таблица с дялове:

en: WARNING: Creating a new disklabel will erase all data on %1!
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Създаването на нова таблица с дялове ще изтрие всички данни на %1!

en: Create
bg: Създаване

en: Filesystems
bg: Файлови системи

en: Filesystem
bg: Файлова система

en: Grow
bg: Разширяване

en: Shrink
bg: Свиване

en: Move
bg: Преместване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste %1
bg: Поставяне на %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
bg: Информация относно %1

en: Warning:
bg: Предупреждение:

note: filesystem filesystems to choose from
en: Filesystem:
bg: Файлова система:

note: size
en: Size:
bg: Размер:

note: used
en: Used:
bg: Използвани:

note: unused
en: Unused:
bg: Свободни:

en: Flags:
bg: Флагове:

note: path
en: Path:
bg: Път:

note: real path
en: Real Path:
bg: Реален път:

en: Status:
bg: Състояние:

en: Busy  (At least one logical partition is mounted)
bg: Зает (поне един логически дял е монтиран)

en: Active
bg: Активен

en: Mounted on %1
bg: Монтиран на %1

en: Unable to find mountpoint
bg: Неуспех при откриване на точката за монтиране

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
bg: Не е зает (не са монтирани логически дялове)

en: Not active
bg: Неактивен

en: Not mounted
bg: Не е монтиран

note: first sector
en: First Sector:
bg: Първи сектор:

note: last sector
en: Last Sector:
bg: Последен сектор:

note: total sectors
en: Total Sectors:
bg: Общо сектори:

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
bg: Създаване на нов дял

note: checkbutton..
en: Round to cylinders
bg: закръгляне към цилиндри

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.   Create as: <optionmenu with choices>
en: Create as:
bg: Създаване като:

note: fill partitiontype menu
en: Primary Partition
bg: Основен дял

en: Logical Partition
bg: Логически дял

en: Extended Partition
bg: Разширен дял

en: New Partition #%1
bg: Нов дял #%1

en: Resize/Move %1
bg: Преоразмеряване/Преместване на %1

en: Resize %1
bg: Преоразмеряване на %1

en: Applying pending operations
bg: Прилагане на чакащите операции

en: Applying all listed operations.
bg: Прилагане на всички изписани операции.

en: Depending on the amount and type of operations this might take a long time.
bg: В зависимост количеството и вида на операциите, това може да отнеме много време.

en: Current Operation:
bg: Текуща операция:

en: Completed Operations:
bg: Завършени операции:

en: Details
bg: Подробности

en: %1 of %2 operations completed
bg: Завършени са %1 от общо %2 операции

en: Operation canceled
bg: Операцията е прекратена

en: All operations succesfully completed
bg: Всички операции са завършени успешно!

en: An error occurred while applying the operations
bg: Възникна грешка по време на прилагането на операциите

en: The following operation could not be applied to disk:
bg: Следната операция не може да бъде приложена към диска:

en: See the details for more information
bg: За повече информация, вижте подробностите

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите текущата операция?

en: Canceling an operation may cause SEVERE filesystem damage.
bg: Отказването на операция може да причини ТЕЖКИ вреди на файловата система.

en: Continue Operation
bg: Продължаване на операцията

en: Cancel Operation
bg: Прекратяване на операция

en: unrecognized
bg: неразпозната

note: no filesystem found....
en: Unable to detect filesystem! Possible reasons are:
bg: Неуспех при засичане на файловата система! Възможните причини са:

en: The filesystem is damaged
bg: Файловата система е повредена

en: The filesystem is unknown to libparted
bg: Файловата система е непозната за libparted

en: There is no filesystem available (unformatted)
bg: Няма налична файлова система (неформатиран дял)

en: Unable to read the contents of this filesystem!
bg: Невъзможност да се прочете съдържанието на тази файлова система!

en: Because of this some operations may be unavailable.
bg: По тази причина някои операции няма да бъдат достъпни.

en: Did you install the correct plugin for this filesystem?
bg: Инсталирахте ли правилната приставка за тази файлова система?

en: create empty partition
bg: създаване на празен дял

en: resize partition
bg: оразмеряване на дял

en: resize partition and filesystem using libparted
bg: преоразмеряване на дяла и файловата система, използвайки libparted

en: set partitiontype
bg: настройване вида на дял

en: copy of %1
bg: копиране на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3 MiB) from %4
bg: Изтриване на %1 (%2, %3 MiB) от %4

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 2345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4 MiB) on %5
bg: Създаване на %1 #%2 (%3, %4 MiB) на %5

en: Move %1 forward by %2 MiB
bg: Преместване на %1 напред с %2 MiB

en: Move %1 backward by %2 MiB
bg: Преместване на %1 назад с %2 MiB

en: Resize %1 from %2 MiB to %3 MiB
bg: Преоразмеряване на %1 от %2 MiB на %3 MiB

en: and Resize %1 from %2 MiB to %3 MiB
bg: и преоразмеряване на %1 от %2 MiB на %3 MiB

en: Sorry, changes are too small to make sense
bg: Промените са прекалено малки, за да бъдат извършени

note: TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
bg: Форматиране на %1 като %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 2500 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3 MiB)
bg: Копиране на %1 към %2 (начало при %3 MiB)

note: append columns
en: Partition
bg: Дял

en: Size
bg: Размер

en: Used
bg: Използвани

en: Unused
bg: Свободни

en: Flags
bg: Флагове

en: unallocated
bg: неразпределени

en: unknown
bg: непознат

en: unformatted
bg: неформатиран

en: used
bg: използвани

en: unused
bg: свободни

en: _Refresh devices
bg: _Опресняване на устройствата

en: _Edit
bg: _Редактиране

note: title
en: Harddisk Information
bg: Информация за твърдия диск

en: Operations
bg: Операции

en: _View
bg: _Изглед

en: Set Disklabel
bg: Създаване на таблица с дялове

en: _Device
bg: _Устройство

en: _Partition
bg: _Дял

en: _Help
bg: Помощ

en: Create a new partition in the selected unallocated space
bg: _Създаване на нов дял в избраното неразпределено място

en: Delete the selected partition
bg: Изтриване на избрания дял

en: Resize/Move the selected partition
bg: Преоразмеряване/Преместване на избрания дял

en: Copy the selected partition to the clipboard
bg: Копиране на избрания дял в буфера

en: Paste the partition from the clipboard
bg: Поставяне на дяла от буфера

en: Undo last operation
bg: Отменяне на последната операция

en: Apply all operations
bg: Прилагане на всички операции

en: _Format to
bg: _Форматиране като

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Deactivate
bg: Деактивиране

note: model
en: Model:
bg: Модел:

note: disktype
en: DiskLabelType:
bg: Вид таблица с дялове:

note: heads
en: Heads:
bg: Глави:

note: sectors/track
en: Sectors/Track:
bg: Сектори/Писти:

note: cylinders
en: Cylinders:
bg: Цилиндри:

en: Hide operationslist
bg: Скриване на списъка с операциите

en: Clear operationslist
bg: Изчистване списъка с операциите

en: %1 operations pending
bg: %1 чакащи операции

en: 1 operation pending
bg: Една чакаща операция

en: Quit GParted?
bg: Затваряне на GParted?

en: %1 operations are currently pending.
bg: В момента %1 операции изчакват.

en: 1 operation is currently pending.
bg: В момента има 1 операция изчаква.

en: Scanning all devices...
bg: Проверка на всички устройства...

en: The kernel is unable to re-read the partitiontables on the following devices:
bg: Ядрото не може да препрочете таблицата с дялове на следните устройства:

en: Because of this you will only have limited access to these devices.
bg: Затова ще имате само ограничен достъп до тези устройства.

en: Unmount all mounted partitions on a device to get full access.
bg: Демонтирайте всички монтирани дялове на устройството, за да получите пълен достъп.

en: No devices detected
bg: Не са засечени устройства

en: Sorry, not yet implemented.
bg: За жалост още не е реализирано.

en: Please visit http://gparted.sf.net for more information and support.
bg: Посетете http://gparted.sf.net за повече информация и поддръжка.

en: It is not possible to create more than %1 primary partitions
bg: Не е възможно да се създадат повече от %1 основни дяла.

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions.
bg: Ако искате повече, първо трябва да създадете разширен дял. Той може да съдържа други дялове.

en: Are you sure you want to resize/move this partition?
bg: Сигурни ли сте, че искате да преоразмерите/преместите този дял?

en: Resizing a fat16 partition can be quite tricky! Especially growing such a partition is very error-prone. It is advisable to first convert the filesystem to fat32.
bg: Преоразмеряването на дял с FAT16 може да бъде опасно! Особено рискова операция е увеличаването размера на такъв дял. Препоръчително е първо да конвертирате файловата система към FAT32.

en: Unable to delete partition!
bg: Не може да се изтрие дялът!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
bg: Демонтирайте всички логически дялове, които имат номер по-голям от %1

en: Are you sure you want to delete %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
bg: След изтриване този дял не може да се копира.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3 MiB)
bg: Изтриване на %1 (%2, %3 MiB)

en: Cannot format this filesystem to %1.
bg: Тази файлова система не може да се форматира като %1.

en: A %1 filesystem requires a partition of at least %2 MiB.
bg: Файлова система от вида %1 изисква дял, голям поне %2 MiB.

en: A partition with a %1 filesystem has a maximum size of %2 MiB.
bg: Дял с файлова система от вид %1 има максимален размер от %2 MiB.

en: Unmounting %1
bg: Демонтиране на %1

en: Could not unmount %1
bg: Не може да се демонтира %1

en: Are you sure you want to create a %1 disklabel on %2?
bg: Сигурни ли сте, че искате да създадете таблица с дялове от вида %1 на %2?

en: This operation will destroy all data on %1
bg: Тази операция ще унищожи всички данни на %1

en: Error while setting new disklabel
bg: Грешка при създаване на новата таблица с дялове

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
bg: Сигурни ли сте, че искате да приложите чакащите операции?

en: It is recommended to backup valuable data before proceeding.
bg: Преди да продължите е препоръчително да направите резервно копие на важните данни.

en: Apply operations to harddisk
bg: Прилагане на операциите към твърдия диск.

en: At least one operation was applied to a busy device.
bg: Поне една операция беше приложена към заето устройство.

en: A busy device is a device with at least one mounted partition.
bg: Заети са тези устройства, които имат поне един монтиран дял.

en: Because making changes to a busy device may confuse the kernel, you are advised to reboot your computer.
bg: Препоръчително е да рестартирате компютъра, тъй като промените по заето устройство може да объркат ядрото.

en: create new %1 filesystem
bg: създаване на нова файлова система, от вида %1

en: grow filesystem to fill the partition
bg: увеличаване на файловата система, за да запълни дяла

en: resize the filesystem
bg: преоразмеряване на дял

en: copy contents of %1 to %2
bg: копиране на съдържанието на %1 в %2

en: check filesystem for errors and (if possible) fix them
bg: проверка на файловата система за грешки и (ако е възможно) поправка

en: create temporary mountpoint (%1)
bg: съзадаване на временна точка за монтиране (%1)

en: mount %1 on %2
bg: монтиране на %1 при %2

en: remount %1 on %2 with the 'resize' flag enabled
bg: монтиране наново на %1 при %2, с включена опцията за преоразмеряване

en: unmount %1
bg: демонтиране на %1

en: remove temporary mountpoint (%1)
bg: премахване на временната точка за монтиране (%1)

en: Root privileges are required for running GParted
bg: Нужни за права на системен администратор (root), за да бъде пуснат GParted

en: Since GParted can be a weapon of mass destruction only root may run it.
bg: Само системният администратор може да стартира GParted, защото чрез нея може да се унищожат важни данни.

note: simulation..
en: run simulation
bg: пускане на симулация

note: grow the mounted filesystem..
en: grow mounted filesystem
bg: увеличаване на монтираната файлова система

note: copy filesystem..
en: copy filesystem
bg: копиране на файлова система
