AbiWord 2.4 - en to bg translation catalogue (1333 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
bg:  - Запазено. 
     Не можете да използвате това име. Изберете друго

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
bg:  Автоматично обновяване на всеки

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
bg: % от нормалния размер

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
bg: %s още не е включено.
    
    Ако сте програмист, можете да добавите код в %s, ред %d
    и да изпратите кръпките на:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Иначе проявете търпение.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
bg: &1 Без

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
bg: &Относно %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
bg: &Приемане на ревизия

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
bg: &Добавяне

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
bg: &Нагласяване на:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
bg: &Подравняване

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
bg: &Всичко

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
bg: &Прилагане

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
bg: &През:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
bg: &Автоматична проверка на правопис

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
bg: &Автоматично оразмеряване на таблицата

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
bg: &Автоматично запомняне на тези настройки

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
bg: &Налични формати:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
bg: &Преди:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
bg: &Получерно

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
bg: &Отдолу:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
bg: &Край

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
bg: &Клетка

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
bg: &Клетки

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
bg: &По средата

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
bg: &Промяна

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
bg: &Клипче

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
bg: &Затваряне

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
bg: &Колона

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
bg: &Край на колона

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
bg: &Колони

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
bg: &Сравняване на документи

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
bg: &Запомняне

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
bg: &Създаване и промяна

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
bg: &Текущи настройки

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
bg: &Изтриване

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
bg: &Изтриване на хипервръзка

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
bg: &Речник...

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
bg: &Документ

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
bg: &История на документ

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
bg: &Документи

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
bg: &Без пренасяне

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
bg: &Редактиране на хипервръзка

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
bg: &Включване на закривени кавички

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
bg: &Бележка в края

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
bg: &Четна страница

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
bg: &Поле

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
bg: &Полета

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
bg: &Полета:

note: MENU_LABEL_FILE
en: &File
bg: &Файл

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
bg: С &разширение:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
bg: &Търсене

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
bg: &Повторно търсене

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
bg: &Шрифт

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
bg: &Долен колонтитул:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format Table
bg: &Форматиране на таблицата

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &From File
bg: &От файл

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
bg: &Бърз преход

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
bg: Има &заглавие

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
bg: &Колонтитули

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
bg: &Горен колонтитул:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
bg: &Височина:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
bg: &Помощ

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
bg: &Скрит текст

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
bg: &Осветяване на сгрешените думи

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
bg: &Хипервръзка

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
bg: &Пропускане

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
bg: &Пропусни всички

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
bg: &Изображение

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
bg: &Внасяне на стилове

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
bg: Преглед в &уеб-четец

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
bg: &Наследяване на етикет

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
bg: &Вмъкване

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
bg: &През:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
bg: &Курсив

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
bg: &Двустранно

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
bg: &Без разделяне на редовете

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
bg: От&ляво надясно

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
bg: &Водоравно

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
bg: &Език

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
bg: &Отляво

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
bg: От&ляво надясно

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
bg: &Отляво:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
bg: &Заключване на изгледа

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
bg: &Съвпадение на малки/главни букви

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
bg: &Сливане на клетки

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
bg: &Още документи

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
bg: &Име:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
bg: &Нов

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
bg: &Нов прозорец

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
bg: &Нов по шаблон

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
bg: &Следваща страница

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
bg: &Нормален изглед

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
bg: &Номер:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
bg: &Вид номериране

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
bg: &Нечетна страница

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
bg: &Отваряне

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
bg: &Отваряне на файл

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
bg: Черта &отгоре

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
bg: &Широчина на страницата

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
bg: &Край на страница

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
bg: &Номериране на страниците:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
bg: &Абзац

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
bg: &Вмъкване

note: MENU_LABEL_INSERT_PICTURE
en: &Picture
bg: &Изображение

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
bg: П&риставки

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
bg: &Изправено

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
bg: От&печатване

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
bg: &Печатен изглед

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
bg: &Изчистване на историята

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
bg: &Изход

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
bg: От&дясно наляво

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
bg: Нап&ред

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
bg: &Отхвърляне на ревизия

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
bg: &Заместване

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
bg: &Изчистване

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
bg: &Ревизии

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
bg: &Отдясно

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
bg: От&дясно наляво

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
bg: &Отдясно:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
bg: &Ред

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
bg: &Линийка

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
bg: &Запис

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
bg: Запис на &изображението като

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
bg: Запис като &интернет-страница

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
bg: &Търсене

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
bg: &Избиране

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
bg: &Избор на ревизия

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
bg: Показване на &историята

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
bg: &Показване на лента за състоянието

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
bg: &Особен:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
bg: &Правопис

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
bg: &Започване от:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
bg: &Лента за състоянието

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
bg: &Долен индекс

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
bg: &Скриване номерата на редовете

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
bg: &Таблица

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
bg: &Табулации

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
bg: &Табулации...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
bg: &Ленти с инструменти

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
bg: &Отгоре:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
bg: &Видове

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
bg: &Видове:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
bg: &Подчертаване

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
bg: На&зад

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
bg: &Мерни единици:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
bg: &Изглед

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
bg: &Интернет изглед

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
bg: &Цяла страница

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
bg: &Цяла дума

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
bg: &Контрол за първи/последен ред

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
bg: &Широчина:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
bg: &Преброяване на думите

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
bg: &Увеличение

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
bg: (няма предложени варианти)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
bg: (без)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
bg: 1 колона

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
bg: Разстояние 1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
bg: 1.5 реда

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
bg: Разстояние 1.5

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
bg: 2 колони

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
bg: 3 колони

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
bg: << Предишно

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
bg: &Винаги да се предлагат поправки

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document
bg: AbiWord не може да отвори %s. Явно е невалиден документ.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
bg: AbiWord претърси целия раздел.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
bg: AbiWord претърси документа и направи %d замествания.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
bg: AbiWord претърси целия документ.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
bg: Информация за &ГНОМ Офис

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
bg: Информация за проекта ГНОМ Офис

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
bg: Приемане на предложения език

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
bg: Добавяне в таблицата на колона след текущата

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
bg: Добавяне в таблицата на ред след текущия

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
bg: Добавяне на рамка и сенки за избраното

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
bg: Добавяне на колона след текущата

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
bg: Добавяне/промяна на точки и номерация за избраните абзаци

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
bg: Добавяне на ред след текущия

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
bg: Добавяне на думата в потребителския речник

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
bg: Добавяне към шаблоните

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
bg: &След:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
bg: &Подравняване:

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
bg: Подравняване

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
bg: Подравняване:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
bg: Всички

note: DLG_Options_Label_CheckAllowCustomToolbars
en: Allow Custom Toolbars
bg: Включване на потребителските ленти с инструменти

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
bg: Цветове на листа, различни от бяло

note: FIELD_Application
en: Application
bg: Програма

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
bg: Начално зареждане

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
bg: Прилагане

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
bg: За текущия списък

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
bg: Прилагане към:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
bg: Арабски цифри

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
bg: Най-плътно

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
bg: Добавяне към предишния списък

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
bg: Автор:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
bg: &Автоматичен запис

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
bg: Записване на &текущия файл на всеки

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
bg: Автоматичен запис

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
bg: Автоматична замяна на сгрешените думи

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit behavior
bg: Настройки на автоматичното оразмеряване

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
bg: Автоматично оразмеряваен на таблицата

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
bg: Автоматична граматична проверка

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
bg: Автоматична широчина на колоните

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
bg: Автоматично зареждане на всички намерени приставки

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
bg: Автоматична проверка на документа за грешки

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
bg: Автоматично обновяване

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
bg: Автоматично сливане

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields
bg: Налични полета

note: DLG_DateTime_AvailableFormats_Capital
en: Available Formats
bg: Налични формати

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
bg: Налични стилове

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
bg: &На:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
bg: Фон

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
bg: Цвят на фона:

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
bg: Основан на:

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
bg: Настройки за двупосочно писане

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
bg: Получер

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
bg: От&метка

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
bg: Отметка

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
bg: Отметката "%s" не е открита в документа.

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: Borders and Shading
bg: Рамка и сенки

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
bg: Бяло поле отдолу (%s)

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
bg: С линия отдолу

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
bg: Кутийки

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
bg: Номер на компилиране

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
bg: Параметри при компилрането

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
bg: Архитектура на компилиране

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
bg: Точки

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
bg: Списък с точки

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
bg: Точки

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
bg: &Точки и номерация

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
bg: Стил на бутоните

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
bg: С&мяна на регистъра

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
bg: Б&лагодарности

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
bg: Не може да бъде изтрит този стил

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
bg: Не може да бъде променен вграден стил

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
bg: Не може да се започне печатане

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
bg: Категория:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
bg: В средата

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
bg: Центрираща табулация

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
bg: Центриране

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
bg: Подравняване на абзаца по средата

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
bg: В средата

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
bg: Промяна &на:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
bg: Промяна на &всички

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
bg: Промени цвета на фона

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
bg: Главни/малки букви

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
bg: Промяна на текущия 
    списък

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
bg: Промяна на цвета за маркиране

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
bg: Промяна на стила

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
bg: Промяна на цвета на текста

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
bg: Промяна на основната посока на абзаца

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
bg: Промяна на регистъра за избрания текст

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
bg: Промяна на шрифта на избрания текст

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
bg: Промяна на форматирането на избрания абзац

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
bg: Промяна на езика за избрания текст

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
bg: Промяна на броя на колоните

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
bg: Промяна на настройките за печатане

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
bg: Промяна натсройките на текстовото поле

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
bg: Промяна фоновия цвят на документа

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
bg: Промяна цвет на страниците на документа

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
bg: Знак

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
bg: Брой знаци

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
bg: Брой знаци (без интервалите)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
bg: Изглед на знаците

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
bg: Знаци (без интервалите)

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
bg: Знаци (вкл. интервалите)

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
bg: &Проверка на правописа

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
bg: Проверка на &граматиката по време на въвеждане

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
bg: Проверка за &нова версия

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
bg: Проверка през мрежата за нови версии на AbiWord

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
bg: Проверка на &правописа по време на въвеждане

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
bg: Проверка на документа за сгрешен правопис

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
bg: Изберете

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
bg: Изберете цвят на екрана

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
bg: Изберете цвят на екрана за AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
bg: Избор на ревизиите, които искате да видите

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
bg: Изберете целта си в лявото поле.
    Ако ползвате бутона "Иди", попълнете в полето търсения номер. Можете да ползвате + и - за относително преместване. Т.е., ако напишете "+2" и сте избрали "Ред", "Иди" ще ви пренесе 2 реда след текущото ви разположение.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
bg: И&зтриване

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
bg: Изчистване

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
bg: Изчистване на &всичко

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
bg: Изчистване цвета на фона

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
bg: Изчистване цвета за маркиране

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
bg: Да затворя всичко и изляза?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
bg: Затваряне на всички прозорци и изход

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
bg: Затваряне на документа

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
bg: Ко&лона

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
bg: Цвят:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
bg: Колона

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
bg: Разстояние между колоните (%s)

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
bg: Колона [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
bg: Колони

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
bg: Вмъкване на колони &отляво

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
bg: Вмъкване на колони от&дясно

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
bg: Бележка

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
bg: Бележка към ревизията:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
bg: Сравняване на текущия документ с друг

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
bg: Дата на компилиране

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
bg: Час на компилиране

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
bg: На същата страница

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
bg: Продължаване на предишна ревизия (номер %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor
bg: Сътрудник(-ци)

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
bg: Сътрудник(-ци):

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
bg: Преобразуване на избрания текст в таблица

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
bg: Преобразуване на таблицата в текст

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
bg: Преобразуване на текста в таблица

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
bg: Преобразуване на таблицата в текст

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
bg: Запомняне

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
bg: Запомняне на изображението

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
bg: Запомняне на избраното в междинния буфер

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
bg: Запомняне на избраното в междинния буфер

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
bg: Файлът %s не може да бъде отворен за запис

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде отворен.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
bg: Файлът %s не може да бъде записан

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде записан.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
bg: Преброяване на броя на думите в документа

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
bg: Създаване на факс

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
bg: Създване на нов празен документ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
bg: Създаване на нов документ

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
bg: Създаване на нов документ от шаблон

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
bg: Създаване на нов документ по шаблон

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
bg: Създаване на празен документ

note: FIELD_Document_Creator
en: Creator
bg: Създаден от

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
bg: Изря&зване

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
bg: Текуща дата

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
bg: Текущ шрифт

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
bg: Текущ етикет на списъка

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
bg: Текущ вид на списъка

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
bg: Първо изберете нещо

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
bg: Текущи настройки

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
bg: Текущо време

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
bg: &Мигащ курсор

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
bg: Потребителски речник:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
bg: Настройваеми дата/час

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
bg: Потребителски списък

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
bg: Изрязване

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
bg: Изрязване на изображението

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
bg: Изрязване на обекта

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
bg: Изрязване избраното и поставяне в междинния буфер

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
bg: Дву&посочно писане

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
bg: Тирета

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
bg: Дата

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
bg: Дата и &час

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
bg: Дата и час

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
bg: № на ден в годината

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
bg: &Подразбиране

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
bg: Десетично

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
bg: Табулация за числа

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
bg: Намаляване на отстъпа

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
bg: Дата по подразбиране (без часа)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
bg: Дата и час по подразбиране

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
bg: Размер на страницата

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
bg: Подразбиране:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
bg: По подразбиране да се пише от дясно на ляво

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
bg: Дефинирай или приложи стил към избраното

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
bg: Изтриване

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
bg: Изтриване на клетки

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
bg: Изтриване на &колони

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
bg: Изтриване на колони

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
bg: Изтриване на изображението

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
bg: Изтриване на обекта

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
bg: Изтриване на &редове

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
bg: Изтриване на редове

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
bg: Изтриване на &таблица

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
bg: Изтриване на таблица

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
bg: Изтриване на текстовото поле

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
bg: Изтриване на колона

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
bg: Изтриване на хипервръзка

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
bg: Изтриване на ред

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
bg: Изтриване на избраното

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
bg: Изтриване на тази колона от таблицата й

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
bg: Изтриване на този ред от таблицата му

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription FIELD_Document_Description
en: Description
bg: Описание

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
bg: Описание:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
bg: Диаманти

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
bg: Речници

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
bg: Различни долни колонтитули на срещулежащи страници

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
bg: Различен долен колонтитул на първа страница

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
bg: Различен долен колонтитул на последна страница

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
bg: Различни горни колонтитули на срещулежащи страници

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
bg: Различен горен колонтитул на първа страница

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
bg: Различен горен колонтитул на последна страница

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
bg: Изписване на благодарности

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
bg: Показване съдържанието на Помощта

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INDEX
en: Display Help Index
bg: Показване началото на Помощта

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
bg: Показване на непечатащите се символи

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
bg: Информация за програмата, номера на версията и авторските права

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
bg: Искате ли да изтриете списъка с игнорираните думи във всички документи?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
bg: Искате ли да изтриете списъка с игнорираните думи в текущия документ?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
bg: Документ

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
bg: Настройки на документа

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
bg: Документи

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
bg: Двойно

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
bg: Двойно разстояние

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
bg: Двойно разстояние

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
bg: Редактиране на уравнение

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
bg: Редактиране на долен колонтитул

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
bg: Редактиране на горен колонтитул

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Latex Equation
bg: Редактиране на Latex-уравнение

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
bg: Редактиране на хипервръзка

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
bg: Редактиране на текста в началото и края на всяка страница

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
bg: Редактиране на долния колонтитул на текущата страница

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
bg: Редактиране на горния колонтитул на текущата страница

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
bg: Включване на плавно прелистване

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
bg: Котвичка на бележката в края

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
bg: Съдържание на бележката в края

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style
bg: Стил на бележките в края

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
bg: Уравнение

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
bg: Грешка при изчисляване на стойността!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
bg: Грешка при изпълнението на скрипта %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
bg: Грешка при вмъкване на файл %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
bg: Грешка при опита за запис на %s: не можах да открия износител

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
bg: Грешка при опит за запис на %s: невалидно име

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
bg: Изпълнение на скрипт

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
bg: Един до друг

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
bg: Пример:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
bg: Изпълняване на помощни скриптове

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
bg: Изпълняване на помощен скрипт

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
bg: Съществуващи ревизии:

note: TB_Extra
en: Extra
bg: Допълнително

note: DLG_Field_Parameters_Capital
en: Extra Parameters
bg: Допълнителни параметри

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
bg: Допълнителна лента

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra parameters:
bg: Допълнителни параметри:

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
bg: &Файл

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
bg: &Форматиране

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
bg: &Цял екран

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
bg: На&мери следното:

note: DLG_MailMerge_Insert_No_Colon
en: Field Name
bg: Име на поле

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
bg: Име на поле:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
bg: Файлът %s е от неподдържан в момента вид

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
bg: Файлът %s не е от заявения в документа вид

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
bg: Файлът %s е от непознат вид

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
bg: Файлът %s не е намерен

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
bg: Име на файл

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
bg: Стил на запълване:

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
bg: &Следваща ревизия

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
bg: &Предишна ревизия

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
bg: Намиране на указания текст

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
bg: Отстъп на първи ред (%s)

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
bg: Първи ред

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
bg: Установен размер на колона:

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
bg: Следващ абзац Следващ абзац Следващ абзац Следващ абзац Следващ абзац Следващ абзац Следващ абзац

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
bg: Шрифт

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
bg: Избор на шрифт

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
bg: Размер на шрифт

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
bg: Избор на шрифт

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
bg: Цвят на текста

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
bg: Шрифт...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
bg: Шрифт:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
bg: &Бележка под линия

note: DLG_PageNumbers_Footer MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
bg: Долен колонтитул

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
bg: Настройки на долния колонтитул

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
bg: Долен колонтитул (%s)

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
bg: Котва на бележка под линия

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
bg: Препратка към бележка под линия

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and Endnotes
bg: Бележки под линия и в края

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
bg: По подразбиране отляво надясно

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
bg: По подразбиране отдясно наляво

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
bg: По подразбиране да се пише отляво надясно

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
bg: По подразбиране да се пише отдясно наляво

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
bg: Форматиране

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Format Endnotes
bg: Форматиране на бележките в края

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Format Footnotes
bg: Форматиране на бележките под линия

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
bg: Форматиране на колонтитулите

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Object
bg: Форматиране на обекта

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
bg: Форматиране на таблицата

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
bg: Форматиране на съдържанието

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
bg: Форматиране на текстово поле

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
bg: Инструменти за форматиране

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
bg: Форматиране на това изображение

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
bg: Форматиране:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
bg: От файл

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
bg: От LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
bg: Цял екран

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
bg: Цял екран

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General
en: General
bg: Общи настройки

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
bg: Бърз преход

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
bg: Бърз преход &към:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to...
bg: Бърз преход към...

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
bg: &Има етикет

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
bg: Ръчички

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
bg: Навътре

note: DLG_PageNumbers_Header MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
bg: Горен колонтитул

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
bg: Настройки на горния колонтитул

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
bg: Горен колонтитул (%s)

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: Header/Footers
bg: Форматиране на колонтитулите

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
bg: Колонтитули могат да се създават и редактират само в режим Изглед за печат. 
     За да го включите, изберете Изглед, после Изглед за печат от менюто. 
     Искате ли да бъде включен режимът Изглед за печат сега?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
bg: Стилове за заглавия

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
bg: Стил на заглавие:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
bg: Сърца

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
bg: Еврейски лист

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
bg: Помощ

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
bg: &Ръководство

note: MENU_LABEL_HELP_INDEX
en: Help &Introduction
bg: &Въведение

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
bg: Скриване

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
bg: &Скрий правописните грешки в документа

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
bg: Осветяване

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
bg: &Пропускане на всички

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
bg: &Отстъп:

note: InsertModeFieldINS
en: INS
bg: ВМЪК

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
bg: Картинки

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
bg: Пропускане

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
bg: Пренебрегване на

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
bg: Пропускане на тази дума в проверката на целия документ

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
bg: Пропуснати думи:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
bg: Изображение за фон

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
bg: Питанки

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
bg: Използвани

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
bg: Грешна парола

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
bg: Увеличаване на отстъпа

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
bg: Отстъп

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
bg: Отстъпи и разстояния

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
bg: Главни букви в началото на думите

note: DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
bg: Вмъкване

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
bg: Вмъкване на &колони

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
bg: Вмъкване на &редове

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
bg: Вмъкване на &таблица

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
bg: Вмъкване на отметка

note: DLG_Break_BreakTitle_Capital
en: Insert Break
bg: Вмъкване на разделител

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
bg: Вмъкване на клетки

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
bg: Вмъкване съдържанието на междинния буфер

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
bg: Вмъкване на дата и час

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
bg: Вмъкване на уравнение

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
bg: Вмъкване на уравнение от LaTeX-израз

note: DLG_Field_FieldTitle_Capital
en: Insert Field
bg: Вмъкване на поле

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
bg: Вмъкване на хипервръзка

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
bg: Вмъкване на изображение

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
bg: Вмъкване на MathML от файл

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
bg: Вмъкване на таблица

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
bg: Вмъкване на долен колонтитул

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
bg: Вмъкване·на горен·колонтитул

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
bg: Вмъкване на съдържание, извлечено от заглавията

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
bg: Вмъкване на текстово поле

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
bg: Вмъкване на отметка в документа

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
bg: Вмъкване на изчислено поле

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
bg: Вмъкване на колона отляво

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
bg: Вмъкване на колона отдясно

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
bg: Вмъкване на бележка под линия

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
bg: Вмъкване на хипервръзка в документа

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
bg: Вмъкване на нова таблица в документа

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
bg: Вмъкване край на страница, колона или раздел

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PICTURE
en: Insert a picture
bg: Вмъкване на изображение

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
bg: Вмъкване на ред над текущия

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
bg: Вмъкване·на·ред·след·текущия

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
bg: Вмъкване на специален символ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
bg: Вмъкване на самообновяващ се номер на страница

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
bg: Вмъкване на бележка в края

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
bg: Вмъкване на съществуващо изображение от друг документ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
bg: Вмъкване на изображение в документа

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
bg: Вмъкване на отметка

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert break
bg: Вмъкване на разделител

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
bg: Вмъкване на клипче

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert field
bg: Вмъкване на поле

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
bg: Вмъкване на хипервръзка

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
bg: Вмъкване на знак

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
bg: Вмъкване на таблица

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
bg: Вмъкване сумата на числата в колоната

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
bg: Вмъкване на сумата на реда от таблицата

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
bg: Вмъкване съдържанието на друг файл

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
bg: Вмъкване на дата и/или час

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
bg: Вмъкване съдържанието на междинния буфер неформатирано

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
bg: Невидими символи по &изгледа

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
bg: Курсив

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
bg: Двустранно

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
bg: Двустранно

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
bg: Подравняване на абзаца двустранно

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
bg: Двустранно подравняване на абзаца

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
bg: Прилепване към следващия

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
bg: Тест на Кевин

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
bg: Ключови думи

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
bg: Ключови думи:

note: DLG_Latex_LatexTitle DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation
bg: LaTeX-уравнение

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
bg: Подравняване на етикета:

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language FIELD_Document_Language
en: Language
bg: Език

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
bg: Настройки на език

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
bg: Език(-ци):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
bg: Изглед

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader
bg: Лидер

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
bg: Отляво

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
bg: Ляв отстъп (%s)

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
bg: Ляв отстъп (%s) Отстъп на първи ред (%s)

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
bg: Бяло поле отляво (%s)

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
bg: Лява табулация

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
bg: Подравняване отляво

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
bg: Подравняване на абзаца отляво

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
bg: Ниво 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
bg: Ниво 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
bg: Ниво 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
bg: Ниво 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
bg: Разделител за ниво:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
bg: Ниво:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
bg: &Разстояние между редовете:

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line
bg: Ред

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
bg: Брой редове

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
bg: Поставяне/махане на черта над избраното

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
bg: Край на ред и страница

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
bg: Поставяне/махане·на·черта под избраното

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
bg: Разделени с линия

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
bg: Редове:

note: DLG_Styles_List
en: List
bg: Списък

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
bg: Етикет на списъка

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
bg: Списък със стилове

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
bg: Списъци за

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
bg: Малки букви

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
bg: Малки римски

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: M&erge documents
bg: &Сливане на документите

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
bg: Почерняване на избраното (смяна)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
bg: Избраното - в курсив (смяна)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
bg: Избраното - в долен индекс (смяна)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
bg: Избраното - в горен индекс (смяна)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS
en: Manage changes in document
bg: Управление на промените в документа

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
bg: Управление на приставките

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
bg: Отбелязване на ревизии

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
bg: Отбелязване на промените по време на въвеждане

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
bg: Тест на Мартин

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size
bg: Макс. размер на колона

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
bg: Сливане нагоре

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
bg: Сливане надолу

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
bg: Сливане на клетки

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
bg: Сливане наляво

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
bg: Сливане надясно

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
bg: Сливане нагоре

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
bg: Сливане надолу

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
bg: Сливане на клетки

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
bg: Сливане наляво

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
bg: Сливане надясно

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
bg: Сливане с клетката отгоре

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
bg: Сливане с клетката отдолу

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
bg: Сливане с клетката отляво

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
bg: Сливане с клетката отдясно

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
bg: 24 часово време

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
bg: Разни

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Styles
bg: Промяна на стилове

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
bg: Променяне...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
bg: Месец Ден, Година

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
bg: Преместване точката на вмъкване на определено място

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
bg: Мес. Ден, Година

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
bg: През редове

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
bg: Нов

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
bg: Нов документ

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
bg: Нов етикет на списък

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
bg: Нов вид 
    списък

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
bg: Нова начална 
    стойност

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
bg: Нов стил

note: DLG_Styles_New
en: New...
bg: Нов...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
bg: Следващо >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
bg: Няма файл

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
bg: Не е избран стил - 
     не може да бъде променен

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
bg: Не са открити скриптове

note: DLG_FormatTOC_None DLG_Styles_DefNone DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_Lists_Type_none
en: None
bg: Без

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
bg: Нормален изглед

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
bg: В речника &няма

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
bg: Брой колони

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
bg: Брой страници

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
bg: Брой колони

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
bg: Брой колони:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
bg: Брой редове:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
bg: Номериран

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
bg: Арабски цифри

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
bg: Номериране

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
bg: Числа

note: InsertModeFieldOVR
en: OVR
bg: ВРХУ

note: DLG_Column_One
en: One
bg: Една

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
bg: От&варяне на копие

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
bg: Отваряне

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
bg: Отвори Шаблон

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
bg: Отваряне на документ с копиране

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
bg: Отваряне на скоро използван документ

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
bg: Отваряне на документа в нов прозорец

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
bg: Отваряне на документа

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation...
bg: Разположение...

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
bg: Друго

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
bg: Недостиг на памет при опит за отваряне на %s

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
bg: Надчертан

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
bg: Черта над избраното (смяна)

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
bg: &Настройки

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
bg: Из&чистване на ревизиите

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
bg: В&мъкване неформатирано

note: DLG_Goto_Target_Page DLG_PageSetup_Page
en: Page
bg: Страница

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
bg: Край на &страница преди

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
bg: Фон на страницата

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
bg: &Цвят на фона на страницата

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
bg: Фоново изображение на страницата

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
bg: Номера на &страници

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
bg: Номер на страница

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
bg: Настройки на номерирането на страниците

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
bg: Номера на страници

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference
bg: Препратка към страница

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
bg: &Настройка на страница

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
bg: Настройка на страница

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
bg: Страница: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
bg: Страници:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
bg: Страниране

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
bg: Размер на &хартията:

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper...
bg: Хартия...

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
bg: Абзац

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
bg: Брой абзаци

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
bg: Посока на абзац

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
bg: Преглед на абзац

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
bg: Абзаци:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
bg: Изисква се парола, това е закодиран документ

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
bg: Вмъкване

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
bg: Права

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
bg: Изображение

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
bg: Таблица от части

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
bg: Поставяне в края на документа

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
bg: Поставяне в края на раздела

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement
bg: Разположение

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
bg: Разположение

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Position Text Box
bg: Разположение на текстовото поле

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
bg: Разположение спрямо страницата

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
bg: Разположение спрямо абзаца

note: DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
bg: Разположение:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
bg: &Настройки

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
bg: Запомнени настройки

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
bg: Настройки

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
bg: Преглед

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
bg: Преглед на документа като интернет-страница

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
bg: Преглед на документа преди отпечатване

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
bg: Предишен абзац Предишен абзац Предишен абзац Предишен абзац Предишен абзац Предишен абзац Предишен абзац

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
bg: Печат

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
bg: &Директен печат

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
bg: Изглед за печат

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
bg: П&реглед за печат

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
bg: Преглед за печат

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
bg: Отпечатване на целия документ или част от него

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
bg: Отпечатване на документа

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
bg: Използване на вътрешния PS драйвер

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document..
bg: Отпечатване на документа...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
bg: Отпечатване на страница %d от общо %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
bg: Издател

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
bg: Издател:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
bg: &Замяна

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
bg: &Абзац с посока отдясно наляво

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
bg: &Замяна с:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
bg: Търсене &назад

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
bg: &Възстановяване

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
bg: Скоро &използвани файлове

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
bg: Напред

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
bg: Повтаряне на последната редакция

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
bg: Възстановяване на отменено преди действие

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
bg: Намаляване/увеличаване изгледа на документа

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
bg: Премахване

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
bg: Премахване на долния колонтитул

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
bg: Премахване на горния колонтитул

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style
bg: Премахване свойство на стила

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
bg: Отмяна на реда като заглавие

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
bg: Отмяна на реда като заглавие на страницата

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
bg: Премахване на данните за ревизии от документа

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
bg: Премахване на историята с промените от документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
bg: Премахване на долния колонтитул от тази страница на документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
bg: Премахване на горния колонтитул от тази страница на документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
bg: Премахване на изображението и запомняне на копие в междинния буфер

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
bg: Премахване на изображението от документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
bg: Премахване на текстовото поле от документа

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
bg: Премахване на предложената промяна

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
bg: Повтаряне на реда като заглавие

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
bg: Повтаряне на реда като заглавие на всяка страница

note: DLG_FR_ReplaceTitle
en: Replace
bg: Замяна

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
bg: Замяна на &всички

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
bg: Замяна на даден текст с друг

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
bg: Докладване за &грешка

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
bg: Докладвайте за грешка и помогнeте AbiWord да стане по-добър продукт

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
bg: Промяна размера на изображението

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
bg: Рестартиране на номерацията от:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
bg: Рестартиране при нов раздел

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
bg: Рестартиране номерацията на страниците при нов раздел

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
bg: Продължаване на предишния списък

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
bg: Да бъде ли върнат документът в последното записано състояние?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
bg: Връщане на документа в последното записано състояние

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
bg: Да бъде ли заредена записаната версия на %s?

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
bg: Отдясно

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
bg: Отстъп отдясно (%s)

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
bg: Бяло поле отдясно (%s)

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
bg: Дясна табулация

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
bg: Подравняване отдясно

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
bg: Подравняване на абзаца отдясно

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
bg: Предимно писане от дясно на ляво

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
bg: Авторски права

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
bg: Авторски права:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
bg: Ред

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
bg: Вмъкване на редове &отгоре

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
bg: Вмъкване на редове от&долу

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
bg: С&криптове

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
bg: &Показване на ревизиите

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
bg: &Разделяне на клетки

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
bg: &Запис

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
bg: Запис на &копие

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
bg: Запис

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
bg: Запис &като

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
bg: Запис на &шаблон

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
bg: Запис като

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
bg: Запомняне на изображението в междинния буфер

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
bg: Да бъдат ли записани промените в документа %s преди затваряне?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
bg: Записване на документа

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
bg: Записване на документа като шаблон

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
bg: Записване на документа под друго име

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
bg: Записване на документа без промяна на текущото име

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
bg: Записване на избраното изображение във файл

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
bg: Запис във файл

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale...
bg: Увеличение...

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
bg: Търсене на помощ за...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
bg:  секунди

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
bg: Секунди след епохата

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
bg: Показване историята на текущия документ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
bg: Избиране

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
bg: Избиране на &всичко

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
bg: Избиране на клетка

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
bg: Избиране на колона

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
bg: Избор на шрифт

note: DLG_ListRevisions_Title
en: Select Revision
bg: Избиране на ревизия

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
bg: Избиране на ред

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
bg: Избиране на таблицата

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
bg: Избиране на текстовото поле

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list.
bg: Изберете целта - отметка от листа.

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
bg: Избор на изображение от файл

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
bg: Избиране на текстовото поле

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
bg: Избиране на целия документ

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
bg: Избрано

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
bg: Изречения (първата буква - главна)

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
bg: Разделяне с табулации

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
bg: Задаване

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
bg: Задаване на &език

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
bg: Задаване на стойности по подразбиране

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
bg: Задаване на изображение

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
bg: Настройка на този абзац за писане отдясно наляво

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
bg: Задаване на информацията за документа

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
bg: Вмъкване на нова табулация

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
bg: Без изображение

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
bg: Задаване на настройките

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
bg: Задаване на табулации

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
bg: Задаване вида  стила на съдържанието

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
bg: Задаване вида на бележките под линия и в края

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
bg: Задаване вида на колонтитулите

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
bg: Задаване на реда като заглавие

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
bg: Задаване настройките на проверката на правописа

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
bg: Задаване свойствата на документа, като размер и полета на листа

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
bg: Бърз клавиш

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
bg: Показване

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
bg: Показване на &линийка

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
bg: Показване на всички

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
bg: &Покажи знаците за форматиране

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
bg: Пълен списък с документи

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
bg: Показване/скриване на линийките

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
bg: Показване/скриване лентата за състоянието

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
bg: Показване/скриване на лентата с инструменти

note: DLG_Options_Label_ShowSplash
en: Show the AbiWord splash screen on application startup
bg: Показване на картинка при зареждане

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
bg: Показване...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
bg: Показване/скриване знаците за форматиране

note: TB_Simple
en: Simple
bg: Опростена

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
bg: Опростена лента с инструменти

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
bg: Проста лента с инструменти

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
bg: Единично

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
bg: Единично разстояние

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
bg: Единично разстояние

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
bg: &Подреждане на таблицата

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
bg: Подреждане на колоните възходящо

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
bg: Подреждане на колоните възходящо от избрания ред

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
bg: Подреждане на колоните низходящо

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
bg: Подреждане на колоните низходящо от избрания ред

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
bg: Подреждане на редовете възходящо

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
bg: Подреждане на редовете възходящо от избраната колона

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
bg: Подреждане на редовете низходящо

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
bg: Подреждане на редовете низходящо от избраната колона

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
bg: Подреждане на таблицата

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
bg: Източник:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column
bg: Разстояние след колона

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
bg: Разстояние

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
bg: Правопис

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
bg: Проверка на документа за правописни грешки

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
bg: Правопис

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
bg: Настройки на &проверката на правопис

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
bg: Раз&деляне на таблицата

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
bg: Разделяне на клетки

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
bg: Разделяне на таблицата

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
bg: Разделяне на &клетки

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
bg: Разделяне по средата

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
bg: Разделяне на тази клетка

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
bg: Квадрати

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
bg: &Стил

note: TB_Standard
en: Standard
bg: Стандартна

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
bg: Стандартна лента с инструменти

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
bg: Звезди

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
bg: Започване от:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
bg: Нов списък

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
bg: Започване на под-списък

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
bg: Започване на нова ревизия

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
bg: Започване на &нова ревизия

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
bg: Статистика:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
bg: Край на текущия списък

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
bg: &Зачеркнато

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
bg: Зачеркване на избраното (смяна)

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
bg: Стил

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
bg: Име на стила -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
bg: Име на стила:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type
bg: Вид на стила

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph
bg: Стил за следващия абзац

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
bg: Стилът не може да бъде без име

note: DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
bg: Стил:

note: DLG_Styles_StylesTitle DLG_Stylist_Styles
en: Styles
bg: Стилове

note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
bg: Относно

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
bg: Относно:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
bg: Долен индекс

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
bg: &Предложения:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
bg: Предложения само от &основния речник

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
bg: Сума на числата в реда

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
bg: Сумиране на ред

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
bg: Сума на числата в колоната

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
bg: Сумиране на ред от таблицата

note: DLG_MetaData_TAB_Summary
en: Summary
bg: Обобщение

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
bg: &Горен индекс

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
bg: Горен индекс

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
bg: &Символ

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
bg: Знак

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
bg: &Таблица

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
bg: Табулация (%s)

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
bg: Разположение на табулацията:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
bg: Табулации за махане:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table
en: Table
bg: Таблица

note: DLG_InsertTable_TableSize_Capital
en: Table Size
bg: Размери на таблицата

note: TOC_TocHeading MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
bg: Съдържание

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table size
bg: Размери на таблицата

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
bg: Табулации

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
bg: Табулации и номериране на страниците

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
bg: &Форматиране

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
bg: Текст

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
bg: Подравняване на текста:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
bg: Текстово поле

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
bg: Текст и картинки

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
bg: Избраните полета са прекалено големи да се съберат на страницата.

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
bg: Проверката на правописа приключи.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
bg: Текстът, към който се слага хипервръзка, трябва да е в рамките на един параграф.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
bg: Денят от седмицата

note: DLG_FormatTable_Thickness
en: Thickness:
bg: Дебелина:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
bg: Промяната ще се задейства при следващото влизане в AbiWord или създаване на нов документ.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
bg: Този абзац представя думите, както те биха изглеждали в документа ви. За да видите тук текст от документа ви, преместете курсора върху него и тогава отворете този диалогов прозорец.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
bg: Този стил не съществува и
    не може да бъде редактиран

note: DLG_Column_Three
en: Three
bg: Три

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
bg: Чавки

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
bg: Часова зона

note: FIELD_Document_Title
en: Title
bg: Заглавие

note: DLG_ToggleCase_TitleCase
en: Title Case
bg: Думите С Главни Букви

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
bg: Заглавие:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
bg: Ленти с инструменти

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
bg: Бяло поле отгоре (%s)

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
bg: С линия отгоре

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
bg: Триъгълници

note: DLG_Column_Two
en: Two
bg: Две

note: FIELD_Document_Type
en: Type
bg: Вид

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list.
bg: Въведете име за отметката или изберете от списъка.

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
bg: Вид:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
bg: ГЛАВНИ БУКВИ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
bg: Подчертан

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
bg: Подчертаване на избраното (смяна)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
bg: Назад

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
bg: Отмяна на последната редакция

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
bg: Главни букви

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
bg: Големи римски

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
bg: Ползване на посока ДЛ

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
bg: Оформяне на буквите за Еврейски

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
bg: Език на потребителския интерфейс

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
bg: Потребителски стилове

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
bg: Потребителски табулации

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
bg: Потребителски стилове

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
bg: Версия

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
bg: Изглед

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
bg: Преглед на историята на документа

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
bg: Показване документа на цял екран

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
bg: Преглед на документа

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
bg: Показване на подсказките

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
bg: Видимо...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
bg: Видимо

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
bg: Предупреждение: отметката, която посочихте (%s), не съществува.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
bg: Изглед за Интернет

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
bg: Каквото дал Господ

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
bg: с разширение:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
bg: Брой думи

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
bg: Текстообработка

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
bg: Думи (без бележки в края и под линия):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
bg: Думи само с &ГЛАВНИ букви

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
bg: Думи с &цифри

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
bg: Думи:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
bg: Грешка при опит за запис на %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
bg: Променили сте посоката по подразбиране

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
bg: Променили сте режима на посоките

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
bg: Трябва да изберете част от документа, за да вмъкнете хипервръзка.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
bg: Трябва да изберете стойност в областта между 1 и 120 за автоматичното записване.

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
bg: Промените ще бъдат загубени, ако не ги запишете.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
bg: Увеличи

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
bg: Увеличение &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
bg: Увеличение &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
bg: Увеличение &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
bg: Увеличение &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
bg: Увеличение 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
bg: Увеличение 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
bg: Увеличение 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
bg: Увеличение 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
bg: Увеличение до широчината на страницата

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
bg: Увеличение до цялата страница

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
bg: ден/мес/год

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
bg: малки букви

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
bg: минути

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
bg: мес/ден/год

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
bg: Смяна малки <-> главни

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
bg:  до

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
bg: &Широчина на страницата

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
bg: Избор на &език

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
bg: &Цялата страница

note: LANG_0
en: (no proofing)
bg: (без правописна проверка)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
bg: Не съществува директорията в указания път.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
bg: Управление приставките на AbiWord

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
bg: AbiWord: Преглед за печат

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
bg: Информация за %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
bg: Включени приставки

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
bg: Африканс

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
bg: Албански

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
bg: Всички (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
bg: Всички документи

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
bg: Всички изображения

note: LANG_AM_ET
en: Amharic (Ethiopia)
bg: Амхарски (Етиопия)

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
bg: Арабски (Египет)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
bg: Арабски (Саудитска Арабия)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
bg: Арабски, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
bg: Арабски, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
bg: Арабски, Windows Code Page 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
bg: Арменски

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
bg: Арменски, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
bg: Индийски (Асамезе)

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
bg: Автоматична ревизия

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
bg: Автоматично разпознат

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
bg: Автоматична ревизия

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents
bg: Налични документи

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages
bg: Налични езици

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
bg: Балтийски, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
bg: Балтийски, Windows Code Page 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
bg: Баски

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
bg: Беларуски

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
bg: Бенгалски

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
bg: Черно-бяло

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
bg: Получер курсив

note: LANG_BR_FR
en: Breton
bg: Бретонски

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
bg: Сглобяване на документа:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
bg: Български

note: DLG_Cancel
en: Cancel
bg: Отказ

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
bg: Каталонски

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
bg: Централно европейски, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
bg: Централно европейски, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
bg: Централно европейски, Windows Code Page 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
bg: Смяна на езика заедно с клавиатурната подредба

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
bg: Китайски (Хонг Конг)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
bg: Китайски (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
bg: Китайски (Сингапур)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
bg: Китайски (Тайван)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
bg: Китайски опростен, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
bg: Китайски опростен, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
bg: Китайски опростен, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
bg: Китайски опростен, Windows Code Page 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
bg: Китайски традиционен, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
bg: Китайски традиционен, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
bg: Китайски традиционен, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
bg: Китайски традиционен, Windows Code Page 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
bg: Изберете документ от списъка:

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
bg: Клипчета

note: DLG_Close
en: Close
bg: Затваряне

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
bg: Затваряне &без запис

note: DLG_UP_Color
en: Color
bg: Цвят

note: DLG_Compare
en: Compare
bg: Сравняване

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
bg: Съдържание:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
bg: Съдържание 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
bg: Съдържание 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
bg: Съдържание 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
bg: Съдържание 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
bg: Заглавие на съдържание

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
bg: Копия:

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
bg: Корсикански

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
bg: Не може да бъде включена/заредена приставката

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
bg: Не може да бъде изключена приставката

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
bg: Не може да бъде зареден речникът за %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
bg: Създаден на

note: DLG_History_Created
en: Created:
bg: Създаден на:

note: LANG_HR
en: Croatian
bg: Хърватски

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
bg: Хърватски, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
bg: Кирилица, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
bg: Кирилица, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
bg: Кирилица, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
bg: Кирилица, Windows Code Page 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
bg: Чешки

note: LANG_DA_DK
en: Danish
bg: Датски

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
bg: Изключване на всички приставки

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
bg: Изключване на приставка

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
bg: Език по подразбиране:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
bg: Да бъде ли премахната тази икона от лентата?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
bg: Сравняване на документи

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
bg: Подробности за документа

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
bg: История на документа

note: DLG_History_Path
en: Document name:
bg: Име на документа:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
bg: Документите са сравнени

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
bg: Холандски (Холандия)

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
bg: Време на редактиране:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
bg: Ефекти

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
bg: Вграждане на шрифтовете

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
bg: Кодова таблица

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
bg: Кодова таблица:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
bg: Препратка към бележка в края

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
bg: Текст на бележка в края

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
bg: Английски (Австралия)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
bg: Английски (Канада)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
bg: Английски (Ирландия)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
bg: Английски (Нова Зеландия)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
bg: Английски (Южна Африка)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
bg: Английски (Великобритания)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
bg: Английски (Съединени Щати)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
bg: Въведете парола

note: LANG_EO
en: Esperanto
bg: Есперанто

note: LANG_ET
en: Estonian
bg: Естонски

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
bg: Изнасяне на файл

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
bg: Изнасяне като HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
bg: Изнасяне с PHP-команди

note: DLG_UP_File
en: File
bg: Файл

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
bg: Файлът съществува. Да бъде ли презаписан файлът '%s'?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
bg: Финландски

note: LANG_NL_BE
en: Flemish (Belgium)
bg: Фламандски (Белгия)

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
bg: Препратка към бележка под линия

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
bg: Френски (Белгия)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
bg: Френски (Канада)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
bg: Френски (Франция)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
bg: Френски (Швейцария)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
bg: Фризийски

note: DLG_UP_From
en: From:
bg: От:

note: LANG_GL_ES
en: Galician
bg: Галийски

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
bg: Грузински

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
bg: Грузински, Academy

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
bg: Грузински, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
bg: Немски (Австрия)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
bg: Немски (Германия)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
bg: Немски (Швейцария)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
bg: Отенъци на сивото

note: LANG_EL_GR
en: Greek
bg: Гръцки

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
bg: Гръцки, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
bg: Гръцки, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
bg: Гръцки, Windows Code Page 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
bg: Настройки за изнасяне в HTML

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
bg: Хауса (Нигер)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
bg: Хауса (Нигерия)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
bg: Хавайски

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
bg: Заглавие 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
bg: Заглавие 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
bg: Заглавие 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
bg: Заглавие 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
bg: Иврит

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
bg: Иврит, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
bg: Иврит, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
bg: Иврит, Windows Code Page 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
bg: Височина:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
bg: Височина:

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
bg: Цвят за маркиране

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
bg: Хинди

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
bg: Унгарски

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
bg: Исландски

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
bg: Исландски, Macintosh

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
bg: Настройки на изображението

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
bg: Внасяне на документ

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document..
bg: Внасяне на документа..

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
bg: Индонезийски

note: XIM_Methods
en: Input Methods
bg: Методи за вход

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
bg: Вмъкване на вграждащ се обект

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
bg: Вмъкване на файл

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
bg: Вмъкване на файл с уравнение

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
bg: Вмъкване на MathML файл:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
bg: Вмъкване на нова таблица

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
bg: Вмъкване на изображение

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
bg: Вмъкване на знак

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
bg: Инсталиране на нова приставка

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
bg: Невалиден път до файла.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
bg: Ирландски

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
bg: Италиански (Италия)

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
bg: Японски

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
bg: Японски, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
bg: Японски, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
bg: Японски, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
bg: Японски, Windows Code Page 932

note: LANG_KO_KR
en: Korean
bg: Корейски

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
bg: Корейски, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, Johab
bg: Корейски, Johab

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
bg: Корейски, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
bg: Корейски, Windows Code Page 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
bg: Кюрдски

note: LANG_LO_LA
en: Lao
bg: Лао

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
bg: Последен запис:

note: LANG_LA_IT
en: Latin (Renaissance)
bg: Латински (Ренесансов)

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
bg: Латвийски

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
bg: Литовски

note: LANG_MK
en: Macedonian
bg: Македонски

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
bg: По подразбиране за документа

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
bg: Маори

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
bg: Маршалски (Маршалски о-ви)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
bg: Маршалски (Науру)

note: DLG_Merge
en: Merge
bg: Сливане

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
bg: Монголски

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
bg: Име:

note: DLG_QNXMB_No
en: No
bg: Не

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
bg: Няма изображение

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
bg: Не е избрана приставка

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
bg: Нормален

note: LANG_NB_NO
en: Norwegian Bokmal
bg: Норвежки Bokmal

note: LANG_NN_NO
en: Norwegian Nynorsk
bg: Норвежки Nynorsk

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
bg: Номерирано заглавие 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
bg: Номерирано заглавие 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
bg: Номерирано заглавие 3

note: DLG_OK
en: OK
bg: Добре

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
bg: Учитан

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
bg: Отваряне на файл

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as type:
bg: Отваряне на файла като:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
bg: Отворени документи

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
bg: Друго...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
bg: &Процент:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
bg: Широчина на страницата

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
bg: Обхват на печата:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
bg: Парола:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
bg: Чист текст

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details:
bg: Информация за приставката:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
bg: Списък на приставките

note: LANG_PL_PL
en: Polish
bg: Полски

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
bg: Португалски (Бразилия)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
bg: Португалски (Португалия)

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
bg: Запазване на съотношението

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
bg: Преглед на изображението

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
bg: Печат към файл

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as type:
bg: Отпечатване на файла като:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
bg: Отпечатване на:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
bg: Отпечатване на:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
bg: Принтер

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
bg: Команда към принтера:

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
bg: Нормален

note: DLG_Restore
en: Restore
bg: Възстановяване

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
bg: Възстановяване на настройките

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
bg: Резултати

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
bg: Румънски

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
bg: Румънски, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
bg: Руски (Русия)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
bg: Пример

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
bg: Сардински

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
bg: Запис на файла като

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
bg: Запис на настройките

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as type:
bg: Запис на файла като тип:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
bg: Скрипт:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
bg: Начало на раздел

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
bg: Избор на кодова таблица:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
bg: Настройки за изнасянето в HTML:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
bg: Избор на език:

note: LANG_SR
en: Serbian
bg: Сръбски

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Set Image Name
bg: Задаване име на изображението

note: DLG_Image_ImageSize
en: Set Image Size
bg: Задаване размер на изображението

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
bg: Избор на език

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
bg: Без цвят за осветяване

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
bg: Размер:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
bg: Словашки

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
bg: Словенски

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
bg: Испански (Мексико)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
bg: Испански (Испания)

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
bg: Стилове:

note: LANG_SW
en: Swahili
bg: Суахили

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
bg: Шведски

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
bg: Знаци

note: LANG_SYR
en: Syriac
bg: Сирийски

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
bg: Тагалог

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
bg: Тамилски

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
bg: Цвят на текста

note: LANG_TH_TH
en: Thai
bg: Тайландски

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
bg: Тайландски, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
bg: Тайландски, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
bg: Тайландски, Windows Code Page 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
bg: Директорията '%s' е защитена срещу запис.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
bg: Командата към принтера е невалидна.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
bg: Това действие не може да бъде отменено. Наистина ли искате да продължите?

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
bg: За продължаване натиснете ОК

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
bg: Турски

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
bg: Турски, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
bg: Турски, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
bg: Турски, Windows Code Page 1254

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
bg: Украински

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
bg: Украински, KIO8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
bg: Украински, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS2
en: Unicode UCS-2
bg: Уникод UCS-2

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
bg: Уникод UCS-2 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
bg: Уникод UCS-2 Little Endian

note: ENC_UNIC_UCS4
en: Unicode UCS-4
bg: Уникод UCS-4

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
bg: Уникод UCS-4 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
bg: Уникод UCS-4 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16
en: Unicode UTF-16
bg: Уникод UTF-16

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
bg: Уникод UTF-16 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
bg: Уникод UTF-16 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32
en: Unicode UTF-32
bg: Уникод UTF-32

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
bg: Уникод UTF-32 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
bg: Уникод UTF-32 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
bg: Уникод UTF-7

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
bg: Уникод UTF-8

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
bg: Неозаглавен%d

note: DLG_Update
en: Update
bg: Обновяване

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
bg: Узбекски

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
bg: История на версиите

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
bg: Версия:

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
bg: Виетнамски

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
bg: Виетнамски, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
bg: Виетнамски, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
bg: Виетнамски, Windows Code Page 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
bg: Преглед на докумеента

note: DLG_MW_Activate
en: View:
bg: Изглед:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
bg: Уелски

note: ENC_US_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 437
bg: Западноевропейски, DOS/Windows·Code·Page·437

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
bg: Западноевропейски, DOS/Windows·Code·Page·850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
bg: Западноевропейски, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
bg: Западноевропейски, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
bg: Западноевропейски, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
bg: Западноевропейски, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
bg: Западноевропейски, Windows Code Page 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
bg: Цяла страница

note: DLG_Image_Width
en: Width:
bg: Широчина:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
bg: Широчина:

note: DLG_QNXMB_Yes
en: Yes
bg: Да

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
bg: Трябва да запазите промените в документа %s преди да продължите. Да се запишат ли сега?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
bg: Увеличение до

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
bg: _Не

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
bg: _Да

note: DLG_Unit_cm
en: cm
bg: см

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
bg: различно

note: DLG_Unit_inch
en: inch
bg: инч

note: DLG_Unit_mm
en: mm
bg: мм

note: DLG_Unit_pica
en: pica
bg: пика

note: DLG_Unit_points
en: points
bg: точки
