libbonobo - en to bg translation catalogue (107 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
bg: Не може да се разбере в кой дъщерен процес е записан сървъра

en: Not a valid Activation ID
bg: Невалидно ID за активиране

en: Directory to read .server files from
bg: Папка, от която да се прочетат .server файловете

en: DIRECTORY
bg: ПАПКА

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
bg: Да служи като контекст на активиране (по подразбиране е само директория на обектите)

en: File descriptor to write IOR to
bg: Файлов описател, на който да се запизва IOR

en: Query expression to evaluate
bg: Израз-запитване, което да се оцени

en: EXPRESSION
bg: ИЗРАЗ

en: CORBA CosNaming service.
bg: Услуга за CORBA CosNaming.

en: Name service
bg: Услуга за имената

en: Notification service
bg: Услуга за уведомяване

en: Notification service for activation
bg: Услуга за уведомяване на активиране

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
bg: Все още е невъзможно активирането на shlib обекти в отдалечени процеси

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
bg: Конфигурационният файл на Bonobo Activation не бе прочетен успешно. Проверете дали е валиден в: %s

note: * If this exception blows ( which it will only do with a multi-object ) * factory, you need to ensure you register the object you were activated * for [use const char *bonobo_activation_iid_get (void); ] is registered * with bonobo_activation_active_server_register - _after_ any other * servers are 
en: Race condition activating server '%s'
bg: Състезание при активирането на сървър '%s'

en: a NULL iid is not valid
bg: NULL iid е невалидна стойност

en: iid %s has a NULL type
bg: iid %s има за тип NULL

en: iid %s has a NULL location
bg: iid %s има за място NULL

en: invalid character '%c' in iid '%s'
bg: невалиден символ '%c' в iid '%s'

en: Property '%s' has no value
bg: Свойството '%s' няма стойност

en: Could not parse badly formed XML document %s
bg: Не може да се обработи зле формиран XML документ %s

en: Trying dir %s
bg: Опитване с папка %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
bg: Дъщерният процес не генерира съобщение за грешка, получи се неизвестен проблем

en: Failed to read from child process: %s
bg: Неуспешно четене от дъщерен процес: %s

en: Couldn't fork a new process
bg: Не може да се отдели нов процес

en: Child received signal %u (%s)
bg: Дъщерният процес получи сигнал %u (%s)

en: Unknown non-exit error (status is %u)
bg: Неизвестна грешка, не е при излизане (статус %u)

en: bonobo-activation failed to set process group of %s: %s
bg: активирането на бонобо не успя да установи групата на процес на %s: %s

en: Failed to execute %s: %d (%s)
bg: Неуспех при изпълнението на %s: %d (%s)

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
bg: Прекалено много синонимни нива за локал, може да е зацикляне

en: File descriptor to print IOR on
bg: Файловят описател, на който да се отпечатва IOR

en: IID to activate
bg: IID за активиране

en: Prevent registering of server with OAF
bg: Предотвратяване на регистрирането на сървър към OAF

en: Bonobo activation options
bg: Настройки на активирането на бонобо

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
bg: функцията g_module_open върху `%s' е неуспешна с код `%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
bg: Не може да се открие символа Bonobo_Plugin_info в `%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
bg: Фабриката `%s' върна NIL за `%s'

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
bg: Shlib `%s' не съдържа `%s'

en: Name
bg: Име

en: Application unique name
bg: Уникално име на програма

en: POA
bg: Адаптер POA

en: Custom CORBA POA
bg: Допълнителен адаптер POA за CORBA

en: An unsupported action was attempted
bg: Опитано бе действие, което не се поддържа

en: IO Error
bg: Вх./изх. грешка

en: Invalid argument value
bg: Невалидна стойност на аргумента

en: Object not found
bg: Обектът не е открит

en: Syntax error in object description
bg: Синтактична грешка в описанието на обекта

en: Cannot activate object from factory
bg: Не може да се активира обекта от фабриката

en: No permission to access stream
bg: Няма позволение за достъп до потока

en: An unsupported stream action was attempted
bg: Опитано бе действие върху потока, което не се поддържа

en: IO Error on stream
bg: Вх./изх. грешка в потока

en: IO Error on storage
bg: Вх./изх. грешка при съхранение

en: Name already exists in storage
bg: Името вече съществува в мястото за съхранение

en: Object not found in storage
bg: Обектът не е открит в мястото за съхранение

en: No permission to do operation on storage
bg: Няма позволение да се оперира върху мястото за съхранение

en: An unsupported storage action was attempted
bg: Опитано бе действие върху мястото за съхранение, което не се поддържа

en: Object is not a stream
bg: Обектът не е поток

en: Object is not a storage
bg: Обектът не е място за съхранение

en: Storage is not empty
bg: Мястото за съхранение не е празно

en: malformed user interface XML description
bg: грешно XML описание на потребителски интерфейс

en: invalid path to XML user interface element
bg: невалиден път до елемент на XML потребителски интерфейс

en: the requested UI attribute didn't exist
bg: поисканият атрибут на потребителски интерфейс не съществува

en: Unknown command or verb
bg: Непозната команда или глагол

en: Command is insensitive
bg: Командата е нечувствителна

en: incorrect data type
bg: грешен тип на данните

en: stream not found
bg: потокът не е открит

en: property not found
bg: свойството не е открито

en: property has invalid type
bg: свойството има невалиден тип

en: property is read only
bg: свойството е с права само за четене

en: config database backend failed
bg: грешка в същинската част на конфигурационната база данни

en: Moniker interface cannot be found
bg: Moniker интерфейсът не може да бъде открит

en: Moniker activation timed out
bg: Времето за активиране на моникъра изтече

en: Syntax error within moniker
bg: Синтактична грешка в моникъра

en: Moniker has an unknown moniker prefix
bg: Moniker има непозната моникър представка

en: Error checking error; no exception
bg: Грешка при проверка на грешка; няма изключение

en: General activation error with no description
bg: Обща грешка при активиране, няма описание

en: Could not initialize Bonobo
bg: Не може да се активира Бонобо

en: Failed to resolve, or extend '%s
bg: Неуспех при откриването или разширяването на '%s

en: Failed to activate object
bg: Не може да се активира обекта

en: Exception activating '%s'
bg: Активиране на съобщение '%s'

en: Failed to activate '%s'
bg: Неуспех при активиране на '%s'

en: ORB IOR handling moniker
bg: Moniker за обработка на ORB IOR

en: Standard Moniker factory
bg: Стандартна фабрика за моникъри

en: generic Oaf activation moniker
bg: стандартен моникър за активирането на Oaf

en: generic Oaf query moniker
bg: стандартен моникър за запитвания към Oaf

en: generic factory 'new' moniker
bg: стандартен моникър - "нов" на фабрика

en: generic item moniker
bg: стандартен моникър

en: stream MonikerExtender
bg: поточен моникър-разширител

en: Bonobo Echo server factory
bg: Сървърна фабрика за бонобо ехо

en: Bonobo Echo server sample program
bg: Примерна програма бонобо ехо

en: Echo component
bg: Компонент ехо

en: Echo component factory
bg: Фабрика на компонента ехо

en: I could not initialize Bonobo
bg: Не може да се активира Бонобо

en: Could not create an instance of the sample echo component
bg: Не може да се създаде обект от тип примерен ехо компонент

en: An exception occured '%s'
bg: Възникна изключение '%s'

en: Could not save configuration file.
bg: Не може да запише конфигурационния файл.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
bg: Проверете дали имате права за запис в '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
bg: Успешно запазване на конфигурационния файл.

en: configuration file is:
        %s
bg: конфигурационният файл е:
        %s

en: %s already in configuration file
bg: %s е вече в конфигурационния файл

en: there is not a properly structured configuration file
bg: липсва правилно структуриран конфигурационен файл

en: Bonobo-activation configuration file contains:
bg: Файлът за конфигурирането на активирането на бонобо съдържа:

en: Directory to remove from configuration file
bg: Папка, която да се махне от конфигурационния файл

en: directory path
bg: път към директорията

en: Directory to add to configuration file
bg: Папка, която да се добави към конфигурационния файл

en: Display directories in configuration file
bg: Покажи директориите във конфигурационния файл

en: Display path to configuration file
bg: Покажи пътя до конфигурационния файл
