gnome-power-manager - en to bg translation catalogue (109 entries)

en: Configure power management
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Power Management
bg: Управление на захранването

note: common descriptions of this program
en: Power Manager
bg: Управление на захранването

en: Power management daemon
bg: Демон за управление на захранването

en: AC LCD brightness hardware value
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Battery LCD brightness hardware value
bg: Яркост на екрана при захранване от батерии

en: Battery critical low action
bg: Действие при критично ниско ниво на батерията

en: Computer AC idle timeout value
bg: След колко време бездействие да се приспива компютъра при захранване от ел. мрежа

en: Computer battery idle timeout value
bg: След колко време бездействие да се приспива компютъра при захранване от батерии

en: Default sleep type
bg: Стандартен вид приспиване:

en: Display AC idle timeout value
bg: След колко време бездействие да се загася екрана при захранване от ел. мрежа

en: Display battery idle timeout value
bg: След колко време бездействие да се загася екрана при захранване от батерии

en: If the user can hibernate
bg: Дали потребителят може да приспива дълбоко компютъра

en: If the user can suspend
bg: Дали потребителят може да приспива компютъра

en: If this particular user should have hibernate on the drop-down menu and in the prefs
bg: Дали на точно този потребител да се появява възможност дълбоко да приспива компютъра в падащото меню и в настройките

en: If this particular user should have suspend on the drop-down menu and in the prefs
bg: Дали на точно този потребител да се появява възможност да приспива компютъра в падащото меню и в настройките

en: If to dim the screen after a period of inactivity
bg: Дали екранът да се затъмни след период на бездействие

en: If we should dim the screen to save power when the computer is marked as idle.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, за да се спести енергия, когато компютърът бездейства.

en: If we should notify the user that the AC adapter has been removed
bg: Дали да се предупреждава при махането на адаптера за променлив ток

en: If we should notify the user that the battery is fully charged
bg: Дали да се предупреждава при пълното зареждане на батерията

en: Laptop lid close action
bg: Действие при затваряне на екрана

en: Notify on AC loss
bg: Уведомяване при прекъсване на захранването от ел. мрежа

en: Notify on fully charged
bg: Уведомяване при пълно зареждане на батериите

en: Suspend button action
bg: Действие на бутона за приспиване

en: The action to take when the battery is critically low.
bg: Действие при критично ниско ниво на батериите

en: The action to take when the laptop lid is closed
bg: Действие при затваряне на екрана

en: The action to take when the system suspend button is pressed
bg: Действие при натискане на бутона за приспиване на системата

en: The display icon policy can be never, critical, charge, always
bg: Възможностите за показване на иконата са „never“ (никога), „critical“ (критично ниско ниво), „charge“ (зареждане), „always“ (винаги)

en: The hardware brightness the display is set to whilst on AC power
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа

en: The hardware brightness the display is set to whilst on battery power
bg: Яркост на екрана при захранване от батерии

en: The idle time in seconds before the computer tries to sleep whilst on AC power
bg: Колко секунди да се изчакат преди опит за приспиване на компютъра, когато се захранва от ел. мрежа

en: The idle time in seconds before the computer tries to sleep whilst on battery power
bg: Колко секунди да се изчакат преди опит за приспиване на компютъра, когато се захранва на батерии

en: The idle time in seconds before the display tries to sleep whilst on AC power
bg: Колко секунди да се изчакат преди опит за изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от ел. мрежа

en: The idle time in seconds before the display tries to sleep whilst on battery power
bg: Колко секунди да се изчакат преди опит за изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от батерии

en: The type of sleep (hibernate/suspend) to use automatically.
bg: Видът на автоматичното приспиване - нормално/дълбоко (suspend/hibernate)

en: When to show the notification icon
bg: Кога да се показва иконата за уведомяване

en: <b>Actions</b>
bg: <b>Действия</b>

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: <b>Notification Area</b>
bg: <b>Област за уведомяване</b>

en: <b>Running on AC Adapter</b>
bg: <b>Захранване от ел. мрежа</b>

en: <b>Running on Batteries</b>
bg: <b>Захранване от батерии</b>

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Only display when battery life is _critical
bg: Показване само при критично _ниско ниво на батериите

en: Only display when charging or _discharging
bg: Показване само при _зареждане или разреждане

en: Options
bg: Настройки

en: Power Management Preferences
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Put _computer to sleep after:
bg: Приспиване на _компютъра след:

en: Put _display to sleep after:
bg: Изгасяне на _екрана след:

en: Put c_omputer to sleep after:
bg: Приспиване на _компютъра след:

en: Put dis_play to sleep after:
bg: Изгасяне на _екрана след:

en: Set display _brightness:
bg: _Задаване на яркост на екрана:

en: Set display b_rightness:
bg: _Задаване на яркост на екрана:

en: Sleep
bg: Приспиване

en: When _battery power critical:
bg: При _критично ниско ниво на батериите:

en: When _suspend button pressed:
bg: При натискане на _бутона за приспиване:

en: When laptop li_d is closed:
bg: При _затваряне на екрана:

en: _Always display icon
bg: _Винаги да се показва икона

en: _Computer sleep type:
bg: _Вид приспиване:

en: _Never display icon
bg: _Никога да не се показва икона

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентацията на тавата.

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s, %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: Power Manager for the GNOME desktop
bg: Мениджър на захранването за GNOME

en: Do not daemonize
bg: Да не се минава в режим на демон

en: Show extra debugging information
bg: Допълнителна информация за изчистване на грешки

en: AC Power Unplugged
bg: Изключено захранване от мрежата

en: The AC Power has been unplugged. The system is now using battery power.
bg: Захранването от електрическата мрежа е изключено. Системата работи на батерии.

en: Battery Charged
bg: Батериите са заредени

en: Your battery is now fully charged
bg: Батериите са напълно заредени

en: You have approximately <b>%s</b> of remaining battery life (%d%%). Plug in your AC Adapter to avoid losing data.
bg: Остава Ви приблизително <b>%s</b> живот на батерията (%d%%). Включете се към захранването от електрическата мрежа, за да не загубите данни.

en: Battery Critically Low
bg: Критично ниско ниво на батерията

en: Battery Very Low
bg: Много ниско ниво на батерията

en: Battery Low
bg: Ниско ниво на батерията

en: Critical action
bg: Критично действие

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изгасен.

en: Laptop battery
bg: Батерия на мобилен компютър

en: UPS
bg: Резервно захранване (UPS)

en: Wireless mouse
bg: Безжична мишка

en: Wireless keyboard
bg: Безжична клавиатура

en: PDA
bg: Цифр. пом.

en: Unknown
bg: неизвестно

en: remaining
bg: остават

en: fully charged
bg: 100% заряд

en: until charged
bg: до зареждане

en: Computer is running on AC power
bg: Компютърът работи на захранване от ел. мрежа

en: Computer is running on battery power
bg: Компютърът работи на батерии

en: _Suspend
bg: _Приспиване

en: Suspend the computer
bg: Приспиване на компютъра

en: Hi_bernate
bg: _Дълбоко приспиване

en: Make the computer go to sleep
bg: Приспиване на компютъра

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Help
bg: _Помощ

en: _About
bg: _Относно

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
bg: Лиценз - ОПЛ на GNU, версия 2

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
bg: Програмата за управлението на захранването на GNOME е свободен
    софтуер. Можете да я разпространявате според условията на версия
    2 или по-висока (по Ваш избор) на Общия публичен лиценз на GNU,
    който е публикуван от Фондацията за свободен софтуер,

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bg: Програмата за управление на захранването на GNOME се разпространява с
    надеждата да е полезна, но БЕЗ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ, дори и подразбиращата
    се ПРИГОДНОСТ или ГОДНОСТ ЗА КОНКРЕТНА УПОТРЕБА. За подробности
    прегледайте Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
bg: Трябва да сте получили копие на Общия публичен лиценз на GNU
    заедно с тази програма. Ако се сте - пишете на Фондацията за
    свободен софтуер на адрес:
    Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, 
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: The text that should appear in the action combo boxes
en: Suspend
bg: Приспиване

en: Shutdown
bg: Изключване

en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: Do nothing
bg: Да не се прави нищо

en: Never
bg: Никога

en: Configuration
bg: Настройки

en: Power Preferences
bg: Настройки на захранването
