gnome-control-center HEAD - en to bg translation catalogue (742 entries)

en: Image/label border
bg: Рамка на изображение/етикет

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
bg: Ширината на рамката около етикет

en: Alert Type
bg: Вид предупреждение

en: The type of alert
bg: Вид на предупреждението

en: Alert Buttons
bg: Бутони при предупреждение

en: The buttons shown in the alert dialog
bg: Бутоните, които се показват при предупреждение

en: Show more _details
bg: Показване на пове_че информация

en: About Me
bg: За мен

en: Set your personal information
bg: Настройване на личната Ви информация

en: Select Image
bg: Избор на изображение

en: No Image
bg: Няма изображение

en: There was an error while trying to get the addressbook information
    Evolution Data Server can't handle the protocol
bg: Грешки при опита за получаване на информация за адресната книга
    Evolution Data Server не може да обработи протокола

en: Unable to open address book
bg: Не може да се отвори адресника.

en: Unknown login ID, the user database might be corrupted
bg: Непознато потребителско ID, базата данни за потребителите може да е повредена.

en: About %s
bg: Относно %s

en: Child exited unexpectedly
bg: Дъщерният процес спря неочаквано

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
bg: В/И канал за стандартен вход на ядрото не може да бъде затворен: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
bg: В/И канал за стандартен изход на ядрото не може да бъде затворен: %s<

en: Authenticated!
bg: Влязохте в системата!

note: This is a re-auth, and it failed. * The password must have been changed in the meantime! * Ask the user to re-authenticate Update status message and auth state Authentication failure
en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
bg: Паролата Ви е променена откакто се идентифицирахте. Идентифицирайте се наново.

en: That password was incorrect.
bg: Паролата не е вярна

en: Your password has been changed.
bg: Паролата беше променена.

note: What does this indicate? * "Authentication information cannot be recovered?" from libpam?
en: System error: %s.
bg: Грешка в системата: %s.

en: The password is too short.
bg: Паролата е твърде кратка.

en: The password is too simple.
bg: Паролата е твърде проста.

en: The old and new passwords are too similar.
bg: Старата и новата парола си приличат твърде много.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
bg: Новата парола трябва да съдържа цифри или специални знаци.

en: The old and new passwords are the same.
bg: Старата и новата парола са еднакви.

en: Unable to launch /usr/bin/passwd: %s
bg: Неуспех при стартирането на /usr/bin/passwd: %s

en: Unable to launch backend
bg: Не може да се пусне основната програма

en: A system error has occurred
bg: Получи се грешка в системата

note: Update status message
en: Checking password...
bg: Проверяване на паролата...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
bg: Натиснете бутона <b>Смяна на парола</b>, за да смените паролата си.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
bg: Въведете Вашата парола в полето <b>Нова парола</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
bg: Въведете отново Вашата парола в полето <b>Въведете новата парола</b>.

en: The two passwords are not equal.
bg: Двете пароли не са еднакви.

en: <b>Email</b>
bg: <b>Електронна поща</b>

en: <b>Home</b>
bg: <b>Домашен</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
bg: <b>Бързи съобщения</b>

en: <b>Job</b>
bg: <b>Работа</b>

en: <b>Telephone</b>
bg: <b>Телефон</b>

en: <b>Web</b>
bg: <b>Интернет</b>

en: <b>Work</b>
bg: <b>Служебен</b>

en: <span size="larger" weight="bold">Change your password</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Промяна на парола</span>

en: A_IM/iChat:
bg: _AIM/iChat:

en: A_ddress:
bg: Адр_ес:

en: A_ssistant:
bg: _Асистент:

en: Address
bg: Адрес

en: C_ity:
bg: _Град:

en: C_ompany:
bg: _Фирма:

en: Cale_ndar:
bg: _Календар:

en: Change Passwo_rd...
bg: Смяна на па_ролата...

en: Change pa_ssword
bg: Промяна на _паролата

en: Change password
bg: Промяна на паролата

en: Ci_ty:
bg: Гра_д:

en: Co_untry:
bg: _Страна:

en: Contact
bg: Контакт

en: Cou_ntry:
bg: С_трана:

en: Current _password:
bg: _Текуща парола:

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Hom_e:
bg: Д_омашен:

en: M_SN:
bg: _MSN:

en: P.O. _box:
bg: По_щ. К.:

en: P._O. box:
bg: П_ощ. К:

en: Personal Info
bg: Лична информация

en: State/Pro_vince:
bg: Щат/провин_ция:

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
bg: За да смените паролата си, въведете текущата си парола в полето отдолу и натиснете <b>Идентификация</b>.
    След това въведете новата си парола, напишете я пак за потвърждение и натиснете <b>Смяна на паролата</b>.

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: Web _log:
bg: _Блог:

en: Wor_k:
bg: С_лужебен:

en: Work _fax:
bg: Служебен _факс:

en: Zip/_Postal code:
bg: Пощенски _код:

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _Authenticate
bg: _Идентификация

en: _Department:
bg: _Отдел:

en: _Home page:
bg: _Лична страница:

en: _Home:
bg: _Домашна:

en: _Manager:
bg: Р_ъководител:

en: _Mobile:
bg: _Мобилен телефон:

en: _New password:
bg: _Нова парола:

en: _Profession:
bg: Проф_есия:

en: _Retype new password:
bg: Напишете _отново новата парола:

en: _State/Province:
bg: Щат/прови_нция:

en: _Title:
bg: _Титла:

en: _Work:
bg: _Служебна:

en: _Zip/Postal code:
bg: Пощенски к_од:

en: <b>Applications</b>
bg: <b>Програми</b>

en: <b>Support</b>
bg: <b>Поддръжка</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
bg: <small><i><b>Забележка:</b> Промените по тази настройка ще се усетят чак при следващото влизане.</i></small>

en: Assistive Technology Preferences
bg: Настройки на помощните технологии

en: Close and _Log Out
bg: Затваряне и _излизане

en: Start these assistive technologies every time you log in:
bg: Стартиране на помощните технологии при всяко влизане:

en: _Enable assistive technologies
bg: _Включване на помощните технологии

en: _Magnifier
bg: _Лупа

en: _On-screen keyboard
bg: _Екранна клавиатура

en: _Screenreader
bg: Екранен _четец

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
bg: Включване на поддръжката на помощните технологии при влизане

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'orca' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
bg: На вашата система няма налични помощни технологии.  Пакетът „gok“ трябва да бъде инсталиран, за да имате екранна клавиатура, а пакетът „orca“ е нужен за увеличение и четене на екрана.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
bg: Не всички помощни технологии са инсталирани на вашата система. Пакетът „gok“ трябва да бъде инсталиран, за да имате екранна клавиатура.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'orca' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
bg: Не всички помощни технологии са инсталирани на тази система.  Пакетът „orca“ трябва да бъде инсталиран, за да имате четене и увеличение на екрана.

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
bg: Имаше грешка при пускане на прозореца за настройка на мишката: %s

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
bg: Разрешаване на внасянето на AccessX настройки от файла „%s“

en: Import Feature Settings File
bg: Внасяне на настройки от файл

en: _Import
bg: _Внасяне

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Set your keyboard accessibility preferences
bg: Настройка на клавиатурната достъпност

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
bg: Изглежда системата няма програмата XKB. Функциите за по-голяма достъпност на клавиатурата не могат да работят без нея.

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
bg: <b>Включване на „Подскачащите клавиши“</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
bg: <b>Включване на „Бавните клавиши“</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
bg: <b>Включване на „Клавишите за _мишката“</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
bg: <b>Включване на „Повторните клавиши“</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
bg: <b>Включване на „_Лепкавите клавиши“</b>

en: <b>Features</b>
bg: <b>Възможности</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
bg: <b>Вкл./изкл. индикатори</b>

en: Basic
bg: Основни

en: Beep if key is re_jected
bg: Звук, при отхвърляне на клавиша

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
bg: Звук при включване/изключване на функции чрез клавиатурата

en: Beep when _modifier is pressed
bg: Звук при натиснат модификатор

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
bg: Звук при включване на LED и два звука при изключване на LED.

en: Beep when key is:
bg: Звук, когато клавишът е:

en: Del_ay:
bg: _Закъснение:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
bg: Забавяне между натискането на клавиша
    и движението на курсора:

en: Disa_ble if two keys pressed together
bg: Изключване при натискането на два клавиша едновременно

en: E_nable Toggle Keys
bg: В_ключване на индикаторите

en: Filters
bg: Филтри

en: I_gnore duplicate keypresses within:
bg: И_гнориране на натискането на еднакви клавиши в интервал от :

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
bg: Игнориране на всички следващи натискания на СЪЩИЯ клавиш ако те са в избран период от време.

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
bg: Конфигурация на клавиатурна достъпност (AccessX)

en: Ma_ximum pointer speed:
bg: _Максимална скорост на курсора:

en: Mouse Keys
bg: Клавиши за мишка

en: Mouse _Preferences...
bg: _Настройка на мишката...

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
bg: Приемане на клавиши, само след като са натиснати и задържани за определено време.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
bg: Позволява операции на няколко едновременно натиснати клавиши чрез натискане на клавиши за модификация в определена последователност.

en: S_peed:
bg: Скорост:

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
bg: Време за _ускоряване до максимална скорост:

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
bg: Използване на блока цифрови клавиши за управление на мишката.

en: _Disable if unused for:
bg: Изключване, ако не се използва за:

en: _Enable keyboard accessibility features
bg: Разрешаване на функциите за по-голяма достъпност на клавиатура

en: _Import Feature Settings...
bg: _Внасяне на настройки...

en: _Only accept keys held for:
bg: Приемане само на клавиши задържани за:

en: _Type to test settings:
bg: _Пишете, за да изпробвате настройките:

en: _accepted
bg: _приети

en: _pressed
bg: _натиснати

en: _rejected
bg: _отказани

en: characters/second
bg: символи/секунда

en: milliseconds
bg: милисекунди

en: pixels/second
bg: пиксела/сек.

en: seconds
bg: секунди

en: Change your Desktop Background settings
bg: Промяна на настройките на фона на работния плот

en: Desktop Background
bg: Фон на работния плот

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
bg: <b>Тапет на работния плот</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
bg: <b>Цветове на работния плот</b>

en: Desktop Background Preferences
bg: Настройки на фона на работния плот

en: Open a dialog to specify the color
bg: Отваряне на прозорец да се определи цвета

en: _Add Wallpaper
bg: _Добавяне на тапет

en: _Finish
bg: _Прилагане

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Style:
bg: _Стил:

en: There was an error displaying help: %s
bg: Има грешка показваща помощ за: %s

en: Centered
bg: Центриран

en: Fill Screen
bg: Запълване на екрана

en: Scaled
bg: Мащабируем

en: Zoom
bg: Увеличаване

en: Tiled
bg: На плочки

en: Solid Color
bg: Плътен цвят

en: Horizontal Gradient
bg: Хоризонтална преливка

en: Vertical Gradient
bg: Вертикална преливка

note: Create the file chooser dialog stuff here
en: Add Wallpaper
bg: Добавяне на тапет

en: Images
bg: Изображения

en: All Files
bg: Всички филтри

en: No Wallpaper
bg: Без тапет

en: pixel | pixels
bg[0]: пиксел
bg[1]: пиксела

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
bg: „gnome-settings-daemon“ не може да бъде стартиран.
    Без него някой настройки няма да имат ефект. Това може да означава проблем с Bonobo, или конфликт между програми, които не са на GNOME (например KDE) и „gnome-settings-daemon“.

en: Unable to load stock icon '%s'
bg: Стандартната икона „%s“ не може да бъде заредена

en: Just apply settings and quit
bg: Прилагане на настройките и излизане

en: Retrieve and store legacy settings
bg: Получаване и запазване стари настройки

en: Copying file: %u of %u
bg: Копиране на файл: %u от %u

en: Copying '%s'
bg: Копиране на „%s“

en: From URI
bg: От адрес

en: URI currently transferring from
bg: Адрес, от който текущо се прехвърля

en: To URI
bg: Към адрес

en: URI currently transferring to
bg: Адрес, към който текущо се прехвърла

en: Fraction completed
bg: Частично завърши

en: Fraction of transfer currently completed
bg: Част от текущия трансфер завърши

en: Current URI index
bg: Текущ индекс на адрес

en: Current URI index - starts from 1
bg: Текущ индекс на адрес - стартира от 1

en: Total URIs
bg: Общо адреси

en: Total number of URIs
bg: Общ брой на адресите

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Key
bg: Клавиш

en: GConf key to which this property editor is attached
bg: Клавиш на GConf, за който е прикачен съответния редактор

en: Callback
bg: Обратно повикване

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
bg: Издаване на това обратно повикване, когато стойността свързана с този клавиш е променена

en: Change set
bg: Промяна на установените

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
bg: GConf променя установените стойности в данните за препредаване на неговите клиенти за използване

en: Conversion to widget callback
bg: Преобразуване към обратно повикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
bg: Извеждане на обратно повикване, когато данните се конвертират от GConf в графичния обект

en: Conversion from widget callback
bg: Преобразуване от обратно повикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
bg: Извеждане на обратно повикване, когато данните се конвертират в GConf от графичния обект

en: UI Control
bg: Контрол на потребителския интерфейс

en: Object that controls the property (normally a widget)
bg: Обект, контролиращ свойствата (обикновено графични обекти)

en: Property editor object data
bg: Редактор на свойствата на обектни данни

en: Custom data required by the specific property editor
bg: Потребителски данни изисквани от зададен редактор на свойства

en: Property editor data freeing callback
bg: Обратно повикване, което освобождава данни на редактора на свойства

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
bg: Обратно повикване, което да се извиква при освобождаване на данни от редактора на свойства

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде намерен.
    
    Убедете се, че той съществува и опитайте отново или изберете друго изображение за фон.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
bg: Няма програма, с която да се отвори файла „%s“.
    Може би той е изображение, което още не се поддържа.
    
    Изберете друго изображение вместо това.

en: Please select an image.
bg: Изберете изображение.

en: _Select
bg: _Избиране

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: Select your default applications
bg: Избиране на програмите по подразбиране

en: Error saving configuration: %s
bg: Грешка при запазването на конфигурацията: %s

en: Custom
bg: Потребителски

en: Could not load the main interface
bg: Неуспех при зареждането на основния интерфейс

en: Please make sure that the applet is properly installed
bg: Проверете дали аплетът е инсталиран правилно

en: Debian Sensible Browser
bg: sensible-browser на Debian

en: Debian Terminal Emulator
bg: Терминален емулатор на Debian

en: Epiphany Web Browser
bg: Интернет браузър Epiphany

en: Evolution Mail Reader
bg: Evolution - програма за е-поща

en: Evolution Mail Reader 1.4
bg: Програмата за е-поща Evolution 1.4

en: Evolution Mail Reader 1.5
bg: Програмата за е-поща Evolution 1.5

en: Evolution Mail Reader 1.6
bg: Програмата за е-поща Evolution 1.6

en: Evolution Mail Reader 2.0
bg: Програмата за е-поща Evolution 2.0

en: Evolution Mail Reader 2.2
bg: Програмата за е-поща Evolution 2.2

en: Evolution Mail Reader 2.4
bg: Програмата за е-поща Evolution 2.4

en: GNOME Terminal
bg: Терминал на GNOME

en: Links Text Browser
bg: Links - текстов браузър за Интернет

en: Lynx Text Browser
bg: Lynx - текстов браузър за Интернет

en: Standard XTerminal
bg: Стандартен XTerminal

en: W3M Text Browser
bg: W3M - текстов браузър за Интернет

en: <b>Audio Player</b>
bg: <b>Слушане на музика</b>

en: <b>Image Viewer</b>
bg: <b>Преглед на изображения</b>

en: <b>Instant Messenger</b>
bg: <b>Бързи съобщения</b>

en: <b>Mail Reader</b>
bg: <b>Програма за е-поща</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
bg: <b>Терминален емулатор</b>

en: <b>Text Editor</b>
bg: <b>Редактиране на текст</b>

en: <b>Video Player</b>
bg: <b>Гледане на филми</b>

en: <b>Web Browser</b>
bg: <b>Интернет браузър</b>

en: All %s occurrences will be replaced with actual link
bg: Всички появи на „%s“ ще бъдат заменени с действащи хипервръзки.

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: E_xecute flag:
bg: _Флаг за изпълнение:

en: Internet
bg: Интернет

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Open link in new _tab
bg: Отваряне на връзката в нов по_дпрозорец

en: Open link in new _window
bg: Отваряне на връзката в нов _прозорец

en: Open link with web browser _default
bg: Как стандартно се отваря връзка в браузър

en: Run in t_erminal
bg: Стартиране в т_ерминал

en: System
bg: Система

en: Change screen resolution
bg: Промяна на разделителната способност на екрана

en: Screen Resolution
bg: Разделителна способност

en: normal
bg: нормално (0°)

en: left
bg: наляво (-90°)

en: inverted
bg: обърнато (180°)

en: right
bg: надясно (90°)

en: _Resolution:
bg: _Разделителна способност:

en: Re_fresh rate:
bg: Опресняване:

en: R_otation:
bg: _Завъртане:

en: Default Settings
bg: Настройки по подразбиране

en: Screen %d Settings
bg: Настройки за екрана %d

en: Screen Resolution Preferences
bg: Задаване на разделителната способност на екрана

en: _Make default for this computer (%s) only
bg: Това да е така само за _този компютър (%s)

en: Options
bg: Опции

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
bg[0]: Тестват се новите настройки. Ако не реагирате до %d секунда, старите настройки ще бъдат възстановени.
bg[1]: Тестват се новите настройки. Ако не реагирате до %d секунди, старите настройки ще бъдат възстановени.

en: Keep Resolution
bg: Запазване на разделителната способност

en: Do you want to keep this resolution?
bg: Искате ли да запазите тази разделителна способност?

en: Use _previous resolution
bg: Използване на предишната разделителна способност

en: _Keep resolution
bg: _Запазване на разделителната способност

en: The X Server does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
bg: X сървърът не поддържа XRandR.  По време на работа няма да може да се правят промени на разделителната способност.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
bg: Версията на XRandR е несъвместима с тази програма. Не могат да се правят промени по големината на екрана.

en: Font
bg: Шрифт

en: Select fonts for the desktop
bg: Избор на шрифт за работния плот

en: <b>Font Rendering</b>
bg: <b>Изписване на шрифтовете на екрана</b>

en: <b>Hinting</b>:
bg: <b>Подсказване</b>:

en: <b>Smoothing</b>:
bg: <b>Заглаждане</b>:

en: <b>Subpixel order</b>:
bg: <b>Подпикселна подредба</b>:

en: Best _shapes
bg: Най-добри форми

en: Best co_ntrast
bg: Най-добър контраст

en: D_etails...
bg: Под_робности...

en: Des_ktop font:
bg: _Шрифт за работния плот:

en: Font Preferences
bg: Настройки на шрифтовете

en: Font Rendering Details
bg: Информация за изписването на шрифтовете

en: Go _to font folder
bg: _Отиване в папката с шрифтовете

en: Gra_yscale
bg: Че_рно-бяло

en: N_one
bg: _Без

en: R_esolution:
bg: Р_азделителна способност:

en: Sub_pixel (LCDs)
bg: Подпикселно (за LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
bg: Подпикселно заглаждане (за LCD)

en: _Application font:
bg: Шрифт на _програмите:

en: _Document font:
bg: _Шрифт за документи:

en: _Fixed width font:
bg: Ш_рифт с фиксирана ширина:

en: _Full
bg: _Пълно

en: _Medium
bg: _Средно

en: _Monochrome
bg: Черно-бяло

en: _None
bg: _Без

en: _Slight
bg: Леко

en: _Window title font:
bg: Шрифт на заглавието на прозорците

en: dots per inch
bg: точки на инч

en: Font may be too large
bg: Шрифтът вероятно е прекалено голям

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
bg[0]: Избраният шрифт е голям %d точка, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете размер по-малък от %d.
bg[1]: Избраният шрифт е голям %d точки, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете размер по-малък от %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
bg[0]: Избраният шрифт е голям %d точка, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете по-малък шрифт.
bg[1]: Избраният шрифт е голям %d точки, което може да затрудни ефективната работа на този компютър.  Препоръчително е да изберете по-малък шрифт.

en: New accelerator...
bg: Нов ускорител...

en: Accelerator key
bg: Клавиш на ускорение

en: Accelerator modifiers
bg: Модификатори за ускорение

en: Accelerator keycode
bg: Клавиш на ускорение

en: Accel Mode
bg: Ускорен режим

en: The type of accelerator.
bg: Вид на ускорителя.

en: Disabled
bg: Без

en: <Unknown Action>
bg: <Неизвестно действие>

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Sound
bg: Звук

en: Window Management
bg: Мениджър на прозорци

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become unusable to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
bg: „%s“ не може да се ползва за бърз клавиш, защото служи за нормално въвеждане на текст.
    Комбинирайте го с някой от клавишите „Control“, „Alt“ или „Shift“.

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
bg: Бързият клавиш „%s“ вече се използва за:
    „%s“

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
bg: Грешка при задаване на нов ускорител в конфигурационната база данни: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
bg: Грешка при изтриване на ускорител в конфигурационната база данни: %s

en: Action
bg: Действие

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: Keyboard Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
bg: За да редактирате бързия клавиш, натиснете върху отговарящия ред и напишете новия ускорител, или натиснете backspace, за изчистване.

en: Assign shortcut keys to commands
bg: Поставяне на бързи клавиши за команди

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Layout
bg: Подредба

note: The first radio in a group is to be "Default", meaning none of the below options are to be included in the selected list. This is a HIG-compliant alternative to allowing no selection in the group.
en: Default
bg: Стандартен

en: Models
bg: Модели

en: There was an error launching the keyboard tool: %s
bg: Има грешка при стартирането на контролния панел за клавиатурата: %s

en: _Accessibility
bg: _Достъпност

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
bg: Използване само на настройките и излизане

en: Start the page with the typing break settings showing
bg: Започване на страницата с показани настройки за почивките при писане

en: <b>Cursor Blinking</b>
bg: <b>Мигащ показалец</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
bg: <b>Повторни клавиши</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
bg: <b>Заключване на екрана, за да се подсигури почивка при писане</b>

en: <small><i>Fast</i></small>
bg: <small><i>Бърза</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
bg: <small><i>Дълго</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
bg: <small><i>Късо</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
bg: <small><i>Бавна</i></small>

en: A_vailable layouts:
bg: Налични подредби:

en: All_ow postponing of breaks
bg: Разрешаване отлагането на почивките

en: Check if breaks are allowed to be postponed
bg: Проверяване дали е разрешено да се отлагат почивките

en: Choose a Keyboard Model
bg: Избиране на модел клавиатура

en: Choose a Layout
bg: Избиране на клавиатурна подредба

en: Choose...
bg: Избор...

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
bg: _Мигащ показалец в текстовите полета

en: Cursor blinks speed
bg: Скорост на мигане на показалеца

en: Duration of the break when typing is disallowed
bg: Продължителност на почивката, през която писането е забранено

en: Duration of work before forcing a break
bg: Периодът на работа преди да се пусне почивка

en: Key presses _repeat when key is held down
bg: Натискането на бутона се повтаря, ако той бъде задържан

en: Keyboard Preferences
bg: Клавиатурни настройки

en: Keyboard _model:
bg: Модел на клавиатурата:

en: Layout Options
bg: Опции на подредбата

en: Layouts
bg: Подредби

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
bg: Заключване на екрана след определено време, за да предотвратят травми при прекалено дълго писане на клавиатурата.

en: Microsoft Natural Keyboard
bg: Клавиатура Microsoft Natural

en: Preview:
bg: Предварителен преглед

en: Repeat keys speed
bg: Скорост на повтаряне на клавишите

en: Reset To De_faults
bg: Връщане към стандартните настройки

en: Separate _group for each window
bg: Отделна _подредба за всеки прозорец

en: Typing Break
bg: Почивки при писане

en: _Accessibility...
bg: _Достъпност...

en: _Add...
bg: _Добавяне...

en: _Break interval lasts:
bg: Продължителност на _почивката:

en: _Delay:
bg: _Закъснение:

en: _Models:
bg: _Модели:

en: _Selected layouts:
bg: Избрана подредба:

en: _Speed:
bg: _Скорост:

en: _Work interval lasts:
bg: Продължителност на _работата:

en: minutes
bg: минути

en: Set your keyboard preferences
bg: Конфигуриране на клавиатурните настройки

note: set the timeout value  label with correct value of timeout
en: %d millisecond | %d milliseconds
bg[0]: %d милисекунда
bg[1]: %d милисекунди

en: Unknown Pointer
bg: Неизвестен показалец

en: Default Pointer
bg: Стандартен показалец

en: Default Pointer - Current
bg: Стандартен показалец - текущ

en: The default pointer that ships with X
bg: Стандартният показалец предлаган с X

en: White Pointer
bg: Бял показалец

en: White Pointer - Current
bg: Бял показалец - текущ

en: The default pointer inverted
bg: Стандартният показалец с обърнати цветове

en: Large Pointer
bg: Голям показалец

en: Large Pointer - Current
bg: Голям показалец - текущ

en: Large version of normal pointer
bg: Голяма версия на нормалния показалец

en: Large White Pointer - Current
bg: Голям бял показалец - текущ

en: Large White Pointer
bg: Голям бял показалец

en: Large version of white pointer
bg: Голяма версия на белия показалец

en: Pointer Theme
bg: Тема на показалеца

en: <b>Double-Click Timeout </b>
bg: <b>Пауза между две натискания </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
bg: <b>Изтегляне и пускане</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
bg: <b>Намиране на показалеца</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
bg: <b>Ориентация на мишката</b>

en: <b>Speed</b>
bg: <b>Скорост</b>

en: <i>Fast</i>
bg: <i>Бързо</i>

en: <i>High</i>
bg: <i>Висока</i>

en: <i>Large</i>
bg: <i>Голям</i>

en: <i>Low</i>
bg: <i>Ниска</i>

en: <i>Slow</i>
bg: <i>Бавно</i>

en: <i>Small</i>
bg: <i>Малък</i>

en: Buttons
bg: Бутони

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
bg: Показване местонахождението на показалеца при натискане на Ctrl

en: Large
bg: Голям

en: Medium
bg: Среден

en: Motion
bg: Движение

en: Mouse Preferences
bg: Настройки на мишката

en: Pointer Size:
bg: Размер на показалеца:

en: Pointers
bg: Показалци

en: Small
bg: Малък

en: _Acceleration:
bg: _Ускорение:

en: _Left-handed mouse
bg: _Мишка за левичари

en: _Sensitivity:
bg: _Чувствителност

en: _Threshold:
bg: П_раг:

en: _Timeout:
bg: Пауза:

en: Mouse
bg: Мишка

en: Set your mouse preferences
bg: Настройки на вашата мишка

en: Network Proxy
bg: Мрежов сървър посредник

en: Set your network proxy preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър посредник

en: <b>Di_rect internet connection</b>
bg: <b>Дирек_тна връзка към Интернет</b>

en: <b>Ignore Host List</b>
bg: <b>Списък на хостовете за игнориране</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
bg: <b>Автоматична настройка на сървъра посредник</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
bg: <b>Ръчна настройка на сървъра посредник</b>

en: <b>_Use authentication</b>
bg: <b>Използване на идентификация</b>

en: Advanced Configuration
bg: Допълнителни настройки

en: Autoconfiguration _URL:
bg: Адрес за автоматична настройка:

en: HTTP Proxy Details
bg: Настройка на HTTP сървър посредник

en: H_TTP proxy:
bg: HTTP сървър посредник

en: Network Proxy Preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър посредник

en: Port:
bg: Порт:

en: Proxy Configuration
bg: Настройка на сървър посредник

en: S_ocks host:
bg: Socks хост:

en: U_sername:
bg: Потр_ебителско име:

en: _Details
bg: _Подробности

en: _FTP proxy:
bg: _FTP сървър посредник:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Secure HTTP proxy:
bg: HTTPS сървър посредник:

en: Enable sound and associate sounds with events
bg: Включване на звука и свързване на звуци със събития

en: Not connected
bg: Не е свързано

en: Sound Preferences
bg: Настройка за звук

en: <b>Audio Conferencing</b>
bg: <b>Аудио конференция</b>

en: <b>Music and Movies</b>
bg: <b>Музика и филми</b>

en: <b>Sound Events</b>
bg: <b>Звукови събития</b>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Тестване...</span>

en: Click OK to finish.
bg: Натиснете ОК, за да завършите настройките.

en: Devices
bg: Устройства

en: E_nable software sound mixing (ESD)
bg: Включване на _софтуерно смесване на звука (ESD)

en: Flash _entire screen
bg: Проблясване на целия екран

en: Flash _window titlebar
bg: Проблясване на заглавната лента на прозореца

en: Sound & Video Preferences
bg: Настройки на звук и видео

en: Sound Capture:
bg: Запис на звук:

en: Sound Playback:
bg: Изпълнение на звук:

en: Sounds
bg: Звуци

en: System Beep
bg: Системен звънец

en: Test
bg: Тест

en: Testing Pipeline
bg: Тестване на конвейера

en: _Enable system beep
bg: _Активиране на системния звънец

en: _Play system sounds
bg: Из_пълнение на системните звуци

en: _Visual system beep
bg: _Визуализиране на системния звънец

en: Would you like to remove this theme?
bg: Искате ли да изтриете тази тема?

en: Theme deleted succesfully. Please select another theme.
bg: Темата бе успешно изтрита. Изберете друга.

en: Theme can not be deleted
bg: Темата не може да бъде изтрита.

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
bg: Няма открити теми на вашия компютър.  Това вероятно означава, че прозорецът за „Настройки на темите“ е инсталиран неправилно или нямате пакета „gnome-themes“.

en: This theme is not in a supported format.
bg: Темата е в неподдържан формат.

en: Failed to create temporary directory
bg: Неуспех при създаването на временна папка

en: Can not install theme. 
    The bzip2 utility is not installed.
bg: Неуспех при инсталирането на тема. 
    Няма инсталиран bzip2.

en: Installation Failed
bg: Инсталацията е неуспешна

en: Can not install themes. 
    The gzip utility is not installed.
bg: Неуспех при инсталирането на теми. 
    Няма инсталиран gzip.

en: GNOME Theme %s correctly installed
bg: Темата за GNOME %s е инсталирана правилно

en: The theme is an engine. You need to compile the theme.
bg: Темата е с графично ядро. Трябва да я компилирате.

en: The file format is invalid
bg: Файловият формат е невалиден

note: TODO: currently cannot apply "gnome themes"
en: <span weight="bold" size="larger">The theme "%s" has been installed.</span>
    
    Would you like to apply it now, or keep your current theme?
bg: <span weight="bold" size="larger">Темата „%s“ е инсталирана.</span>
    
    Искате ли да я приложите или искате да запазите сегашната тема?

en: Keep Current Theme
bg: Запазване на текущата тема

en: Apply New Theme
bg: Прилагане на нова тема

en: No theme file location specified to install
bg: Не е избран файл с тема, който да се инсталира

en: The theme file location specified to install is invalid
bg: Темата посочена за инсталиране е невалидна

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
bg: Няма права за достъп, за да се инсталира темата в:
    %s

en: The file format is invalid.
bg: Файловият формат е невалиден.

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
bg: %s е пътят до мястото, където ще бъдат инсталирани файловете на темите. Той не може да бъде избран като папка източник.

en: Custom theme
bg: Лична тема

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
bg: Може да запазите тази тема като натиснете бутона „Запазване на тема“

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
bg: Схемите по подразбиране на тази тема не могат да бъдат открити в системата.  Това вероятно означава, че нямате инсталиран metacity, или че gconf е конфигуриран неправилно.

en: Theme name must be present
bg: Трябва да въведете име

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
bg: Темата вече съществува. Желаете ли да я замените?

en: Select themes for various parts of the desktop
bg: Избиране на тема за различни компоненти на работния плот

en: Theme
bg: Тема

en: <b>You do not have permission to change theme settings</b>
bg: <b>Нямате право да променяте настройките на текущата тема</b>

en: Apply _Background
bg: Прилагане на _фон

en: Apply _Font
bg: Прилагане на _шрифт

en: Controls
bg: Бутони и декорации

en: Icons
bg: Икони

en: Save Theme
bg: Запазване на тема

en: Save _Background Image
bg: Запазване на _фоновото изображение

en: Select theme for the desktop
bg: Избор на тема за работния плот

en: Theme Details
bg: Елементи на темата

en: Theme Preferences
bg: Настройки на темата

en: Theme _Details
bg: _Елементи на темата

en: This theme does not suggest any particular font or background.
bg: Тази тема не предлага свои шрифт и фон.

en: This theme suggests a background:
bg: Тази тема предлага свой фон:

en: This theme suggests a font and a background:
bg: Тази тема предлага свои шрифт и фон:

en: This theme suggests a font:
bg: Тази тема предлага свой шрифт:

en: Window Border
bg: Рамки на прозорците

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Install Theme...
bg: _Инсталиране на тема...

en: _Install...
bg: _Инсталиране...

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Revert
bg: _Възстановяване

en: _Save Theme...
bg: _Запазване на тема...

en: theme selection tree
bg: дърво за подборка на теми

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
bg: Настройка на външния вид на лентите с инструменти и менютата на програмите

en: Menus & Toolbars
bg: Менюта и ленти с инструменти

en: <b>Behavior and Appearance</b>
bg: <b>Външен вид и поведение</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Предварителен преглед</b>

en: C_ut
bg: Из_рязване

en: Icons only
bg: Само икони

en: Menu and Toolbar Preferences
bg: Настройки на лентите с инструменти и менютата

en: New File
bg: Нов файл

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Save File
bg: Запазване на файл

en: Show _icons in menus
bg: Показване на икони в менютата

en: Text below icons
bg: Текст под иконите

en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: Text only
bg: Само текст

en: Toolbar _button labels:
bg: Етикети на _бутоните в лентата с инструментите:

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Detachable toolbars
bg: _Отделими ленти с инструменти

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Editable menu accelerators
bg: _Редактируеми ускорители на менюто

en: _File
bg: _Файл

en: _New
bg: _Нов

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Print
bg: _Разпечатване

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Save
bg: _Запазване

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
bg: <b>Не може да се стартира програмата за настройки на мениджъра на прозорци</b>
    
    %s

en: C_ontrol
bg: _Control

en: H_yper
bg: _Hyper

en: S_uper (or "Windows logo")
bg: _Super (или „Логото на Windows“)

en: _Meta
bg: _Мета

en: <b>Movement Key</b>
bg: <b>Клавиш за движение</b>

en: <b>Titlebar Action</b>
bg: <b>Действие на заглавната лента</b>

en: <b>Window Selection</b>
bg: <b>Избор на прозорец</b>

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
bg: За да преместите прозорец, натиснете и задръжте този клавиш и после хванете прозореца:

en: Window Preferences
bg: Предпочитания за прозорец

en: _Double-click titlebar to perform this action:
bg: За да извършите това действие, натиснете два пъти върху лентата със заглавието:

en: _Interval before raising:
bg: Интервал преди вдигане:

en: _Raise selected windows after an interval
bg: Повдигане на избрания прозорец след определен интервал

en: _Select windows when the mouse moves over them
bg: Избиране на прозорците, когато показалецът преминава над тях

en: Set your window properties
bg: Задаване на настройки за вашия прозорец

en: Windows
bg: Прозорци

en: Others
bg: Други

en: Desktop Preferences
bg: Настройки на работния плот

en: GNOME Control Center
bg: Контролен център на GNOME

en: The GNOME configuration tool
bg: Инструмент за настройки на GNOME

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Slow Keys Alert
bg: Сигнал за бавни клавиши

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що задържахте Shift-а за 8 секунди.  Това е бърз клавиш за функцията Бавни клавиши, която влияе върху работата на вашата клавиатура.

en: Do you want to activate Slow Keys?
bg: Искате ли да включите „Бавни клавиши“?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
bg: Искате ли да изключите „Бавни клавиши“?

en: _Activate
bg: _Активиране

en: _Deactivate
bg: _Деактивиране

en: Do_n't activate
bg: Да н_е се активира

en: Do_n't deactivate
bg: Да н_е се деактивира

en: Sticky Keys Alert
bg: Сигнал за лепкави клавиши

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте Shift-а 5 пъти последователно.  Това е бързия клавиш за функцията Лепкави клавиши, която влияе върху работата на вашата клавиатура.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте два клавиша едновременно, или Shift-а 5 пъти подред.  Това изключва функцията Лепкави клавиши, която влияе върху работата на вашата клавиатура.

en: Do you want to activate Sticky Keys?
bg: Искате ли да включите лепкавите клавиши?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
bg: Искате ли да изключите лепкавите клавиши?

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing the mouse pointer theme.
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена.
    Това е необходимо, за да се позволи промяната на темата на показалеца.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена.
    Това е необходимо за да позволи промяната на показалеца.

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
bg: Клавишна комбинация (%s) е дефинирана многократно

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
bg: Клавишната комбинация (%s) е дефинирана многократно

en: Key Binding (%s) is incomplete
bg: Клавишната комбинация (%s) е непълна

en: Key Binding (%s) is invalid
bg: Клавишната комбинация (%s) е невалидна

en: It seems that another application already has access to key '%u'.
bg: Изглежда друга програма вече има достъп до ключа „%u“.

en: Key Binding (%s) is already in use
bg: Клавишната комбинация (%s) вече се използва

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
bg: Грешка при изпълнението на (%s),
    която е свързана с клавиша (%s)

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
    - a bug in libxklavier library
    - a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
    - X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>%s</b>
    - The result of <b>%s</b>
bg: Грешка при задействането на настройките на XKB.
    В различните случаи означава следното:
    - грешка в библиотеката libxklavier;
    - грешка в сървъра X (инструментите xkbcomp и/или xmodmap)
    - сървър X с несъвместима имплементация на libxkbfile
    
    Данните за версия на сървъра X:
    %s
    %d
    %s
    Ако докладвате за тази ситуация като грешка, включете:
    - резултата от <b>%s</b>
    - резултата от <b>%s</b>

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using a simpler configuration or taking a fresher version of XFree software.
bg: Използвате XFree 4.3.0.
    В него има известни проблеми при сложни XKB конфигурации.
    Опитайте се да използвате по-проста конфигурация или инсталирайте нова версия на XFree.

en: Do _not show this warning again
bg: _Да не се показва това предупреждение отново

en: <b>The X system keyboard settings differ from your current GNOME keyboard settings.</b>
    
    Expected was %s, but the the following settings were found: %s.
    
    Which set would you like to use?
bg: <b>Настройките на клавиатурата от Х системата се различават от тези в GNOME.</b>
    
    Очакваше се %s, но се получиха следните настройки: %s.
    
    Кои настройки искате да използвате?

en: Use X settings
bg: Използване на настройките на X

en: Keep GNOME settings
bg: Запазване на настройките на GNOME

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
bg: Командата не може да бъде изпълнена: %s
    Потвърдете, че тази команда съществува.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
bg: Компютърът не можеше да бъде приспан.
    Уверете се, че машината е настроена правилно.

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
bg: Файлът за Glade не може да бъде зареден.
    Уверете се, че Glade е инсталиран правилно.

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
bg: Има грешка при стартиране на предпазителя на екрана:
    
    %s
    
    Той няма да може да работи в тази сесия.

en: _Do not show this message again
bg: _Да не се показва това съобщение отново

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
bg: Не може да се зареди звуковия файл %s като %s

en: Cannot determine user's home directory
bg: Не може да се разбере коя е домашната папка на потребителя

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
bg: Клавишът на GConf %s е зададен за тип %s, но се очакваше тип %s

en: A_vailable files:
bg: _Налични подредби:

en: Do _not show this warning again.
bg: Да _не се показва това предупреждение отново

en: Load modmap files
bg: Зареждане на файлове с подредби

en: Would you like to load the modmap file(s)?
bg: Искате ли да се зареди файл(ове) с подредби?

en: _Load
bg: _Зареждане

en: _Loaded files:
bg: _Заредени файлове:

en: Error creating signal pipe.
bg: Грешка при създаването на програмен канал за сигнали.

en: Type
bg: Тип

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
bg: Тип на bg_applier: BG_APPLIER_ROOT  за основния прозорец или BG_APPLIER_PREVIEW  за предишния

en: Preview Width
bg: Преглед на ширина

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
bg: Ширина ако е използвана като предварителен преглед: по подразбиране 64

en: Preview Height
bg: Преглед на височина

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
bg: Височина, ако е използвана като преглед: по подразбиране 48

en: Screen
bg: Екран

en: Screen on which BGApplier is to draw
bg: Екран, на който BGApplier ще рисува

en: Login
bg: Влизане в системата

en: Logout
bg: Излизане от системата

en: Boing
bg: Дрънчене

en: Siren
bg: Сирена

en: Clink
bg: Звънене

en: Beep
bg: Бипкане

en: No sound
bg: Без звук

en: Sound not set for this event.
bg: За това събитие няма зададен звук.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package for a set of default sounds.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува.
    Инсталирайте пакета gnome-audio за набора от подразбиращи се звуци.

en: The sound file for this event does not exist.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува

en: Select Sound File
bg: Избор на звуков файл

en: The file %s is not a valid wav file
bg: Файлът %s не е валиден wave файл

en: System Sounds
bg: Системните звуци

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
bg: Мениджърът на прозорци „%s“ не е регистрирал инструмент за конфигурация

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Roll up
bg: Свиване

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
bg: Ако е зададено като „истина“, програмата за обработка на text/plain и text/* ще е една и съща

en: Sync text/plain and text/* handlers
bg: Еднаква обработка на text/plain и text/*

en: E-mail
bg: Е-поща

en: E-mail's shortcut.
bg: Бърз клавиш за пощенската програма

en: Eject
bg: Изваждане

en: Eject's shortcut.
bg: Бърз клавиш за изваждане.

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Home folder's shortcut.
bg: Бърз клавиш за домашната папка.

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch help browser's shortcut.
bg: Бърз клавиш за пускане на програмата за помощ.

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузъра

en: Launch web browser's shortcut.
bg: Бърз клавиш за Интернет браузъра.

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock screen's shortcut.
bg: Бърз клавиш за заключване на екрана.

en: Log out
bg: Смяна на потребителя

en: Log out's shortcut.
bg: Бърз клавиш за излизане от работната среда.

en: Next track key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за следваща песен

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за пауза

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Play (or play/pause) key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Previous track key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за предишната песен.

en: Search
bg: Търсене

en: Search's shortcut.
bg: Бърз клавиш за търсене

en: Skip to next track
bg: Към следващата песен

en: Skip to previous track
bg: Към предишната песен

en: Sleep
bg: Заспиване

en: Sleep's shortcut.
bg: Бърз клавиш за приспиване на компютъра

en: Stop playback key
bg: Спиране на изпълнението

en: Stop playback key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за спиране на изпълнението на медия.

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume down's shortcut.
bg: Бърз клавиш за намаляване на звука

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume mute's shortcut
bg: Бърз клавиш за заглушаване на звука

en: Volume step
bg: Стъпка при изменение на звука

en: Volume step as percentage of volume.
bg: Стъпка при увеличаване на звука като процент

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume up's shortcut.
bg: Бърз клавиш за увеличаване на звука

en: Display a dialog when there are errors running the screensaver
bg: Показване на прозорец, когато има грешки при стартирането на предпазителя на екрана

en: Run screensaver at login
bg: Пускане на предпазителя на екрана при влизане в системата

en: Show Startup Errors
bg: Показване на грешки по време на стартирането

en: Start screensaver
bg: Стартиране на екранния предпазител

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
bg: Сбор от скриптове, които се изпълняват при презареждане на състоянието на клавиатурата. Полезно е, когато се прилагат промени чрез xmodmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
bg: Списък на modmap файловете е инсталиран в $HOME папка

en: Default group, assigned on window creation
bg: Стандартна група, назначавана при създаването на прозорец

en: Keep and manage separate group per window
bg: Запазване на отделна група за всеки прозорец

en: Keyboard Update Handlers
bg: Модули за обработка на промените по клавиатурата

en: Keyboard layout
bg: Клавиатурна подредба

en: Keyboard model
bg: Модел на клавиатурата

en: Keyboard options
bg: Настройки на клавиатурата

en: Keyboard settings in gconf will be overridden from the system ASAP (deprecated)
bg: Настройките в gconf ще бъдат презаписани възможно най-скоро

en: Save/restore indicators together with layout groups
bg: Запис/възстановяване на индикаторите заедно с клавиатурните подредби

en: Show layout names instead of group names
bg: Показване имената на подредбите, вместо имената на групите

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
bg: Показване имената на подредбите, вместо имената на групите (само за версии на XFree, които поддържат множество подредби)

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
bg: Да не се извежда предупреждението „Променена системна конфигурация на X“

en: The Keyboard Preview, X offset
bg: Преглед на клавиатурата, отместване по X

en: The Keyboard Preview, Y offset
bg: Преглед на клавиатурата, отместване по Y

en: The Keyboard Preview, height
bg: Преглед на клавиатурата, височина

en: The Keyboard Preview, width
bg: Преглед на височина, широчина

en: Very soon, keyboard settings in gconf will be overridden (from the system configuration) This key has been deprecated since GNOME 2.12, please unset the model, layouts and options keys to get the default system configuration.
bg: Много скоро клавиатурните настройки в gconf ще бъдат презаписани (от системните настройки). Този ключ ще бъде ненужен в GNOME 2.12. Настройте ключовете за модела, подредбите и опциите към стандартната системна конфигурация.

en: keyboard layout
bg: клавиатурна подредба

en: keyboard model
bg: модел на клавиатурата

en: modmap file list
bg: файл със списък на подредби

en: _Postpone break
bg: _Отлагане на почивката

en: Take a break!
bg: Време е за почивка

note: { N_("/_Enabled"),      NULL, GIF_CB (popup_enabled_cb),     POPUP_ITEM_ENABLED, "<ToggleItem>", NULL },
en: /_Preferences
bg: /_Настройки

en: /_About
bg: /_Относно

en: /_Take a Break
bg: /_Взимане на почивка

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
bg[0]: %d минута до следващата почивка
bg[1]: %d минути до следващата почивка

en: Less than one minute until the next break
bg: По-малко от една минута до следващата почивка

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
bg: Не можа да покаже прозореца с настройките за почивките при писане със следната грешка: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
bg: Написано от Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
bg: Шаренийките са добавени от Anders Carlsson

en: Typing Monitor
bg: Наблюдение на писането

en: A computer break reminder.
bg: Напомняне за почивки.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
bg: Наблюдението на писането използва областта за уведомяване, за да показва информация. Изглежда не сте включили тази област във вашия панел. Може да я добавите като щракнете с десния бутон на мишката върху панела и изберете „Добавяне към панела -> Полезни -> Област за уведомяване“.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
bg: АбВгДеЖзИйКлМнОпРсТуФхЦчШщЪьЮя. 0123456789

en: Name:
bg: Име:

en: Style:
bg: Стил:

en: Type:
bg: Тип:

en: Size:
bg: Размер:

en: Version:
bg: Версия:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Description:
bg: Описание:

en: usage: %s fontfile
bg: употреба: %s шрифтов_файл

en: Set as Application Font
bg: Задаване на шрифт за програма

en: Sets the default application font
bg: Избиране на стандартния шрифт

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, OpenType шрифтовете ще имат малки изображения.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, PCF шрифтовете ще имат малки изображения.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, TrueType шрифтовете ще имат малки изображения.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, Type1 шрифтовете ще имат малки изображения.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за OpenType шрифтовете.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за PCF шрифтовете.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за TrueType шрифтовете.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за Type1 шрифтовете.

en: Thumbnail command for OpenType fonts
bg: Команда за малко изображение за OpenType шрифтове

en: Thumbnail command for PCF fonts
bg: Команда за малко изображение за PCF шрифтове

en: Thumbnail command for TrueType fonts
bg: Команда за малко изображение за TrueType шрифтове

en: Thumbnail command for Type1 fonts
bg: Команда за малко изображение за Type1 шрифтове

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на OpenType шрифтове

en: Whether to thumbnail PCF fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на PCF шрифтове

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на TrueType шрифтове

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на Type1 шрифтове

en: GNOME Font Viewer
bg: Компонент за преглед на шрифтове

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Прилагане на нов шрифт?</span>

en: Do _not apply font
bg: Без _прилагане шрифт

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
bg: Темата, която сте избрали предлага друг шрифт. Предварителен преглед на този шрифт е показан по-долу.

en: _Apply font
bg: _Прилагане на шрифт

en: Themes
bg: Теми

en: Description
bg: Описание

en: Control theme
bg: Тема за декорациите и бутоните

en: Window border theme
bg: Тема за границите на прозореца

en: Icon theme
bg: Икони

note: translators: you may want to include non-western chars here
en: ABCDEFG
bg: АБВГДЕЖ

en: Apply theme
bg: Прилагане на тема

en: Sets the default theme
bg: Връщане към подразбиращите се настройки

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
bg: Ако е сложено на вярно, инсталираните теми ще имат малки изображения.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
bg: Ако е сложено на вярно, темите ще имат малки изображения.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения на инсталираните теми.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малките изображения на темите.

en: Thumbnail command for installed themes
bg: Команда за малки изображения за инсталираните теми

en: Thumbnail command for themes
bg: Команда за малки изображения за темите

en: Whether to thumbnail installed themes
bg: Дали да прави малки изображения за инсталираните теми

en: Whether to thumbnail themes
bg: Дали да прави малки изображения за темите
