gnome-media 2.8 - en to bg translation catalogue (495 entries)

en: Address of the server to contact for CD queries
bg: Адрес на сървъра, осигуряващ информация за CD-тата

en: Information to send to server
bg: Данни, които ще се изпратят до сървъра

en: Port
bg: Порт

en: Server name
bg: Име на сървър

en: Server type
bg: Тип на сървър

en: The hostname that will be sent with all queries
bg: Име на хост, което се изпраща с всички допитвания

en: The port that the server is running the database on
bg: Порт, на който е достъпна базата данни

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
bg: Тип сървър, към който се отправят запитвания. Възможните стойности са: 0 (сървър FreeDB round robin), 1 (друг сървър на freedb) и 2 (друг сървър)

en: The username
bg: Потребителско име

en: The username that will be sent with all queries
bg: Потребителското име, което се изпраща с всички запитвания

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
bg: Този ключ определя кои лични данни ще се изпращат към сървъра за запитвания. Възможните стойности са: 0 (никакви данни), 1 (истинските данни) и 3 (други данни).

en: Your hostname
bg: Име на Вашия хост

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показване на помощта: 
    %s

en: Sen_d no information
bg: Да не се изпращат _данни

en: Send real _information
bg: Изпращане на _истинските данни

en: Send _other information:
bg: Изпращане на д_руги данни:

en: _Name:
bg: _Име:

en: Hostna_me:
bg: И_ме на хоста:

en: Login Information
bg: Данни за регистриране

en: FreeDB _round robin server
bg: Съ_рвър FreeDB _round robin

en: Other _FreeDB server:
bg: Дру_г сървър на  _FreeDB:

en: Server
bg: Сървър

en: Location
bg: Местоположение

en: _Update Server List
bg: _Обновяване на списъка със сървъри

en: Other _server:
bg: _Друг сървър:

en: Hos_tname:
bg: Име на хос_та:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: CD Database Preferences
bg: Настройки на базата данни за CD-та

en: Unknown / Unknown
bg: Непознат / непознат

note: Attempts to get length ran out.
en: Unknown
bg: Непознат

en: Multiple matches...
bg: Множество съвпадения...

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
bg: Открити са множество съвпадения в базата данни. 
    Следва списък в възможните съвпадения, моля изберете най-близкото

en: Category
bg: Категория

en: Disc ID
bg: ID на диск

en: Artist and Title
bg: Изпълнител и заглавие

en: Unknown track
bg: Непозната песен

en: CD Database Server
bg: База данни за CD

en: Modify your CD database server preferences
bg: Промяна на настройките за базата данни за CD

en: Blues
bg: Блус

en: Classical Rock
bg: Класически рок

en: Country
bg: Кънтри

en: Dance
bg: Денс

en: Disco
bg: Диско

en: Funk
bg: Фънк

en: Grunge
bg: Гръндж

en: Hip-Hop
bg: Хип-Хоп

en: Jazz
bg: Джаз

en: Metal
bg: Метъл

en: New Age
bg: Ню Ейдж

en: Oldies
bg: Шлагери

en: Other
bg: Друг

en: Pop
bg: Поп

en: R&B
bg: Ритъм и блус

en: Rap
bg: Рап

en: Reggae
bg: Реге

en: Rock
bg: Рок

en: Techno
bg: Техно

en: Industrial
bg: Индъстриъл

en: Alternative
bg: Алтернативна

en: Ska
bg: Ска

en: Death Metal
bg: Дет метал

en: Pranks
bg: Шеги

en: Soundtrack
bg: Саундтрак (към филм)

en: Euro-Techno
bg: Евро-техно

en: Ambient
bg: Амбиент

en: Trip-Hop
bg: Трип-хоп

en: Vocal
bg: Вокално

en: Jazz+Funk
bg: Фънки джаз

en: Fusion
bg: Фюжън

en: Trance
bg: Транс

en: Classical
bg: Класическа

en: Instrumental
bg: Инструментална

en: Acid
bg: Ейсид

en: House
bg: Хаус

en: Game
bg: От игра

en: Sound Clip
bg: Музикален клип

en: Gospel
bg: Госпъл

en: Noise
bg: Шум

en: Alt
bg: Алт

en: Bass
bg: Бас

en: Soul
bg: Соул

en: Punk
bg: Пънк

en: Space
bg: Космическа

en: Meditative
bg: За медитация

en: Instrumental Pop
bg: Инструментален поп

en: Instrumental Rock
bg: Инструментален рок

en: Ethnic
bg: Етническа

en: Gothic
bg: Готик

en: Darkwave
bg: Даркуейв

en: Techno-Industrial
bg: Техно-индъстриал

en: Electronic
bg: Електронна

en: Pop-Folk
bg: Поп-фолк

en: Eurodance
bg: Евроденс

en: Dream
bg: Отнесена

en: Southern Rock
bg: Южен рок

en: Comedy
bg: Комедия

en: Cult
bg: Култ

en: Gangsta Rap
bg: Гангстерски рап

en: Top 40
bg: Топ 40

en: Christian Rap
bg: Християнски рап

en: Pop/Funk
bg: Поп/Фънк

en: Jungle
bg: Джънгъл

en: Native American
bg: Туземна американска

en: Cabaret
bg: Кабаретна

en: New Wave
bg: Ню уейв

en: Psychedelic
bg: Сайкъделик

en: Rave
bg: Рейв

en: Showtunes
bg: Шоутюнс

en: Trailer
bg: Трейлър

en: Lo-Fi
bg: Лоу-фай

en: Tribal
bg: Трайбъл

en: Acid Punk
bg: Ейсид пънк

en: Acid Jazz
bg: Ейсид джаз

en: Polka
bg: Полка

en: Retro
bg: Ретро

en: Musical
bg: Мюзикъл

en: Rock & Roll
bg: Рок-енд-рол

en: Hard Rock
bg: Хард рок

en: Folk
bg: Фолк

en: Folk/Rock
bg: Фолк/рок

en: National Folk
bg: Народна музика

en: Swing
bg: Суинг

en: Fast-Fusion
bg: Бърз-фюжън

en: Bebop
bg: Бибоп

en: Latin
bg: Латинска

en: Revival
bg: Ривайвъл

en: Celtic
bg: Келтска

en: Bluegrass
bg: Блуграс

en: Avantgarde
bg: Авангард

en: Gothic Rock
bg: Готик рок

en: Progressive Rock
bg: Прогресив рок

en: Psychedelic Rock
bg: Сайкъделик рок

en: Symphonic Rock
bg: Симфоничен рок

en: Slow Rock
bg: Бавен рок

en: Big Band
bg: Биг бенд

en: Chorus
bg: Хор

en: Easy Listening
bg: Лека музика

en: Acoustic
bg: Акустична

en: Humour
bg: Хумор

en: Speech
bg: Реч

en: Chanson
bg: Шансон

en: Opera
bg: Опера

en: Chamber Music
bg: Камерна музика

en: Sonata
bg: Соната

en: Symphony
bg: Симфония

en: Booty Bass
bg: Буути бас

en: Primus
bg: Праймъс

en: Porn Groove
bg: Порно груув

en: Satire
bg: Сатира

en: Slow Jam
bg: Бавна импровизация

en: Club
bg: Клубна

en: Tango
bg: Танго

en: Samba
bg: Самба

en: Folklore
bg: Фолклор

en: Ballad
bg: Балада

en: Power Ballad
bg: Енергична балада

en: Rhythmic Soul
bg: Ритмичен соул

en: Freestyle
bg: Импровизации

en: Duet
bg: Дует

en: Punk Rock
bg: Пънк рок

en: Drum Solo
bg: Барабанно соло

en: A Cappella
bg: А капела

en: Euro-House
bg: Евро-хаус

en: Dance Hall
bg: Танцувална зала

en: Goa
bg: Гоа

en: Drum & Bass
bg: Дръм & бейс

en: Club-House
bg: Клуб-Хаус

en: Hardcore
bg: Хардкор

en: Terror
bg: Терор

en: Indie
bg: Инди

en: BritPop
bg: Брит поп

en: Negerpunk
bg: Нигапънк

en: Polsk Punk
bg: Полск пънк

en: Beat
bg: Ритъм

en: Christian Gangsta Rap
bg: Християнски гангста рап

en: Heavy Metal
bg: Хеви метъл

en: Black Metal
bg: Блек метъл

en: Crossover
bg: Кросоувър

en: Contemporary Christian
bg: Съвременна християнска

en: Christian Rock
bg: Християнски рок

en: Merengue
bg: Меренге

en: Salsa
bg: Салса

en: Thrash Metal
bg: Траш метъл

en: Anime
bg: Аниме

en: JPop
bg: Джей поп

en: Synthpop
bg: Синтпоп

en: Nu-Metal
bg: Нео-метъл

en: Art Rock
bg: Арт рок

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown Album
bg: Неизвестен албум

en: Editing Disc ID: %s
bg: Редакция на ID на диска: %s

en: Hide advanced disc options
bg: Скриване на допълнителните настройки за диска

en: Show advanced disc options
bg: Показване на допълнителните настройки за диска

en: Hide advanced track options
bg: Скриване на допълнителните настройки за песен

note: More advanced options
en: Show advanced track options
bg: Показване на допълнителните настройки за песен

note: Info label
en: Editing Disc ID:
bg: Редакция на ID на диска:

en: _Artist:
bg: _Изпълнител:

en: Disc _Title:
bg: Заглавие на _диска:

note: Top box: Disc comments. Maybe should be a GtkText?
en: _Disc comments:
bg: Коментар за _диск:

note: Genre
en: _Genre:
bg: _Стил:

note: Year
en: _Year:
bg: _Година:

en: Title
bg: Заглавие

en: Length
bg: Продължителност

note: Extra data
en: _Extra track data:
bg: Допълнителни данни за п_есен:

en: CDDB Track Editor
bg: Редактор на песни към CDDB

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
bg: Невъзможно създаването на фабрика за CDDBTrackEditor. 
    Вероятно има стартирано друго копие на cddb-track-editor.

en: CD Display
bg: Дисплей на CD

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
bg: Показване на информация за текущо възпроизвеждания албум, изпълнител и изтеклото време

en: Time Line
bg: Времева линия

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
bg: Лента, показваща изтеклото време от началото на текущата песен

en: Info Line
bg: Информационна лента

en: Line for displaying information
bg: Лента, показваща информация

en: Artist Line
bg: Лента за изпълнител

en: Line for displaying the name of the artist
bg: Лента, показваща името на изпълнителя

en: Album Line
bg: Лента за албум

en: Line for displaying the name of the album
bg: Лента, показваща името на албума

en: Play
bg: Изпълнение

en: Pause
bg: Пауза

en: Playing %s - %s
    %s
bg: Изпълнение на %s - %s
    %s

en: Playing
    : %s
bg: Изпълнение
    : %s

en: Paused
bg: На пауза

en: CD Player
bg: Изпълнение на CD

en: Stopped
bg: Спряно

en: Disc error
bg: Повреден диск

en: No disc
bg: Няма диск

en: Empty disc
bg: Празен диск

en: Drive open
bg: Устройството е отворено

en: Data CD
bg: CD с данни

en: No Cdrom
bg: Няма CD в устройството

en: Drive Error
bg: Грешка в устройството

en: A CD player for GNOME
bg: Програма за музикални CD за GNOME

en: Contents in the CDDB have changed
bg: Съдържанието на CDDB се е променило

en: Choosing 'Yes' will delete the previous contents in CDDB.
bg: Ако изберете „Да“, предишното съдържание на CDDB ще бъде изтрито.

en: Do you wish to continue?
bg: Искате ли да продължите?

note: Set the tooltip
en: Volume %d%%
bg: Сила на звука %d%%

en: You do not seem to have permission to access %s.
bg: Изглежда нямате необходимите права за достъп до %s.

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
bg: %s не сочи към валидно CD устройство. Възможно е:
    а) Вашата система не поддържа CD устройства
    б) нямате необходимите права за достъп до CD устройството
    в) %s да не е вашето CD устройство.

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентацията на тавата.

en: %d - Unknown
bg: %d - Неизвестно

en: _Play / Pause
bg: Изп./_пауза

en: _Stop
bg: _Спиране

en: P_revious
bg: Предишен

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Eject disc
bg: _Изваждане на диска

note: Help menu
en: _Help
bg: _Помощ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
bg: Липсва настроено CD устройство. Това означава, че CD Плеър
    няма да работи. Натиснете „Настройка на устройство“ за да настроите
    устройство или изберете „Спиране на програмата“ за да затворите CD Плеър.

en: Set device
bg: Настройка на устройство

en: No CD device
bg: Няма CD устройство

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
bg: CD плеъра не се изпълнява правилно.
    
    Изберете „Детайли“ за повече информация относно грешката.
    
    Изберете „Настройка на устройство“ за да настроите устройство или „Спиране на програмата“ за да затворите CD Плеър

en: _Details
bg: _Детайли

en: _Set device
bg: На_стройка на устройство

en: Invalid CD device
bg: Невалидно CD устройство

en: Position
bg: Позиция

en: Open preferences
bg: Отваряне на настройките

en: Preferences
bg: Настройки

en: Track List
bg: Списък на песните

en: Open track editor
bg: Отваряне на редактора на песни

en: Track editor
bg: Редактор на песни

en: Play / Pause
bg: Изп./пауза

en: Stop
bg: Спиране

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Previous
bg: Предишна

en: Rewind
bg: Връщане

en: Fast forward
bg: Напред

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Eject CD
bg: Изваждане на CD

en: Eject
bg: Изваждане

en: CD device to use
bg: Използвано CD устройство

en: Only start if there isn't already a CD player application running
bg: Стартиране само ако няма стартирана програма за изпълнение на CD

en: Play the CD on startup
bg: Изпълнение на CD при стартирането

en: Start iconified to tray
bg: Стартиране в тавата

en: Registry is not present or it is corrupted, please update it by running gst-register
bg: Регистърът липсва или е развален. Обновете го чрез командата „gst-register“

note: Stick a message box here?
en: Cannot create player
bg: Невъзможно създаване на плеър

en: Play audio CDs
bg: Изпълнение на аудио CD-та

en: CD player Volume
bg: Ниво на звука на CD плеър

en: CD player theme
bg: Тема за CD плеър

en: Device path
bg: Път към устройство

en: Display the Remaining time ?
bg: Показване на оставащото време?

en: Eject the CD when CD player quits?
bg: Изваждане на CD при спиране на програмата?

en: How the time should be displayed while CD Player is playing ?
bg: Как да се показва времето, когато работи CD плеъра?

en: Play when the CD player starts?
bg: Изпълнение при стартирането на CD плеъра?

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
bg: Да се отвори ли CD устройството при изход от CD плеър?

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
bg: Пътят към CD устройство, което плеърът трябва да използва

en: What theme should the CD player use for its appearance
bg: Тема за външния вид на CD плеъра

en: What volume should the CD player use when it is started?
bg: Колко силен да е звука при стартиране на CD плеъра?

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
bg: При стартиране на CD плеър да се стартира ли изпълнението на CD?

en: Failed to set up CD reader; please install the GStreamer cdparanoia plugin.
bg: Неуспех при конфигурирането на CD устройството. Инсталирайте приставката cdparanoia на GStreamer.

en: Failed to set up audio output; please install a GStreamer plugin for your soundcard.
bg: Неуспех при конфигурирането на аудио изхода. Инсталирайте приставката на GStreamer за Вашата звукова карта.

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
bg: %s
    Това означава, че CD плеърът няма да работи.

en: Error setting device
bg: Грешка при установяване на устройство

en: CD Player Preferences
bg: Настройки на CD плеър

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: Behavior
bg: Поведение

en: Start _playback when CD Player starts
bg: Започване на _изпълнение при стартиране на CD плеъра

en: Start playback when CD Player starts
bg: Започване на изпълнение при стартиране на CD плеъра

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
bg: Опитва да _отвори CD устр. при изход от CD плеър

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
bg: Опитва да отвори CD устр. при изход от CD плеър

en: Themes
bg: Теми

en: _Select a theme:
bg: _Избор на тема:

en: Record sound clips
bg: Запис на звукови клипове

en: Sound Recorder
bg: Програма за запис на звуци

note: Translator comment: Untitled here implies a track without a * name. See also the translation in gnome-recorder.c:94. Those * two strings should match! If the track is unnamed, we will * open the save-as dialog here, else we´ll use the given file * to save to. Translator comment: default trackname is
en: Untitled
bg: Без заглавие

en: Untitled-%d
bg: Без заглавие - %d

en: Dummy option
bg: Фалшива опция

en: hours
bg: часове

en: hour
bg: час

en: minutes
bg: минути

en: minute
bg: минута

en: seconds
bg: секунди

en: second
bg: секунда

en: Open a File
bg: Отваряне на файл

en: Unable to load file:
    %s
bg: Неуспех при зареждането на файла:
    %s

en: Ready
bg: Готов

note: Add replace button
en: _Replace
bg: _Замяна

en: A file named "%s" already exists. 
    Do you want to replace it with the one you are saving?
bg: Вече съществува файл с име „%s“. 
    Искате ли да го замените с този, който се записва?

en: Could not save the file "%s"
bg: Неуспех при запазването на файла „%s“

en: Save file as
bg: Запазване на файла като

en: %s is not installed in the path.
bg: %s не е инсталиран на посочения път.

en: There was an error starting %s: %s
bg: Грешка при стартирането на %s: %s

en: Save the changes to file "%s" before closing?
bg: Запазване на промените към файла „%s“ преди затварянето?

en: Close _without Saving
bg: Затваряне без _запазване

en: Question
bg: Въпрос

en: %s (Has not been saved)
bg: %s (Не е запазен)

en: %s (%llu byte) | %s (%llu bytes)
bg[0]: %s (%llu байт)
bg[1]: %s (%llu байта)

en: Unknown size
bg: Неизвестен размер

en: 1 (mono)
bg: 1 (моно)

en: 2 (stereo)
bg: 2 (стерео)

en: %s Information
bg: %s информация

en: File Information
bg: Информация за файла

en: Folder:
bg: Папка:

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: File size:
bg: Размер на файла:

en: Audio Information
bg: Звукова информация

en: File duration:
bg: Продължителност на файла

en: Number of channels:
bg: Брой канали:

en: Sample rate:
bg: Честота на семплиране:

en: Bit rate:
bg: Битове за сек.:

en: A sound recorder for GNOME
     gnome-media@gnome.org
bg: Програма за запис на звуци към GNOME
     gnome-media@gnome.org

en: Playing...
bg: Изпълнява се...

en: Recording...
bg: Запис...

en: There is no default GStreamer audio input element set - please install the GStreamer-GConf schemas or set one manually
bg: Няма настроена стандартна звукова приставка за елемент-източник - инсталирайте схемите на GConf за GStreamer или настройте ръчно

en: Failed to create GStreamer encoder elements - check your encoding setup
bg: Неуспех при създаването на приставките за кодека на GStreamer - проверете настройките на Вашите кодеци

en: Could not find GStreamer filesink plugin - please install it
bg: Неуспех при инициализацията на файловия елемент-приемник на GStreamer - инсталирайте го

en: Failed to link encoder elements with file output element - you probably selected an invalid encoder
bg: Неуспех при свързването между приставката за кодирането и елемента-приемник за изходен файл - най-вероятно сте избрали невалидна програма за кодиране

note: File menu.
en: _File
bg: _Файл

en: Create a new sample
bg: Създаване на нов семпъл

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Save _As...
bg: Запазване _като

en: Save the current file with a different name
bg: Запазване на текущия файл с ново име

en: Open Volu_me Control
bg: _Сила на звука

en: Open the audio mixer
bg: Стартиране на звуковия миш-пулт

en: Show information about the current file
bg: Информация за текущия файл

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

note: Control menu
en: _Control
bg: _Контрол

en: Record sound
bg: Записване на звук

en: Play sound
bg: Изпълнение на звук

en: Stop sound
bg: Спиране на звука

en: Open the manual
bg: Отваряне на потребителското ръководство

en: About this application
bg: Относно програмата

en: Could not load ui.xml. The program may be not properly installed
bg: Файлът ui.xml не може да бъде зареден. Най-вероятно програмата е инсталирана неправилно.

en: Open
bg: Отваряне

en: Save
bg: Запазване

en: Save As
bg: Запазване като

en: Record as:
bg: Запис като:

en: <none>
bg: <без>

en: Length:
bg: Продължителност:

en: Adjust the volume level
bg: Нагласяване на силата на звука

en: Volume Control
bg: Сила на звука

en: Height of the Window
bg: Височина на прозореца

en: Height of the Window to be displayed
bg: Височина на прозореца, който ще бъде показан

en: Width of the Window
bg: Широчина на прозореца

en: Width of the Window to be displayed
bg: Широчина на прозореца, който ще бъде показан

en: Playback
bg: Изпълнение

en: Capture
bg: Прихващане

en: Switches
bg: Превключватели

en: Options
bg: Опции

note: FIXME: * - maybe we want to rename the element to its actual name *     if we've found that? create element
en: Unknown Volume Control %d
bg: Неизвестна сила на звука %d

en: No volume control elements and/or devices found.
bg: Не бяха открити приставки/устройства-смесители.

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
bg: Настройване силата на звука

en: _Select tracks to be visible:
bg: _Избор на видими песни:

note: mute button
en: Mute/unmute %s
bg: Загл./Вкл. %s

en: Track %s: mute
bg: Песен %s: заглушено

note: FIXME: * - there's something fishy about this button, it *     is always FALSE. only the record button here
en: Toggle audio capture from %s
bg: Вкл./изкл. на запис на аудио от %s

en: Track %s: audio capture
bg: Песен %s: запис на аудио

en: %s Option Selection
bg: %s: избор на настройка

en: mono
bg: моно

en: left
bg: ляво

en: right
bg: дясно

en: front left
bg: отпред ляво

en: front right
bg: отпред дясно

en: rear left
bg: отзад ляво

en: rear right
bg: отзад дясно

en: front center
bg: отпред център

en: side left
bg: отстрани ляво

en: side right
bg: отстрани дясно

en: unknown
bg: неизвестен

note: Here, we can actually tell people that this * is a slider that will change channel X.
en: Volume of %s channel on %s
bg: Сила на %s канал на %s

en: Track %s
bg: Песен %s

en: Channel %d of track %s
bg: Канал %d от песен %s

en: Track %s, channel %d
bg: Песен %s, канал %d

en: Lock channels for %s together
bg: Заключване на каналите на %s заедно

en: Track %s: lock channels together
bg: Песен %s: заключване на каналите заедно

en: _Change Device
bg: _Смяна на устройството

en: Control volume on a different device
bg: Сила на звука на различно устройство

en: Change device to %s
bg: Промяна на устройство на %s

note: window title and menu selection change window title
en: Volume Control: %s
bg: Сила на звука: %s

en: A GNOME/GStreamer-based volume control application
bg: Мишпулт на основата на GNOME/GStreamer

note: Fatal error
en: Failure instantiating main window
bg: Неуспех при създаването на главен прозорец

en: Registry is not present or it is corrupted, please update it by running gst-register.
bg: Регистърът липсва или е развален. Обновете го чрез командата „gst-register“

en: Failed to load glade file; please check your installation.
bg: Неуспех при зареждане на файла на glade; проверете инсталацията си.

en: Configure defaults for GStreamer applications
bg: Настройки по подразбиране за програмите основани на GStreamer

en: Multimedia Systems Selector
bg: Избор на мултимедийни системи

en: <b>Default Sink</b>
bg: <b>Изход по подразбиране</b>

en: <b>Default Source</b>
bg: <b>Вход по подразбиране</b>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
bg: <span weight="bold" size="x-large">Проверка...</span>

en: Audio
bg: Звук

en: Click Ok to finish.
bg: Избор на „Да“ за край.

en: Pipe_line:
bg: _Конвейер:

en: Te_st
bg: Проверка

en: Testing Pipeline
bg: Проверка на конвейера

en: Video
bg: Видео

en: _Input:
bg: _Вход:

en: _Output:
bg: _Изход:

en: _Pipeline:
bg: _Конвейер:

en: _Test
bg: _Проверка

en: Custom
bg: Потребителска

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
bg: Грешка при конструирането на тестов конвейер за „%s“

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при показване на помощта: %s

en: Editing profile "%s"
bg: Редактиране на профила „%s“

en: <no name>
bg: <без име>

en: <no description>
bg: <без описание>

en: There was an error getting the list of gm_audio profiles. (%s)
bg: Имаше грешка при взимането на списъка с gm_audio профилите. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of audio profile list changes. (%s)
bg: Имаше грешка при абонирането за известяване на промени в списъка с аудиопрофили. (%s)

en: There was an error forgetting profile path %s. (%s)
bg: Имаше грешка при изтриването на пътя до профила %s. (%s)

en: identity
bg: идентичност

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: You must select one or more profiles to delete.
bg: Трябва да изберете един или повече профили за изтриване.

note: the first argument will never be used since we only run for count > 1
en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
bg[0]: Изтриване на този профил?
bg[1]: Изтриване на тези %d профила?

en: Delete profile "%s"?
bg: Да бъде ли изтрит профила „%s“?

en: Delete Profile
bg: Изтриване на профил

note: dialog = gtk_dialog_new_with_buttons (_("Edit Profiles"), NULL, GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT, GTK_STOCK_HELP, GTK_RESPONSE_HELP, GTK_STOCK_CLOSE, GTK_RESPONSE_ACCEPT, NULL); FIXME: GTK_DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT,
en: Edit GMAudio Profiles
bg: Редактиране на профилите към GMAudio

en: _Profiles:
bg: _Профили:

en: You already have a profile called "%s"
bg: Вече имате профил под името „%s“

en: GConf Error (FIXME): %s
bg: Грешка в GConf (FIXME): %s

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly, so the dialog can't be displayed.
bg: Файлът „%s“ липсва. Това е признак, че приложението е инсталирано неправилно, така че диалоговата кутия не може да бъде показана.

en: Edit Audio Profile
bg: Редактиране на звуковия профил

en: File _Extension:
bg: _Разширение на файл:

en: New Profile
bg: Нов профил

en: Profile Description:
bg: Описание на профила:

en: Profile _Description:
bg: _Описание на профила:

en: Profile _name:
bg: Име на _профила:

en: _Active?
bg: _Активиране?

en: _Create
bg: _Създаване

en: _GStreamer Pipeline:
bg: Конвейер на _GStreamer

en: _Profile name:
bg: _Име на профила:

en: A description for the audio profile
bg: Описание на звуковия профил

en: A description of the profile, containing more information and describing when to use this profile.
bg: Описание на профила, съдържащо повече информация и описващо кога да се използва този профил.

en: A filename extension to be used when storing files encoded with this profile.
bg: Файлово разширение, което да се използва при запазване на файлове кодирани с този профил.

en: A partial GStreamer pipeline to use for this profile.
bg: Непълен канал на GStreamer, който да се ползва за този профил.

en: A short name for the audio profile
bg: Кратко име за звуковия профил

en: A short name for the audio profile, to be used in selections and uniquely identifying the profile.
bg: Кратко име за звуковия профил, което да се използва в селекциите и уникално да идентифицира профила.

en: CD Quality, Lossless
bg: CD качество, без загуби

en: CD Quality, Lossy
bg: CD качество, със загуби

en: List of audio recording profiles. The list contains strings naming subdirectories relative to /system/gstreamer/audio/profiles.
bg: Списък с профили за запис на звук. Списъкът съдържа низове именуващи под-папки на /system/gstreamer/audio/profiles.

en: List of profiles
bg: Списък на профилите

en: The default file extension for this profile
bg: Стандартното файлово разширение за този профил

en: The partial GStreamer pipeline used
bg: Непълният канал на GStreamer, който се използва

en: Used for converting to CD-quality audio, but with a lossless compression codec. Use this if you later want to edit the file or burn it to CD.
bg: Използва се за конвертиране на аудио с качеството на CD чрез кодек без загуба на качество. Използвайте този избор, ако искате да редактирате по-късно или да правите запис на CD.

en: Used for converting to CD-quality audio, but with a lossy compression codec. Use this for CD extraction and radio recordings.
bg: Използва се а конвертиране на аудио с качеството на CD чрез кодек със загуба на качество. Използвайте този избор за сваляне на CD или за запис за радио.

en: Used for converting to voice-quality audio. Use this for recording speech.
bg: Използва се за конвертиране към качество достатъчно за човешки глас. Използвайте този избор за запис на реч.

en: Voice
bg: Глас

en: Whether or not this profile is to be used
bg: Дали да се използва този профил или не

en: Whether or not to use and display this profile.
bg: Дали да се или не се използва и показва този профил.

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
bg: Неуспех при свързване с звуковия демон.
    Моля, стартирайте „esd“ в команден интерпретатор.

en: Specify the X position of the meter.
bg: Задаване координатата по X на датчика.

en: X-Position
bg: Позиция по X

en: Specify the Y position of the meter.
bg: Задаване на координатите по Y на датчика.

en: Y-Position
bg: Позиция по Y

en: Connect to the esd server on this host.
bg: Свързване с esd сървъра на хоста.

en: ESD Server Host
bg: Хост с сървър на ESD

en: Open a vertical version of the meter.
bg: Отваряне на вертикална версия на датчика.

en: Act as recording level meter.
bg: Действа като датчик на новото на запис.

en: Host is %s
bg: Хостът е %s

en: Recording level
bg: Ново на запис

en: Volume Meter
bg: Датчик на сила

en: Monitor the recording input volume
bg: Следене входната сила при запис

en: Recording Level Monitor
bg: Следене на нивото на запис

en: Monitor the sound output volume
bg: Следене на изходната сила на звука

en: Volume Monitor
bg: Следене на силата на звука
