zenity - en to bg translation catalogue (109 entries)

en: Display dialog boxes from shell scripts
bg: Показва диалогови прозорци от конзолни скриптове

en: Credits
bg: Заслуги

en: Written by
bg: Написано от

en: Translated by
bg: Преведено от

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентация на тавата

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
bg: Трябва да изберете вид на прозореца. Вижте "zenity --help" за повече информация

en: could not parse command from stdin
bg: не може да се подаде командата от стандартния вход

en: Zenity notification
bg: Уведомяване на Zenity

en: No column titles specified for List dialog.
bg: Няма посочени заглавия на колонките във процореца със списък

en: You should use only one List dialog type.
bg: Трябва да използвате само един списъчен прозоръчен тип.

en: About Zenity
bg: Относно Zenity

en: Add a new entry
bg: Добавяне на нов запис

en: All updates are complete.
bg: Всички обновявания за завършени.

en: An error has occurred.
bg: Появи се грешка.

en: Are you sure you want to proceed?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: C_alendar:
bg: К_алендар:

en: Calendar selection
bg: Избор на календар

en: Error
bg: Грешка

en: Information
bg: Информация

en: Progress
bg: Прогрес

en: Question
bg: Въпрос

en: Running...
bg: Изпълнява се...

en: Select a date from below.
bg: Избиране на дата по-долу

en: Select a file
bg: Избиране на файл

en: Select items from the list
bg: Избиране на записи от списъка

en: Select items from the list below.
bg: Избиране на записи от списъка долу

en: Text View
bg: Текстов изглед

en: Warning
bg: Внимание

en: _Credits
bg: _Заслуги

en: _Enter new text:
bg: Въвеждан_е на нов текст:

en: Set the dialog title
bg: Настройване на заглавието на прозореца

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: Set the window icon
bg: Настройване на иконката на прозореца

en: ICONPATH
bg: ПЪТ_ДО_ИКОНКАТА

en: Set the width
bg: Настройване на ширината

en: WIDTH
bg: ШИРИНА

en: Set the height
bg: Настройване на височината

en: HEIGHT
bg: ВИСОЧИНА

en: Display calendar dialog
bg: Показване на прозорец с календар

en: Set the dialog text
bg: Настройване на текста на прозореца

en: Set the calendar day
bg: Настройване на деня на календара

en: Set the calendar month
bg: Настройване на месеца на календара

en: Set the calendar year
bg: Настройване на годината на календара

en: Set the format for the returned date
bg: Настройване на формата на връщаната дата

en: Display text entry dialog
bg: Показване на прозорец за въвеждане на текст

en: Set the entry text
bg: Настройване на текста на записа

en: Hide the entry text
bg: Скриване на текста на записа

en: Display error dialog
bg: Показване на прозорец за грешка

en: Do not enable text wrapping
bg: Текстът да не огражда обектите

en: Display info dialog
bg: Показване на прозорец с информация

en: Display file selection dialog
bg: Показване на прозорец за избор на файл

en: Set the filename
bg: Настройване на файловото име

en: FILENAME
bg: ИМЕ_НА_ФАЙЛА

en: Allow multiple files to be selected
bg: Позволяване на избор на множество файлове

en: Activate directory-only selection
bg: Включване на избора само на папки

en: Activate save mode
bg: Активиране на режим на запазване

en: Set output separator character
bg: Настройване на изходния символ разделител

en: SEPARATOR
bg: РАЗДЕЛИТЕЛ

en: Display list dialog
bg: Показване на прозорец със списък

en: Set the column header
bg: Настройване на заглавката на колонката

en: Use check boxes for first column
bg: Използване на полета за тикване за първата колонка

en: Use radio buttons for first column
bg: Използване на радио бутони за първата колонка

en: Allow multiple rows to be selected
bg: Позволяване на избор на множество редове

en: Allow changes to text
bg: Позволяване на промени по текста

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
bg: Печат на определена колона (по подразбиране е 1-та. "ВСИЧКИ" може да се използва за печат на всички колони)

en: Hide a specific column
bg: Скриване на специфична колона

en: Display notification
bg: Показване на уведомяване

en: Set the notification text
bg: Настройване на текста за уведомяване

en: Listen for commands on stdin
bg: Очакване на команди от стандартния вход

en: Display progress indication dialog
bg: Показване на прозорец с индикация за прогрес

en: Set initial percentage
bg: Настройване на начален прогрес

en: Pulsate progress bar
bg: Пулсираща индикация за прогреса

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
bg: Затваряне на прозореца след стигане на 100%

en: Display question dialog
bg: Показване на прозорец с въпрос

en: Display text information dialog
bg: Показване на прозорец с текстова информация

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Display warning dialog
bg: Показване на прозорец с предупреждение

en: About zenity
bg: Относно Zenity

en: Print version
bg: Версия за печат

en: General options
bg: Общи настройки

en: Show general options
bg: Показване на общи настройки

en: Calendar options
bg: Настройки на календара

en: Show calendar options
bg: Показване на nастройките на календара

en: Text entry options
bg: Настройки на въвеждането на текст

en: Show text entry options
bg: Настройки на въвеждането на текст

en: Error options
bg: Настройки за грешките

en: Show error options
bg: Показване на настройките за грешки

en: Info options
bg: Настройки на информацията

en: Show info options
bg: Показване на настройките за информация

en: File selection options
bg: Настройки на избирането на файл

en: Show file selection options
bg: Показване на настройките за избор на файлове

en: List options
bg: Настройки на списъците

en: Show list options
bg: Показване на настройките за списъци

en: Notification icon options
bg: Опции на иконата за уведомяване

en: Show notification icon options
bg: Показване опциите на иконата за уведомяване

en: Progress options
bg: Настройки за отчитането на прогреса

en: Show progress options
bg: Показване на настройките за прогреса

en: Question options
bg: Настройки на въпросите

en: Show question options
bg: Показване на настройките за въпросите

en: Warning options
bg: Настройки на предупрежденията

en: Show warning options
bg: Показване на настройките за предупреждения

en: Text information options
bg: Опции на текста за уведомяване

en: Show text information options
bg: Показване опциите текста за уведомяване

en: Miscellaneous options
bg: Други настройки

en: Show miscellaneous options
bg: Показване на настройките за "Разни"

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
bg: Тази опция не е налична. Погледнете --help за всички възможни начини на употреба.

en: --%s is not supported for this dialog
bg: --%s не е поддържан от този прозорец

en: Two or more dialog options specified
bg: Избрани са две или повече диалогови опции
