evince - en to bg translation catalogue (183 entries)

en: _Remove Toolbar
bg: П_ремахване на лентата с инструменти

en: Separator
bg: Разделител

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Best Fit
bg: Запълване

en: Fit Page Width
bg: Запълване на страницата по ширина

en: Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: Evince Document Viewer
bg: Преглед на документи (Evince)

en: View multipage documents
bg: Преглед на документи с много страници

en: _Password:
bg: _Парола:

en: <b>Author:</b>
bg: <b>Автор:</b>

en: <b>Created:</b>
bg: <b>Създаден:</b>

en: <b>Creator:</b>
bg: <b>Автор:</b>

en: <b>Format:</b>
bg: <b>Формат:</b>

en: <b>Keywords:</b>
bg: <b>Ключови думи:</b>

en: <b>Modified:</b>
bg: <b>Променян:</b>

en: <b>Number of Pages:</b>
bg: <b>Брой страници:</b>

en: <b>Optimized:</b>
bg: <b>Оптимизиран:</b>

en: <b>Producer:</b>
bg: <b>Производител:</b>

en: <b>Security:</b>
bg: <b>Сигурност:</b>

en: <b>Subject:</b>
bg: <b>Тема:</b>

en: <b>Title:</b>
bg: <b>Заглавие:</b>

en: Default sidebar size
bg: Стандартен размер на страничната лента

en: Show sidebar by default
bg: Показване по подразбиране на страничната лента

en: Show statusbar by default
bg: Показване по подразбиране на лентата за състоянието

en: Show toolbar by default
bg: Показване по подразбиране на лентата с инструментите

en: Sidebar is the side item that contains the Index and Thumbnail lists. The default size sets the sidebar's width in pixels based from the side of the window. Any integer will be accepted. The sidebar will never shrink smaller than the size of the text required to display Thumbnails or Index. Large values will cause the sidebar to take up as much of the page display area as possible relative to the window's size.
bg: Страничната лента стои отстрани и съдържа списъците с индекси и мини изображения. Размерът по подразбиране указва широчината на страничната лента в пиксели. Позволени са всички цели положителни числа. Страничната лента винаги е по-широка от минималния размер необходим за индекса или мини изображенията. При големи стойности страничната лента заема възможно най-голямата широчина.

en: Sidebar is the side item that contains the Index and Thumbnail lists. Two boolean options, true makes sidebar visible by default while false makes sidebar not visible by default
bg: Страничната лента стои отстрани и съдържа списъците с индекси и мини изображения. Позволени са булеви стойности. "Истина" указва страничната лента да се вижда по подразбиране, а "лъжа" - обратното.

en: Statusbar is the standard bottom bar that display additional information about links and other actions. Two boolean options, true makes the statusbar visible by default while false makes sidebar not visible by default.
bg: Лентата за състояние стои отдолу и показва допълнителна информация за връзки и действия. Приема булеви стойности. "Истина" указва лентата за състояние да се вижда по подразбиране, а "лъжа" - обратното.

en: Toolbar is the top bar that contains navigation and zoom controls. Two boolean options, true makes toolbar visible by default while false makes toolbar not visible by default.
bg: Лентата за инструменти стои отгоре и служи за навигация и мащабиране. Приема булеви стойности. "Истина" указва лентата за инструменти да се вижда по подразбиране, а "лъжа" - обратното.

en: File not available
bg: Файлът не е наличен

en: DVI document has incorrect format
bg: DVI документът е в некоректен формат

note: translators: this is the document security state
en: Yes
bg: Да

note: translators: this is the document security state
en: No
bg: Не

en: Unknown font type
bg: Неизвестен тип шрифт

en: No name
bg: Без име

en: Embedded
bg: Вградено

en: Not embedded
bg: Не е вграден

en: Document
bg: Документ

en: None
bg: Без

en: No document loaded.
bg: Няма зареден документ.

en: Broken pipe.
bg: Счупен програмен канал.

en: Interpreter failed.
bg: Грешка на интерпретатора.

note: report error
en: Error while decompressing file %s:
bg: Грешка при декомпресиране на файла %s:

en: Cannot open file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде отворен.

en: File is not readable.
bg: Файлът не се чете.

en: Document loaded.
bg: Документът е зареден.

en: Search string
bg: Низ за търсене

en: The name of the string to be found
bg: Името на низа, който да се търси

en: Case sensitive
bg: Има разлика м/у големи/малки букви

en: TRUE for a case sensitive search
bg: ИСТИНА в случай на уважаване на регистъра

en: Highlight color
bg: Цвят за отбелязване

en: Color of highlight for all matches
bg: Цвят за отбелязване на всички съвпадение

en: Current color
bg: Текущ цвят

en: Color of highlight for the current match
bg: Цвят за отбелязване на текущото съвпадение

en: F_ind:
bg: _Търсене:

en: _Previous
bg: _Предишна

en: _Next
bg: _Следваща

en: C_ase Sensitive
bg: Има р_азлика големи/малки букви

en: Unknown MIME Type
bg: Неясен/непознат вид MIME

en: Unhandled MIME type: '%s'
bg: Неподдържан MIME тип: "%s"

en: All Documents
bg: Всички документи

en: PostScript Documents
bg: PostScript документи

en: PDF Documents
bg: PDF документи

en: Images
bg: Изображения

en: DVI Documents
bg: DVI документи

en: Djvu Documents
bg: Djvu документи

en: All Files
bg: Всички файлове

en: (%d of %d)
bg: (%d от %d)

en: of %d
bg: от %d

en: Unable to find glade file
bg: Не може да се отвори glade файла

en: The glade file, %s, cannot be found.  Please check that your installation is complete.
bg: Glade файлът, %s, не може да бъде открит.  Уверете се, че инсталацията е завършена.

en: Password required
bg: Изисква се парола

en: The document <i>%s</i> is locked and requires a password before it can be opened.
bg: Документът <i>%s</i> е заключен и изисква парола, за да бъде отворен.

en: Incorrect password
bg: Грешна парола

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
bg: Този документ е заключен и може да бъде прочетен само, ако се подаде вярната парола.

en: _Unlock Document
bg: _Отключване на документа

en: Properties
bg: Настройки

en: General
bg: Основни

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Font
bg: Шрифт

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Print...
bg: Печат...

en: Index
bg: Съдържание

en: Thumbnails
bg: Мини изображения

en: Go to page %s
bg: Отиване на страница %s

note: TRANS: Sometimes this could be better translated as "%d hit(s) on this page".  Therefore this string contains plural cases.
en: %d found on this page | %d found on this page
bg[0]: %d открит на тази страница
bg[1]: %d открити на тази страница

en: Not found
bg: Не е открито

en: %3d%% remaining to search
bg: %3d%% остават да бъдат претърсени

en: Unable to open document
bg: Документът не може да бъде отворен

en: Document Viewer - Password Required
bg: Преглед на документи - изисква се парола

en: %s - Password Required
bg: %s - изисква се парола

en: Loading document. Please wait
bg: Зареждане на документа. Изчакайте...

en: Open document
bg: Отваряне на документ

en: The file could not be saved as "%s".
bg: Файлът не може да бъде запазен като "%s".

en: Save a Copy
bg: Запазване на копие

en: Print
bg: Разпечатване

en: Pages
bg: Страници

en: Generating PDF is not supported
bg: Генерирането на PDF не се поддържа

en: Printing is not supported on this printer.
bg: Разпечатването чрез този принтер не се поддържа.

en: You were trying to print to a printer using the "%s" driver. This program requires a PostScript printer driver.
bg: Опитахте се да печатате към принтер използвайки драйвера "%s". Тази програма изисква PostScrip драйвер за принтер.

en: The "Find" feature will not work with this document
bg: Функцията "Търсене" няма да работи за този документ.

en: Searching for text is only supported for PDF documents.
bg: Търсенето на текст е поддържано само за PDF документи.

note: Toolbar-only
en: Leave Fullscreen
bg: Оставане в режим "Цял екран"

en: Toolbar editor
bg: Редактор на лентата с инструменти

en: PostScript and PDF File Viewer.
    Using poppler %s (%s)
bg: Програма за преглед на файлове от типа PostScript и PDF.
    Използва се poppler %s (%s)

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
bg: Evince e свободен софтуер; може да разпространявате програмата и/или да я променяте
    под правилата на GNU GPL както е публикуван от Free Software Foundation; или версия 2
    на лиценза, или (по ваше желание) някоя по-късна версия.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bg: Evince се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна програма,
    но без каквато и да е ГАРАНЦИЯ; без дори гаранцията за използваемост за каквато
    и да било използваемост за дадена цел.  Вижте GNU GPL за повече информация.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
bg: Трябва да сте получили копие на GNU GPL заедно с Evince; ако не сте, пишете до 
    Free Software Foundation, Inc, 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA
    02111-1307  USA

en: © 1996-2005 The Evince authors
bg: © 1996-2005 Авторите на Evince

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Help
bg: _Помощ

en: Open an existing document
bg: Отваряне на съществуващ документ

en: _Save a Copy...
bg: _Запазване на копие...

en: Save the current document with a new filename
bg: Запазване на текущия документ под ново име

en: Print this document
bg: Печатане на този документ

en: View the properties of this document
bg: Преглед на настройките за този документ

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: Copy text from the document
bg: Копиране на текст от документа

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select the entire page
bg: Избор на цялата страница

en: Find a word or phrase in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: Find Ne_xt
bg: Следващо търсене

en: Find next occurrence of the word or phrase
bg: Следващо споменаване на дума или фраза

en: T_oolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Customize the toolbar
bg: Настройване на лентата с инструменти

en: Rotate _Left
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate the document to the left
bg: Завъртане документа наляво

en: Rotate _Right
bg: Завъртане на_дясно

en: Rotate the document to the right
bg: Завъртане документа надясно

en: Enlarge the document
bg: Увеличаване на документа

en: Shrink the document
bg: Смаляване на документа

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: Reload the document
bg: Презареждане на документа

note: Go menu
en: _Previous Page
bg: _Предишна страница

en: Go to the previous page
bg: Отиване на предишната страница

en: _Next Page
bg: _Следваща страница

en: Go to the next page
bg: Отиване на следващата страница

en: _First Page
bg: Пър_ва страница

en: Go to the first page
bg: Отиване на първата страница

en: _Last Page
bg: Пос_ледна страница

en: Go to the last page
bg: Отиване на последната страница

note: Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Display help for the viewer application
bg: Показване на помощта към програмата

en: _About
bg: _Относно

en: Display credits for the document viewer creators
bg: Показване на заслугите към създателите на програмата

en: Leave fullscreen mode
bg: Оставане в режим цял екран

en: Scroll one page forward
bg: Прелистване една страница напред

en: Scroll one page backward
bg: Прелистване една страница назад

en: Focus the page selector
bg: Фокусиране върху селектора на страници

en: Go ten pages backward
bg: Връщане с 10 страници назад

en: Go ten pages forward
bg: Отиване 10 страници напред

note: View Menu
en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструментите

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Show or hide the statusbar
bg: Показване или скриване на лентата за състоянието

en: Side _pane
bg: Страничен _панел

en: Show or hide the side pane
bg: Показване или скриване на страничния панел

en: _Continuous
bg: _Без прекъсване

en: Show the entire document
bg: Показване на целия документ

en: _Dual
bg: _Двойно

en: Show two pages at once
bg: Показване на две страници едновременно

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: Expand the window to fill the screen
bg: Разширяване на прозореца, така че да запълни екрана

en: _Presentation
bg: _Презентация

en: Run document as a presentation
bg: Стартиране на документа като презентация

en: _Best Fit
bg: За_пълване на екрана

en: Make the current document fill the window
bg: Текущия документ да запълни прозореца

en: Fit Page _Width
bg: Запълване на страницата по ширина

en: Make the current document fill the window width
bg: Текущия документ да запълни прозореца по ширина

en: Page
bg: Страница

en: Select Page
bg: Избор на страница

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Adjust the zoom level
bg: Настройване на мащаба

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
bg: Предишна

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Next
bg: Следваща

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom In
bg: Увеличаване

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom Out
bg: Намаляване

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Width
bg: Запълване по ширина

en: PAGE
bg: СТРАНИЦА

en: Enable thumbnailing of PDF Documents
bg: Мини изображения за документите тип PDF

en: Thumbnail command for PDF Documents
bg: Команда за създаване на мини изображения в документите тип PDF
