gnome-games - en to bg translation catalogue (1671 entries)

en: A comma seperated list of recently played games. The filenames are stored here, not the actual game name.
bg: Списък от скоро играните игри, разделени със запетаи. В него се използват имената на файловете, а не игрите.

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
bg: Списък от низове, който идва под формата на наредени петорки: име, победи, общ брой играни игри, най-добро време (в секунди) и най-лошо време (отново в секунди). Неиграните игри не е нужно да бъдат представяни.

en: Recently Played Games
bg: Скоро играни

en: Select the style of control
bg: Избор на вид на управлението

en: Select whether to drag the cards or to click on the source then the destination.
bg: Избор дали да се влачат картите или да се натиска върху източника и след това върху целта.

en: Statistics of games played
bg: Статистика за играните игри

en: The game file to use
bg: Използван файл с игра

en: The height of the main window.
bg: Височината на главния прозорец.

en: The name of the file with the graphics for the cards.
bg: Името на файла с графиките за картите

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
bg: Името на схемен файл съдържащ пасиансите.

en: The width of the main window.
bg: Широчината на главния прозорец.

en: Theme file name
bg: Име на файла с темата

en: Whether or not to show the toolbar
bg: Дали да бъде показана лентата с инструменти

en: Whether or not to show the toolbar.
bg: Дали да бъде показана лентата с инструменти.

en: Window height
bg: Височина на прозореца

en: Window width
bg: Широчина на прозореца

en: A scheme exception occurred and we were unable to create a temporary file to report it:
    
    %s
bg: Възникна изключение за схемата. Невъзможно е да се създаде временен файл, за да бъде докладвано за това:
    
    %s

en: Congratulations!!!
bg: Поздравления!!!

en: You have won.
bg: Спечелихте!!!

en: There are no more moves.
bg: Няма повече ходове.

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: Select Game
bg: Избор на игра

en: The game is over.
    No hints are available
bg: Играта приключи.
    Съвети няма

en: This game does not have hint support yet.
bg: Играта все още няма съвети.

en: Move %s onto %s.
bg: Преместване на %s върху %s.

en: Move %s %s.
bg: Преместване на %s %s.

en: This game uses a deprecated hint method (case 3).
    Please file a bug at http://bugzilla.gnome.org including this message and
    the name of the game you where playing (look in the title bar if you 
    aren't sure).
bg: Играта използва остарял метод за съвети (случай 3).
    Моля, съобщете за грешка на http://bugzilla.gnome.org заедно с това
    съобщение и името на играта която играехте (погледнете в
    заглавната лента ако не сте сигурни).

en: You are searching for a %s.
bg: Търсене на %s.

en: This game is unable to provide a hint.
bg: Играта няма съвети.

en: AisleRiot Cards
bg: Пасианси

en: FreeCell Solitaire
bg: Пасианс „Свободна клетка“

en: Play the popular FreeCell card game
bg: Популярната игра „Свободна клетка“

en: Card games:
bg: Игри с карти:

en: AisleRiot
bg: Пасианси

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire
    card engine that allows many different
    games to be played.
bg: Играта „Пасианси“ предоставят ядро за пасианси,
    което позволява множество игри с карти

en: _Game
bg: _Игра

en: _View
bg: Пре_глед

en: _Control
bg: _Управление

note: not translated on purpose
en: _Help
bg: _Помощ

en: Start a new game
bg: Започване на нова игра

en: Restart the current game
bg: Започване на тази игра отначало

en: _Select Game...
bg: _Избор на игра...

en: Play a different game
bg: Започване на друга игра

en: Recently _Played
bg: С_коро играна...

en: S_tatistics
bg: _Статистика

en: Show gameplay statistics
bg: Показване на статистиката

en: _Cards...
bg: _Карти...

en: Undo the last move
bg: Отмяна на последния ход

en: Redo the last move
bg: Повтаряне на последния ход

en: Show a hint
bg: Съвет

en: View help for Aisleriot
bg: Показване на помощта

en: View help for this game
bg: Показване на помощта за тази игра

en: _Toolbar
bg: Лента с инс_трументи

en: _Click to Move
bg: _Без задържане на бутона на мишката

en: Base Card: Ace
bg: Базова карта: Асо

en: Base Card: Jack
bg: Базова карта: Вале

en: Base Card: King
bg: Базова карта: Поп

en: Base Card: Queen
bg: Базова карта: Дама

en: Base Card: ~a
bg: Базова карта: ~a

en: Deal more cards
bg: Раздаване на още карти

en: Stock left:
bg: Оставащи в пазара:

en: Stock left: 0
bg: Оставащи в пазара: 0

en: Try rearranging the cards
bg: Опитайте да пренаредите картите

en: an empty foundation pile
bg: празен куп

en: Deal a new card from the deck
bg: Раздаване на нова карта от тестето

en: No hint available right now
bg: В момента няма наличен съвет

en: Redeals left:
bg: Оставащи раздавания:

en: Three card deals
bg: Раздаване по 3 карти

en: Try moving cards down from the foundation
bg: Пробвайте да преместите картите от основата

en: an empty slot
bg: празно място

en: Deal another round
bg: Ново раздаване

en: an empty foundation
bg: празна основа

en: Move something on to an empty reserve
bg: Поставете нещо на празно резервно място

en: an empty tableau
bg: празно табло

en: an empty bottom slot
bg: празно най-долно място

en: an empty corner slot
bg: празно ъглово място

en: an empty left slot
bg: празно ляво място

en: an empty right slot
bg: празно дясно място

en: an empty top slot
bg: празно горно място

en: itself
bg: себе си

en: Base Card:
bg: Базова карта:

en: Move waste back to stock
bg: Преместване на боклука обратно на пазара

en: Reserve left:
bg: Остатъчен резерв:

en: empty slot on foundation
bg: празно място в основата

en: empty space on tableau
bg: празно място на таблото

en: Move a card to the Foundation
bg: Преместване на карта на основата

en: Move something into the empty Tableau slot
bg: Поставете нещо на празно място на таблото

en: Consistency is key
bg: Ключът е в постоянството

en: Fishing wire makes bad dental floss
bg: Рибарската корда не заменя конеца за зъби

en: Have you read the help file?
bg: Прочетохте ли помощния файл?

en: I could sure use a backrub right about now...
bg: Търся някой да ми изтърка гърба...

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
bg: Ако се изгубите сам в гората, прегърнете някое дърво

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
bg: Въпреки че пешеходната пътека прилича на Дама, не значи че е

en: Look both ways before you cross the street
bg: Огледайте се на двете страни преди да пресечете улицата

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
bg: Мониторът няма да Ви осигури витамин D, но слънцето - да...

en: Never blow in a dog's ear
bg: Никога не духайте в ухото на куче

en: Odessa is a better game.  Really.
bg: „Одеса“ е по-добра игра. Наистина.

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
bg: Турникетите не се препоръчват освен в крайно спешни случаи

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
bg: Ако нямате телбод, работа ще свършат скоба и линия

en: Redeal.
bg: Ново раздаване

en: the foundation pile
bg: празен куп

en: Deal a card
bg: Раздаване на карта

en: Move ~a to an empty foundation
bg: Преместване на ~a към празна основа

en: an empty slot on tableau
bg: празно място на таблото

en: Move a King on to the empty tableau slot
bg: Преместете поп на празно място на таблото

en: I'm not sure
bg: Не съм сигурен

en: Remove the aces
bg: Премахване на асата

en: Remove the eights
bg: Премахване на осмиците

en: Remove the fives
bg: Премахване на петиците

en: Remove the fours
bg: Премахване на четворките

en: Remove the jacks
bg: Премахване на валетата

en: Remove the kings
bg: Премахване на поповете

en: Remove the nines
bg: Премахване на деветките

en: Remove the queens
bg: Премахване на дамите

en: Remove the sevens
bg: Премахване на седмиците

en: Remove the sixes
bg: Премахване на шестиците

en: Remove the tens
bg: Премахване на десетките

en: Remove the threes
bg: Премахване на тройките

en: Remove the twos
bg: Премахване на двойките

en: Return cards to stock
bg: Връщане на карти на пазара

en: Consider moving something into an empty slot
bg: Пробвайте да преместите карта на празно място

en: Move ~a off the board
bg: Преместване на ~a извън дъската

en: No moves are possible. Undo or start again.
bg: Няма възможни ходове. Върнете ход или започнете отначало.

en: The game has no solution. Undo or start again.
bg: Играта няма решение. Върнете ход или започнете отначало.

en: an empty reserve
bg: празен резерв

en: an open tableau
bg: празно място за карти

en: the foundation
bg: основата

en: Double click any card to redeal.
bg: Натиснете два пъти, върху която и да е карта, за ново раздаване.

en: No hint available.
bg: Няма наличен съвет.

en: Randomly Placed Gaps on Redeal
bg: При ново раздаване празнините да са на случайни места

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
bg: Преместване на карта от резервно на празно място от таблото

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
bg: Изберете карта от резервното място на първи куп

en: on to the empty tableau slot
bg: на празно място от таблото

en: Deal another card
bg: Раздаване на още една карта

en: Stock left: ~a
bg: Оставащи в пазара: ~a

en: Deal another hand
bg: Раздаване на още една ръка

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
bg: Преместване на една или няколко карти на празното място

en: Move card from waste
bg: Преместване на карта от боклука

en: Move waste to stock
bg: Преместване на боклука на пазара

en: an empty tableau slot
bg: празно място на таблото

en: Deal a new card
bg: Нова карта

en: Base Card:
bg: Базова карта:

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
bg: Стремете се да поставяте цветовете в такъв ред, който да съответства най-точно на сегашното положение.

en: Deal new cards from the deck
bg: Нова карта от тестето

en: something
bg: нещо

en: Move ~a from the stock to an empty edge or tableau slot
bg: Преместване на ~a от купа на празно място

en: Move ~a to an empty field
bg: Преместване на ~a на празно поле

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
bg: Поставяне на картите на масата, за да се образуват ръце на покер

en: Shuffle mode
bg: Режим „Случаен ред“

en: an empty tableau pile
bg: празен куп на таблото

en: Deal the cards
bg: Раздаване на картите

en: Reshuffle cards
bg: Разбъркване на картите

en: Move waste on to a reserve slot
bg: Преместване на боклука на резервно място

en: empty foundation
bg: празна основа

en: Place something on empty slot
bg: Поставяне на нещо на празно място

en: Please fill in empty pile first.
bg: Първо запълнете празен куп.

en: Try moving card piles around
bg: Опитайте да разместите куповете с карти

en: Allow temporary spots use
bg: Позволяване на използването на временните места

en: Move a card to an empty temporary slot
bg: Преместване на карта на празно временно място

en: No hint available
bg: Няма съвет

en: and all cards below it
bg: и всички карти под нея

en: empty slot(s)
bg: празно(и) място(а)

en: Deal a card from the deck
bg: Раздаване на карта от тестето

en: Match the top two cards of the waste.
bg: Съвпадане с горните две карти от боклука.

en: appropriate foundation pile
bg: съответен основен куп

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
bg: Преместване на колона от карти на празното място от таблото

en: the appropriate Foundation pile
bg: подходящият куп

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
bg: Пасиансите не могат да заредят файла: 
    %s
    
    Проверете инсталацията на програмата

en: Aisleriot cannot find the last game you played.
bg: Пасиансите не могат да открият последната игра, която сте играли.

en: This usually occurs when you run an older version of Aisleriot which does not have the game you last played. The default game, Klondike, is being started instead.
bg: Това обикновено се случва, когато пуснете по-стара версия на пасиансите, в която я няма играта, която последно сте играли. Вместо това ще бъде заредена стандартната игра - Klondike.

en: Aisleriot
bg: Пасианси

note: Add "Highscore" label
en: Score:
bg: Резултат:

en: Time:
bg: Време:

en: Select the game to play
bg: Изберете игра

en: NAME
bg: ИМЕ

en: AisleRiot Solitaire
bg: Пасианси

en: Play many different solitaire games
bg: Игра с голям набор от пасианси

en: Unknown color
bg: Непознат цвят

en: Unknown suit
bg: Непозната боя

en: Unknown value
bg: Непозната стойност

en: ace
bg: асо

en: black joker
bg: черен джокер

en: clubs
bg: спатии

en: diamonds
bg: кари

en: eight
bg: осмица

en: five
bg: петица

en: four
bg: четворка

en: hearts
bg: купи

en: jack
bg: вале

en: king
bg: поп

en: nine
bg: деветка

en: queen
bg: дама

en: red joker
bg: червен джокер

en: seven
bg: седмица

en: six
bg: шестица

en: spades
bg: пики

en: ten
bg: десетка

en: the ace of clubs
bg: асо спатия

en: the ace of diamonds
bg: асо каро

en: the ace of hearts
bg: асо купа

en: the ace of spades
bg: асо пика

en: the eight of clubs
bg: осмица спатия

en: the eight of diamonds
bg: осмица каро

en: the eight of hearts
bg: осмица купа

en: the eight of spades
bg: осмица пика

en: the five of clubs
bg: петица спатия

en: the five of diamonds
bg: петица каро

en: the five of hearts
bg: петица купа

en: the five of spades
bg: петица пика

en: the four of clubs
bg: четворка спатия

en: the four of diamonds
bg: четворка каро

en: the four of hearts
bg: четворка купа

en: the four of spades
bg: четворка пика

en: the jack of clubs
bg: вале спатия

en: the jack of diamonds
bg: вале каро

en: the jack of hearts
bg: вале купа

en: the jack of spades
bg: вале пика

en: the king of clubs
bg: поп спатия

en: the king of diamonds
bg: поп каро

en: the king of hearts
bg: поп купа

en: the king of spades
bg: поп пика

en: the nine of clubs
bg: деветка спатия

en: the nine of diamonds
bg: деветка каро

en: the nine of hearts
bg: деветка купа

en: the nine of spades
bg: деветка пика

en: the queen of clubs
bg: дама спатия

en: the queen of diamonds
bg: дама каро

en: the queen of hearts
bg: дама купа

en: the queen of spades
bg: дама пика

en: the seven of clubs
bg: седмица спатия

en: the seven of diamonds
bg: седмица каро

en: the seven of hearts
bg: седмица купа

en: the seven of spades
bg: седмица пика

en: the six of clubs
bg: шестица спатия

en: the six of diamonds
bg: шестица каро

en: the six of hearts
bg: шестица купа

en: the six of spades
bg: шестица пика

en: the ten of clubs
bg: десетка спатия

en: the ten of diamonds
bg: десетка каро

en: the ten of hearts
bg: десетка купа

en: the ten of spades
bg: десетка пика

en: the three of clubs
bg: тройка спатия

en: the three of diamonds
bg: тройка каро

en: the three of hearts
bg: тройка купа

en: the three of spades
bg: тройка пика

en: the two of clubs
bg: двойка спатия

en: the two of diamonds
bg: двойка каро

en: the two of hearts
bg: двойка купа

en: the two of spades
bg: двойка пика

en: the unknown card
bg: неизвестната карта

en: three
bg: три

en: two
bg: две

note: For translators: N/A means "Not Applicable", use whatever * abbreviation you have for a value that has no meaning.
en: N/A
bg: няма

en: <b>Time</b>
bg: <b>Време</b>

en: <b>Wins</b>
bg: <b>Победи</b>

en: Best:
bg: Най-добре:

en: Percentage:
bg: Процент:

en: Statistics
bg: Статистика

en: Total:
bg: Общо:

en: Wins:
bg: Победи:

en: Worst:
bg: Най-зле:

en: _Reset
bg: _Рестартиране

note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Agnes
bg: Агнес

en: Athena
bg: Атина

en: Auld Lang Syne
bg: Доброто старо време

en: Aunt Mary
bg: Леля Мери

en: Backbone
bg: Кокал

en: Bakers Dozen
bg: Дузината на Бейкър

en: Bakers Game
bg: Играта на Бейкър

en: Beleaguered Castle
bg: Обсаденият замък

en: Block Ten
bg: Блокирай 10

en: Bristol
bg: Бристол

en: Camelot
bg: Камелот

en: Canfield
bg: Канфийлд

en: Carpet
bg: Килим

en: Chessboard
bg: Шахматна дъска

en: Clock
bg: Часовник

en: Cover
bg: Покривало

en: Cruel
bg: Жестоко

en: Diamond Mine
bg: Диамантена мина

en: Doublets
bg: Чифтове

en: Eagle Wing
bg: Орлово крило

en: Easthaven
bg: Ийстхевън

en: Eight Off
bg: 8 вън

en: Elevator
bg: Асансьор

en: Escalator
bg: Ескалатор

en: First Law
bg: Първи закон

en: Fortress
bg: Укрепление

en: Fortunes
bg: Съдби

en: Fourteen
bg: Четиринадесет

en: Freecell
bg: Свободна клетка

en: Gaps
bg: Празнини

en: Gay Gordons
bg: Гей Гордънс

en: Glenwood
bg: Гленууд

en: Golf
bg: Голф

en: Gypsy
bg: Циганин

en: Helsinki
bg: Хелзинки

en: Hopscotch
bg: Дама

en: Isabel
bg: Изабел

en: Jamestown
bg: Града на Джеймс

en: Jumbo
bg: Джъмбо

en: Kansas
bg: Канзас

en: King Albert
bg: Крал Албърт

en: Kings Audience
bg: Кралска публика

en: Klondike
bg: Клондайк

en: Labyrinth
bg: Лабиринт

en: Lady Jane
bg: Госпожа Джейн

en: Maze
bg: Плетеница

en: Monte Carlo
bg: Монте Карло

en: Neighbor
bg: Съсед

en: Odessa
bg: Одеса

en: Osmosis
bg: Осмоза

en: Peek
bg: Поглед

en: Pileon
bg: Пайлън

en: Plait
bg: Плитка

en: Poker
bg: Покер

en: Quatorze
bg: Четиринадесет (фр.)

en: Royal East
bg: Кралски изток

en: Saratoga
bg: Саратога

en: Scorpion
bg: Скорпион

en: Scuffle
bg: Схватка

en: Seahaven
bg: Пристанище

en: Sir Tommy
bg: Сър Томи

en: Spider
bg: Паяк

en: Spider One Suit
bg: Паяк 1

en: Spider Two Suit
bg: Паяк 2

en: Spiderette
bg: Паячка

en: Straight Up
bg: Право нагоре

en: Streets And Alleys
bg: Улици и алеи

en: Template
bg: Шаблон

en: Ten Across
bg: 10 по дължина

en: Thieves
bg: Крадци

en: Thirteen
bg: Тринадесет

en: Thumb And Pouch
bg: Палец и кесия

en: Treize
bg: Тринадесет (фр.)

en: Triple Peaks
bg: Тройни върхове

en: Union Square
bg: Площад „Единство“

en: Valentine
bg: Валентина

en: Westhaven
bg: Уестхевън

en: Whitehead
bg: Уайтхед

en: Will O The Wisp
bg: Уил О Дъ Уисп

en: Yield
bg: Печалба

en: Yukon
bg: Юкон

en: Zebra
bg: Зебра

en: Play the casino card game Blackjack
bg: Популярната в казината игра Блекджек

en: Display probabilities
bg: Показване на вероятностите

en: Display the probabilities of each dealer hand outcome and the expected value of your hand.
bg: Показване на вероятните стойности на всяка раздадена ръка и очаквания сбор от Вашите карти.

en: Never take insurance
bg: Винаги без застраховка

en: Never take insurance with a dealer showing an ace.
bg: Винаги без застраховка, когато крупието покаже асо.

en: The amount of money in your bank
bg: Количество пари във вашата банка

en: The amount of money in your bank.
bg: Количество пари във вашата банка.

en: The name of the rules file containing the variation of the rules to play.
bg: Името на файла с правила, съдържащ разновидностите от правила за игра.

en: The variation of the rules file to use
bg: Използвана разновидност от файла с правила

en: Use a quick deal
bg: Използване на бързо раздаване

en: Use a quick deal with no delay between each card.
bg: Без паузи между две карти при раздаване.

en: Blackjack - %s
bg: Блекджек - %s

en: _Settings
bg: _Настройки

en: D_eal
bg: Р_аздаване

en: Deal a new hand
bg: Раздаване на нова ръка

en: _Hit
bg: _Нова карта

en: Add a card to the hand
bg: Добавяне на карта към ръката

en: _Stand
bg: _Задържане

en: Stop adding cards to the hand
bg: Спиране добавянето на карти

en: S_urrender
bg: О_тказване

en: Forfeit this hand for half of your wager
bg: Отказване от тази ръка на цена половината от залога

en: _Double down
bg: _Удвояване и една карта

en: Double your wager for a single hit
bg: Удвояване на залога и искане само на една карта

en: S_plit the hand
bg: _Разделяне на ръката

en: Split cards in two new hands
bg: Разделяне на ръката на две нови ръце

en: Show toolbar
bg: Показване на
    лента с инструменти

en: Cards left:
bg: Оставащи карти:

en: Wager:
bg: Облог:

en: Balance:
bg: Баланс:

en: Place your wager or deal a hand
bg: Обявяване на своя облог или искане за ново раздаване

en: Blackjack rule set to use
bg: Правила за Блекджек, които да се използват

en: Would you like insurance?
bg: Желаете ли застраховка?

en: Insurance is a side wager of 50%% of the original wager that the dealer has a natural 21 (aka blackjack) that is offered when the dealer's face up card is an ace. If the dealer has a natural 21 then the player is paid double.
bg: Застраховката е страничен залог от 50%% от началния залог, в случай, че крупието получи естествено 21 (Блекджек). Предлага се, ако картата с лице нагоре на крупието е асо. Ако крупието има блекджек, тогава на играча се плаща двойно.

en: Set your wager and click in the white outline to deal a new hand.
bg: Изберете облог и посочете в бялото очертание за ново раздаване.

en: Set your wager or click on the cards to deal a new hand.
bg: Изберете облог и посочете картите за ново раздаване.

en: Blackjack Preferences
bg: Настройки на блекджек

en: Game
bg: Игра

en: _Display hand probabilities
bg: _Показване на вероятните раздавания

en: _Quick deals (no delay between each card)
bg: _Бързо раздаване (без паузи между картите)

en: _Never take insurance
bg: _Винаги без застраховка

en: _Reset Balance
bg: _Зануляване на баланса

note: Rules Tab
en: Rules
bg: Правила

en: Name
bg: Име

en: Decks
bg: Тестета

en: Hit Soft 17
bg: Нова карта при меки 17

en: Double Any Total
bg: Удвояване при всички случаи

en: Double 9
bg: Удвояване при 9

en: Double Soft
bg: Удвояване при мека ръка

en: Double After Hit
bg: Удвояване след нова карта

en: Double After Split
bg: Удвояване след разделяне

en: Resplit
bg: Разделяне наново

en: Resplit Aces
bg: Разделяне на асата

en: Surrender
bg: Отказване

en: Dealer Speed
bg: Скорост на раздаване

en: Click to double your wager
bg: Натиснете, за да удвоите облога си

en: Double click to increase your wager by %.2f
bg: Натиснете 2 пъти, за да увеличите залога с %.2f

en: Double click to decrease your wager by %.2f
bg: Натиснете 2 пъти, за да намалите залога с %.2f

en: Click to deal another card; drag card to split pair
bg: Натиснете за нова карта, завлачете карта за да разделите двойка

en: Click to deal another card
bg: Раздаване на още една карта

en: Click to finish adding cards to your hand
bg: Натиснете за край на добавянето на карти към ръката Ви

en: Click to deal a new hand
bg: Натиснете за раздаване на нова ръка

en: Blackjack can't load the requested file
bg: Блекджек не може да зареди файла

en: Please check your Blackjack installation
bg: Моля, проверете инсталацията на Блекджек

en: The best option is to stand
bg: Най-добрата опция е да задържите

en: To stand means to stop adding cards to your hand.  Do this by clicking on the dealer's cards or by selecting the option from the Control menu.
bg: Да стоиш означава да спреш да добавяш карти към ръката си.  Направете това като натиснете с мишката веднъж върху картите на крупието или като изберете опцията от контролното меню.

en: The best option is to hit
bg: Най-добрата опция е да поискате още една карта

en: To hit means to add another card to your hand.  Do this by clicking once on your cards or by selecting the option from the Control menu.
bg: Да поискаш нова карта означава да добавиш още една карта към ръката си.  Направете това като натиснете с мишката веднъж върху картите си или като изберете опцията от контролното меню.

en: The best option is to double down
bg: Най-добрата опция е да удвоите и да поискате една карта

en: To double down means to double the initial wager and receive exactly one more card.  Do this by clicking once on the chips at the bottom of the window or by selecting the option from the Control menu.
bg: „Удвояване и една карта“ означава да се удвои началния залог и да се получи само още една карта.  Направете това като натиснете веднъж върху чиповете в дъното на прозореца или като изберете опцията от контролното меню.

en: The best option is to split
bg: Най-добрата опция тук е да разделите

en: To split means to divide your current hand into two separate hands.  Do this by dragging one of your cards and dropping it off to the side or by selecting the option from the Control menu.
bg: Да се раздели, означава текущата ви ръка да се раздели на две ръце.  Направете това като издърпате една от картите си и я пуснете в страни от ръката си. Също можете и да изберете командата от контролното меню.

en: The best option is to surrender
bg: Най-добрата опция е да се предадете

en: To surrender means to give up half your wager and not complete the hand.  Do this by selecting the option from the Control menu.
bg: Да се предадеш значи да дадеш половината от залога си и да не довършиш раздаването.  Направете това като изберете опцията от контролното меню.

en: Blackjack is a casino-style card game.
bg: Блекджек е игра с карти в стил казино.

en: Computing basic strategy...
bg: Изчисляване на основната стратегия...

en: Bust
bg: Над 21...

en: Blackjack!
bg: Блекджек!

en: Soft
bg: Мека ръка

en: Win
bg: Победа

en: Push
bg: Искане на нова карта

en: Lose
bg: Загуба

en: Player expected values
bg: Очаквани от играча стойности

en: Stand
bg: Задържане

en: Hit
bg: Още една карта

en: Double
bg: Удвояване на залога

en: Split
bg: Разделяне

en: Dealer hand probabilities
bg: Вероятности за ръката на раздаващия

en: Error connecting to server: %s
bg: Грешка при свърване към сървър: %s

en: Error
bg: Грешка

en: Your new password is %s
bg: Новата ви парола е %s

en: New password
bg: Нова парола

en: Players on server: %d
bg: Играчи на сървъра: %d

en: Current Room: %s
bg: Текуща стая: %s

en: You've joined room "%s".
bg: Присъединихте се към стаята „%s“

en: Error joining room: %s
bg: Грешка при присъединяването към стаята: „%s“

en: GGZ Gaming Zone
bg: Зона за игра на GGZ

en: You can't chat while not in a room.
bg: Не можете да говорите, ако не сте в стая.

en: You don't have permission to chat here.
bg: Нямате разрешение да говорите тук.

en: No private chatting at a table!
bg: На маса няма частни разговори.

en: That player isn't in the room!
bg: Играчът не е в стаята!

en: There was an error sending the chat.
bg: Грешка при изпращане на разговора.

en: You're not at a table.
bg: Не сте на масата.

en: Chat failed: %s.
bg: Неуспех при разговор: %s.

en: Error launching table: %s
bg: Грешка при стартиране на маса: %s

en: You have joined table %d.
bg: Присъединихте се към маса %d.

en: Error joining table: %s
bg: Грешка при присъединяване към маса: %s

en: You have been booted from the table by %s.
bg: Изгонен сте от масата от %s.

en: You have left the table.
bg: Напуснахте масата.

en: The game is over.
bg: Играта приключи.

en: There was an error with the game server.
bg: Имаше грешка със сървъра за игри.

en: Error leaving table: %s
bg: Грешка при напускането на стая: %s

en: Current Room:
bg: Текуща стая:

en: **none**
bg: **няма**

en: Offline
bg: Без връзка

en: Connecting
bg: Свързване

en: Reconnecting
bg: Свързване наново

en: Online
bg: На линия

en: Logging In
bg: Свързване

en: Logged In
bg: Свързаност

en: --> Room
bg: --> Стая

en: Chatting
bg: Разговаряне

en: --> Table
bg: --> Маса

en: Playing
bg: Игра

en: <-- Table
bg: <-- Маса

en: Logging Out
bg: Излизане

en: Server error: %s
bg: Грешка на сървъра: %s

en: Disconnected from server.
bg: Няма връзка към сървъра.

en: Login
bg: Свързване

en: Sorry!
bg: За съжаление:

en: That username is already in use.
bg: Потребителското име вече е заето.

en: Authentication has failed.
    Please supply the correct password.
bg: Неуспешна идентификация.
    Дайте вярна парола.

en: The username is too long!
bg: Потребителското име е прекалено дълго!

en: Invalid username, do not use special characters!
bg: Неправилно име - съдържа специални знаци!

en: Login failed for unknown reason: %s
bg: Неуспешно влизане поради непозната причина: %s

en: Server Profile
bg: Профил на сървър

en: Profile:
bg: Профил:

en: Edit Profiles...
bg: Редактиране на профили...

en: Server:
bg: Сървър:

en: Port:
bg: Порт:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Email:
bg: Е-поща

en: Normal Login
bg: Нормално влизане

en: Guest Login
bg: Влизане като гостенин

en: First-time Login
bg: Първо влизане

en: Connect
bg: Свързване

en: Wizard
bg: Магьосник

en: Deity
bg: Божество

en: Sentinel
bg: Страж

en: Captain
bg: Капитан

en: Knight
bg: Рицар

en: Angel
bg: Ангел

en: Silverlord
bg: Лихвар

en: Eagle
bg: Орел

en: Vampire
bg: Вампир

en: Chief
bg: Началник

en: Colonel
bg: Полковник

en: General
bg: Генерал

en: Major
bg: Майор

en: Scout
bg: Разузнавач

en: Lieutenant
bg: Лейтенант

en: Stalker
bg: Бродник

en: Scientist
bg: Учен

en: Scholar
bg: Граматик

en: Entity
bg: Същество

en: Creator
bg: Творец

note: {"Morat.net (Fast)", "ggz.morat.net", 5688, 1},
en: GGZ Community (fast)
bg: Сървър на GGZ (бърз)

en: Local developer server
bg: Локален сървър за разработка

en: This is the first time you are running the GTK+ GGZ Gaming Zone client. Would you like to create some default server profiles?
bg: Това е първият пък, коагато стартирате клиента на GTK+ за зоната за игри на GGZ. Искате ли да настроите профилите за сървърите по подразбиране?

en: /msg <username> <message> . Private message a player
bg: /msg <потребител> <съобщение> . Лично съобщение до потребител

en: /table <message> .......... Message to your table
bg: /table <съобщение> .......... Съобщение до масата ви

en: /wall <message> ........... Admin command
bg: /wall <съобщение> ........... Административна команда

en: /beep <username> .......... Beep a player
bg: /beep <потребител> .......... Свирване на потребител

en: /help ..................... Get help
bg: /help ..................... Получаване на помощ

en: /friends .................. List your friends
bg: /friends .................. Списък на приятелите

en: /ignore ................... List people you're ignoring
bg: /ignore ................... Списък на пренебрегваните

en: /kick <username> .......... Kick a player from the room
bg: /kick <потребител> .......... Изритване на потребител от стаята

en: /gag <username> ........... Gag a player to prevent them from talking
bg: /gag <потебител> ........... Заглушаване на потребител да не говори

en: /ungag <username> ......... Reverse the gag operation to allow a player to talk
bg: /ungag <username> ......... Позволяване на потребител да говори

en: /ban <username> ........... Ban a player from the server
bg: /ban <потребител> ........... Запрет над потребител

en: You have received an unknown message from %s.
bg: Получихте непознато съобщение от %s.

en: You've been beeped by %s.
bg: %s ви свирна.

en: Usage: /msg <username> <message>
bg: Употреба: /msg <потребител> <съобщение>

en:     Sends a private message to a user on the network.
bg:     Изпращане на лично съобщение до друг потребител на мрежата.

en: Beep sent to %s.
bg: Свирнахте на %s.

en: %s (logged on)
bg: %s (включен/а)

en: %s (logged off)
bg: %s (изключен/а)

en: Chat Commands
bg: Команди за разговор

en: -------------
bg: -------------------

en: /me <action> .............. Send an action
bg: /me <действие> .............. Пращане на действие

en: Added %s to your friends list.
bg: Добавяне на %s към списъка на приятелите.

en: Removed %s from your friends list.
bg: Изваждане на %s от списъка на приятелите.

en: Added %s to your ignore list.
bg: Добавяне на %s към списъка на игнорираните.

en: Removed %s from your ignore list.
bg: Изваждане на %s от списъка на игнорираните.

en: People currently your friends
bg: Хората, които са ви приятели понастоящем

en: People you're currently ignoring
bg: Хората, които пренебрегвате понастоящем

en: Multiple matches:
bg: Множество съобщения:

en: You don't have this game installed. You can download
    it from %s.
bg: Не сте инсталирали тази игра. Можете да я свалите
    от %s.

en: Launch Error
bg: Грешка при стартиране

en: Failed to execute game module.
     Launch aborted.
bg: Грешка при стартирането на модул за игра.
    Стартирането е преустановено.

en: Launched game
bg: Стартиране на игра

en: Launch failed
bg: Неуспешно стартиране

en: You can only play one game at a time.
bg: Можете да играте само по една игра

en: Game Error
bg: Редактор на играта

en: You're still at a table.
bg: Все още сте на масата

en: You must be in a room to launch a game.
    Launch aborted
bg: Трябва да сте в стая, за да стартирате
    игра. Стартирането е преустановено.

en: No game types defined for this server.
    Launch aborted.
bg: Никой вид игра не е дефиниран за този сървър.
    Стартирането е преустановено.

en: This game doesn't support spectators.
bg: Тази игра все още не поддържа кибици.

en: You need to launch the GGZ client directly
    to be able to play this game.
bg: За да изграете на тази игра, трябва
    директно да стартирате клиента за GGZ.

en: Galeon - New
bg: Galeon - нов

en: Galeon - Existing
bg: Galeon - съществуващ

en: Gnome URL Handler
bg: Според настройките на Gnome

en: Konqueror - New
bg: Konqueror - нов

en: Konqueror - Existing
bg: Konqueror - съществуващ

en: Mozilla - New
bg: Mozilla - нов

en: Mozilla - Existing
bg: Mozilla - съществуващ

en: Netscape - New
bg: Netscape - нов

en: Netscape - Existing
bg: Netscape - съществуващ

en: Opera - New
bg: Opera - нов

en: Opera - Existing
bg: Opera - съществуващ

en: Firefox - New
bg: Firefox - нов

en: Firefox - Existing
bg: Firefox - съществуващ

en: About
bg: Относно

en: Message of the Day
bg: Съобщение за деня

en: None
bg: Без

en: Room filtering is not implemented yet. If
    you would like to help head over to
    http://www.ggzgamingzone.org/
bg: Филтрирането на стаи все още не е реализирано.
    Ако искате да помогнете, посетете
    http://www.ggzgamingzone.org/

en: Not Implemented
bg: Не е реализирано

en: Description
bg: Описание

en: Web Address
bg: Адрес

en: Author
bg: Автор

en: Game Types
bg: Вид игри

en: Room List Filter:
bg: Филтър за списъка на стаите:

en: Set
bg: Задаване

en: Player Information
bg: Информация за играча

note: Add 'handle' label
en: Player Handle:
bg: Псевдоним на играча

note: Add "table" label
en: Table:
bg: Маса:

note: Add "type" label
en: Account:
bg: Регистрация:

note: Add "Record" label
en: Record:
bg: Рекорд:

note: Add "Rating" label
en: Rating:
bg: Оценка:

note: Add "Ranking" label
en: Rank:
bg: Място:

note: Add "Private chat" label
en: Message:
bg: Съобщение:

en: Unknown
bg: Непознат

en: Registered
bg: Регистриран

en: Guest
bg: Гост

en: Host
bg: Машина

en: Administrator
bg: Администратор

en: Bot
bg: Бот

note: FIXME: what about bot/reservation seats?
en: Info
bg: Информация

en: Friends
bg: Приятели

en: Ignore
bg: Игнорирани

en: #%d
bg: №%d

en: L
bg: Закъснение

en: T#
bg: Маса

en: Stats
bg: Статистика

en: Which client would you like to use to play this game?
bg: Кой клиент ще използвате за тази игра?

en: Don't ask me again.
bg: Да не се пита отново.

en: Join
bg: Свързане

en: Leave
bg: Напускане

en: No description available.
bg: Липсва описание.

en: Seats
bg: Места

en: Room Information
bg: Информация за стаята

note: Add 'name' label and text.
en: Game Name:
bg: Име на играта:

note: Add 'author' label and text.
en: Author:
bg: Автор:

note: Add 'homepage' label and text.
en: Homepage:
bg: Домашна страница:

note: Add 'description' label and text.
en: Room Description:
bg: Описание на стаята:

en: This room has no game
bg: В тази стая няма игра

en: Unknown room
bg: Непозната стая

en: You can't join a room; you're not logged in
bg: Не можете да влезете в стая, не сте се свързали.

en: You're already in between rooms
bg: Вече сте между стаите.

en: You can't switch rooms while playing a game
bg: Не можете да смените стаята си докато играете

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

note: If we get here, there was an error
en: Error joining room
bg: Грешка при влизане в стая.

en: Other Rooms
bg: Други стаи

en: Room
bg: Стая

en: Game Type:  %s
bg: Вид игра: %s

en: Author:  %s
bg: Автор: %s

en: Description:  %s
bg: Описание: %s

en: Home Page:  %s
bg: Домашна страница: %s

en: Failed to launch table.
     Launch aborted.
bg: Грешка при стартирането на маса.
    Стартирането е преустановено.

en: Invalid number of bots specified
bg: Указан е неправилн борй на ботове

en: Error launching game module.
bg: Грешка при стартирането на модул за игра.

en: Seat Assignments
bg: Разпределение на местата

en: Game Type:
bg: Вид игра:

en: Number of seats
bg: Брой места

en: Description:
bg: Описание:

en: Seat %d:
bg: Място %d:

en: Computer
bg: Компютър

en: Open
bg: Свободно

en: Reserved for
bg: Резервирано за

en: Game Description
bg: Описание на играта

en: Launch
bg: Стартиране

en: Are you sure you want to quit?
bg: Сигурни ли сте, че искате да спрете играта?

en: Quit?
bg: Спиране?

en: Server stats are not implemented yet. If
    you would like to help head over to
    http://www.ggzgamingzone.org/
bg: Статистиката за сървърите все още не е реализирана.
    Ако искате да помогнете, посетете:
    http://www.ggzgamingzone.org/

en: Player stats are not implemented yet. If
    you would like to help head over to
    http://www.ggzgamingzone.org/
bg: Статистиката за изграчите все още не е реализирана.
    Ако искате да помогнете, посетете:
    http://www.ggzgamingzone.org/

en: GGZ Gaming Zone help needs a browser to be configured.
    The configuration dialog will be invoked now.
bg: Трябва да настроите браузър за зоната за игри GGZ.
    Ще се отвори прозорецът за настройки.

en: Inline game help is not implemented yet. Help
    is on our website. If
    you would like to help head over to
    http://www.ggzgamingzone.org/
bg: Вградената помощ все още не е реализирана.
    За да получите помощ, посетете:
    http://www.ggzgamingzone.org/

en: You must highlight a table before you can join it.
bg: Трябва да изберете стая, преди да влезете в нея.

en: Error Joining
bg: Грешка при сядане

en: That table is full.
bg: Тази маса е заета.

en: You must highlight a table before you can watch it.
bg: Трябва да изберете маса, преди да кибичите.

en: Error Spectating
bg: Грешка при кибичене

en: Failed to join table.
    Join aborted.
bg: Грешка при сядане на маса.
    Сядането е преустановено.

en: Join Error
bg: Грешка при сядане

en: Disconnect from the GGZ Gaming Zone server
bg: Преустановяване на връзката към сървъра за игри на GGZ

en: Start playing a game at a new table
bg: Започване на игра на нова маса

en: Join an existing game
bg: Присъединяване към съществуваща игра

en: Watch an existing game - become a spectator of the table
bg: Наблюдаване на съществуваща игра - станете кибик на масата

en: Leave the game you're currently playing
bg: Напускане на играта, в която сте в момента

en: Show the properties dialog to change the client settings
bg: Показване на прозореца за настройките, за да ги смените

en: Show the game stats for the current room's game type
bg: Показване на статистиката за играта на текущата стая

en: Exit the GGZ client application.
bg: Изход от клиентското приложение за GGZ

note: Print out client information
en: Client Version:14 %s
bg: Версия на клиента:14 %s

en: GTK+ Version:14 %d.%d.%d
bg: Версия на клиента ползващ GTK+:14 %d.%d.%d

en: Compiled with debugging.
bg: Компилат с информация за изчистване на грешки.

note: We should use gtk_tool_button_new_from_stock but for some reason * the connect and disconnect stock items don't have text included.
en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзка

en: Quit
bg: Спиране

en: Watch
bg: Кибичене

en: Edit
bg: Редактиране

en: Properties
bg: Настройки

en: View
bg: Преглед

en: Room List
bg: Списък на стаите

note: * Create outer window.
en: Player List
bg: Списък на играчите

en: Server Stats
bg: Статистика на сървъра

en: Player Stats
bg: Статистика на играча

en: MOTD
bg: Съобщение за деня

en: Help
bg: Помощ

en: Copyright
bg: Авторско право

en: GGZ Help
bg: Помощ на GGZ

en: Game Help
bg: Помощ за играта

en: Goto Web
bg: Отиване на адрес

en: Send
bg: Изпращане

note: Display a status Message
en: Properties Updated
bg: Настройките са обновени

en: Confirm:
bg: Потвърждение:

en: Modify
bg: Промяна

en: Servers
bg: Сървъри

en: Chat Font:
bg: Шрифт за разговорите:

en: Change
bg: Промяна

en: Ignore Join/Part Messages
bg: Игнориране на съобщенията за свързване/напускане

en: Play Sounds
bg: Звуци

en: Auto Indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Timestamp Chats
bg: Отбелязване на времето

en: Word Wrap
bg: Пренос по редове

en: Chat Color
bg: Цвят за разговорите

en: Default chat color assigned to your friends
bg: Цвят по подразбиране за приятелите

en: Chat color used when your name is typed
bg: Цвят при изписване на името ви

en: Chat color used for all other chats
bg: Цвят за всички други разговори

en: Normal Color
bg: Нормален цвят

en: Highlight Color
bg: Цвят за осветяване

en: Friend Color
bg: Цвят за приятели

en: Black Background
bg: Черен фон

en: White Background
bg: Бял фон

en: Chat
bg: Разговор

en: All of the following information is optional.
bg: Останалата информация е незадължителна.

en: Name:
bg: Име:

en: City:
bg: Град:

en: State:
bg: Щат:

en: Country:
bg: Държава:

en: Comments, Hobbies, Etc.
bg: Коментари, хобита и др.

en: User Information
bg: Информация за потребителя

en: Browser to launch URLs with:
bg: Браузър, с който да се показват страници:

en: Single Click Room Entry
bg: Влизане в стая с единично натискане на бутон

en: Display All
bg: Показване на всички

en: Display New
bg: Показване на новите

en: Display Important
bg: Показване на важните

en: Display None
bg: Без показване

note: Options
en: Options
bg: Настройки

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Unknown negotation
bg: Непознат преговор за връзка

en: Already logged in
bg: Вече сте свързани

en: The password was incorrect
bg: Неправилна парола

en: Name is already taken
bg: Името вече е заето

en: This name is already registered so cannot be used by a guest
bg: Името вече е регистрирано и не може да се ползва от гост

en: No such name was found
bg: Името не бе открито

en: Name too long
bg: Името е прекалено дълго

en: Name contains forbidden ASCII characters
bg: Името съдържа невалидни знаци

en: Missing password or other bad options.
bg: Паролата липсва или има проблем с другите настройки.

en: Unknown login error
bg: Непознат цвят за свързване

en: Room full
bg: Стаята е пълна

en: Can't change rooms while at a table
bg: Докато сте на маса не можете да смените стаите

en: Can't change rooms while joining/leaving a table
bg: Не можете да смените стаите докато се присъединявате или напускате маса

en: Bad room number
bg: Неправилен номер на стая

en: Insufficient permissions, room access is restricted
bg: Недостатъчни права, достъпът до стаята е ограничен

en: Unknown room-joining error
bg: Непозната грешка при свързването към стая

note: Not all systems have hstrerror.
en: Unable to connect
bg: Неуспех при свързването

en: Protocol mismatch
bg: Несъответствие на протоколите

en: %s: option `%s' is ambiguous
bg: %s: опцията „%s“ е нееднозначна

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията „--%s“ не приема аргумент

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията „%c%s“ не приема аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
bg: %s: опцията „%s“ изисква аргумент

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
bg: %s: непозната опция „--%s“

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
bg: %s: непозната опция „%c%s“

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
bg: %s: забранена опция -- %c

en: %s: invalid option -- %c
bg: %s: неправилна опция -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
bg: %s: опцията изисква аргумент -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
bg: %s: опцията „-W %s“ е нееднозначна

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
bg: %s: опцията „-W %s“ не приема аргумент

en: A flag to allow remote players to watch new games
bg: Флаг за включването на кибиченето на отдалечените играчи

en: A flag to enable 3D mode
bg: Флаг за включане на тримерния режим

en: A flag to enable fullscreen mode
bg: Флаг за включване на режим на цял екран

en: A flag to enable the move history browser
bg: Флаг за включване на браузъра за историята на помощта

en: A flag to enable the toolbar
bg: Флаг за включване на лентата с инструменти

en: The amount of time each player has to move in new games
bg: Времето за ходове на всеки играч в новите игри

en: The default player difficulty for black in new games
bg: Трудност по подразбиране на играча с черните фигури в новите игри

en: The default player difficulty for white in new games
bg: Трудност по подразбиране на играча с белите фигури в новите игри

en: The default player type for black in new games
bg: Видът по подразбиране на играча с черните фигури в новите игри

en: The default player type for white in new games
bg: Видът по подразбиране на играча с черните фигури в новите игри

en: The directory to open the load game dialog in
bg: Папка, която да се отвори в прозореца за зареждане на игри

en: The directory to open the save game dialog in
bg: Папка, която да се отвори в прозореца за запазване на игри

en: The height of the main window in pixels.
bg: Височината на главния прозорец, в пиксели

en: The height of the window
bg: Височината на прозореца

en: The width of the main window in pixels.
bg: Широчината на главния прозорец, в пиксели

en: The width of the window
bg: Широчината на прозореца

en: Communication:
bg: Връзка:

en: Executable:
bg: Изпълним файл:

en: Playing as:
bg: Игра като:

en: Save Chess Game
bg: Запазване на играта шах

en: Load Chess Game
bg: Зареждане на игра шах

en: <b><big>Some games have been changed. Save changes before closing?</big></b>
bg: <b><big>Някои игри са променени. Да се запазят преди спирането?</big></b>

en: <b><big>Unable to enable 3D mode</big></b>
bg: <b><big>Неуспех при включването на тримерния режим</big></b>

en: AI Information
bg: Информация за изкуствения интелект

en: End Game
bg: Край на играта

en: End the current game
bg: Край на текущата игра

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost
bg: Ако не запазит, всичките ви промени ще бъдат изгубени

en: Join Game
bg: Присъединяване към игра

en: Leave _Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

en: Load a saved game
bg: Зареждане на запазена игра

en: New Game
bg: Нова игра

en: Rewind to the game start
bg: Връщане към началото на играта

en: Save and _Quit
bg: Запазване и _спиране

en: Save the current game
bg: Запазване на текущата игра

en: Select the games you want to save:
bg: Избор на игри за запазване:

en: Show the current move
bg: Показване на текущия ход

en: Show the next move
bg: Показване на следващия ход

en: Show the previous move
bg: Показване на предишния ход

en: Summary
bg: Обобщение

en: There are no artificial intelligence players.
bg: Няма играчи с изкуствен интелект.

en: Your system does not have the required software to enable 3D mode. Please contact your system administrator and ask them to install the <i>OpenGL Python bindings</i> and the <i>GtkGLExt Python bindings</i>.
    
    You are still able to play chess in 2D without these packages.
bg: На вашата система не е инсталиран необходимия софтуер за тримерен режим. Помолете системния си администратор да инсталира <i>връзките на Python с OpenGL</i> и <i>връзките на Python с GtkGLExt</i>.
    
    Дори без тези пакети можете да играете шах в двумерен режим.

en: _3D
bg: _Тримерност

en: _AI Information
bg: _Информация за изкуствения интелект

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _End Game
bg: _Край на играта

en: _Fullscreen
bg: На цял _екран

en: _History
bg: _История

en: _Join Game
bg: _Присъединяване към играта

en: <b>Difficulty</b>
bg: <b>Трудност</b>

en: <b>Game Properties</b>
bg: <b>Настройки на играта</b>

en: <b>Players</b>
bg: <b>Играчи</b>

en: Allow remote clients to watch this game
bg: Позволяване на отдалечени клиенти да кибичат

en: B_lack:
bg: _Черни:

en: Enter the title for this game
bg: Въведете име за тази игра

en: Local chess game
bg: Локални игри на шах

en: Move _Time:
bg: _Оставащo време:

en: Start the game. The game can be started once all fields are complete
bg: Начало на играта. Тя може да започне при попълването на всички полета

en: W_hite:
bg: _Бели:

en: _Allow spectators
bg: Позволяване на _кибици

en: _Black:
bg: _Черни:

en: _Game name:
bg: _Име на играта:

en: _Start
bg: _Начало

en: _White:
bg: _Бели

en: Chess
bg: Шах

en: Play the classic two-player boardgame of chess
bg: Класическата игра на шах

en: Copyright 2005-2007 Robert Ancell (and contributors)
bg: Авторски права: 2005-2007 Robert Ancell (и сътрудници)

en: A 2D/3D chess interface for Gnome
bg: Дву- и тримерен интерфейс за шах на GNOME

en: glChess homepage
bg: Домашна страница на glChess

en: Game Start
bg: Начало на играта

en: Human
bg: Човек

note: Create model for game time
en: Unlimited
bg: Без ограничение

en: One minute
bg: 1 минута

en: Five minutes
bg: 5 минути

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: One hour
bg: 60 минути

en: Custom
bg: Произволна

en: seconds
bg: секунди

en: minutes
bg: минути

en: hours
bg: часове

en: Easy
bg: Лесни

en: Normal
bg: Обикновена

en: Hard
bg: Трудна

en: %s versus %s
bg: %s срещу %s

en: White
bg: Бели

en: Black
bg: Черни

note: GstElement *sound_player;
en: Small
bg: Малко

en: glines|Medium
bg: Средно

en: Large
bg: Голямо

en: Could not load theme
bg: Не може да се зареди набор с плочки

en: Preferences
bg: Настройки

en: Unable to locate file:
    %s
    
    The default theme will be loaded instead.
bg: Не може да бъде намерен файла:
    %s
    
    Стандартния набор плочки ще бъде зареден вместо това.

en: Unable to locate file:
    %s
    
    Please check that Five or More is installed correctly.
bg: Не може да се намери файла:
    %s
    
    Проверете инсталацията на „Пет или повече“

en: Match five objects of the same type in a row to score!
bg: Подреди в редица пет топчета от един цвят!

en: GNOME Five or More
bg: Пет или повече

en: Board Size:
bg: Размер на дъската:

en: Game Over!
bg: Край на Играта!

note: Can't move there!
en: You can't move there!
bg: Непозволен ход!

en: Five or More
bg: Пет или повече

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
bg: Версия за GNOME на популярната в миналото игра „Цветни линии“

en: Five or More Preferences
bg: Настройки на „Пет или повече“

en: Themes
bg: Теми

en: _Image:
bg: _Изображение:

en: B_ackground color:
bg: Цвят на _фона:

en: Board Size
bg: Размер на дъската

en: _Small
bg: _Малко

en: _Medium
bg: _Средно

en: _Large
bg: _Голямо

en: glines|General
bg: Общи

en: _Use fast moves
bg: _Използване на бързи ходове

en: Next:
bg: Следващ:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
bg: Премахване на цветни топчета от дъската чрез образуване на линии

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background color. The hex specification of the background color.
bg: Цвят на фона. Задава се в шестнадесетичен код.

en: Ball style
bg: Стил на топката

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
bg: Стил на топчетата. Име на файл с изображение, което ще се използва за топчетата,

en: Game field
bg: Игрално поле

en: Game field from last saved session.
bg: Игрално поле от последната записана сесия.

en: Game preview
bg: Преглед на играта

en: Game preview from last saved session.
bg: Преглед на играта от последната записана сесия.

en: Game score
bg: Резултат от играта

en: Game score from last saved session.
bg: Резултат от последната записана сесия.

en: Playing field size
bg: Размер на полето

en: Playing field size. 1=Small, 2=Medium, 3=Large. Any other value is invalid.
bg: Размер на игровата площ. 1=Малък, 2=Среден, 3=Голям, Всички други стойности са невалидни.

en: Time between moves
bg: Време между ходовете

en: Time between moves in milliseconds.
bg: Време между движенията в милисекунди.

en: Four-in-a-Row
bg: Четири в линия

en: Make lines of the same color to win
bg: За да спечелите, правете линии от един цвят

en: A number specifying the preferred theme.
bg: Номер определящ предпочитаната тема.

en: Animate
bg: Анимация

en: Drop marble
bg: Пускане на топче

en: Height of the main window
bg: Височината на главния прозорец

en: Key press to drop a marble.
bg: Клавиш за пускане на топче.

en: Key press to move left.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Key press to move right.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Level of Player One
bg: Ниво на играч #1

en: Level of Player Two
bg: Ниво на играч #2

en: Move left
bg: Движение наляво

en: Move right
bg: Движение надясно

en: Sound
bg: Звук

en: The height of the main window, in pixels, at start-up.
bg: Височината на главния прозорец, в пиксели, при стартиране.

en: The width of the main window, in pixels, at start-up.
bg: Широчината на главния прозорец, в пиксели, при стартирането.

en: Theme ID
bg: Тема

en: Whether or not to play event sounds.
bg: Дали да просвирва звуци или не.

en: Whether or not to use animation.
bg: Да използва ли анимация или не.

en: Width of the main window
bg: Широчината на главния прозорец

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
bg: Нула е за човек; едно до три отговарят на нивото на компютърен играч.

en: Unable to load image:
    %s
bg: Не може да се зареди изображение:
    %s

en: A network error has occurred.
bg: Възникна мрежова грешка.

en: Waiting for an opponent to join the game.
bg: Ичакване на другия играч да се присъедини към играта.

en: Welcome to a network game of %s.
bg: Добре дошли в мрежовата игра на %s.

en: It's a draw!
bg: Равенство!

en: You win!
bg: Вие печелите!

en: It is your move.
bg: Вие сте на ход.

en: I win!
bg: Печеля!

en: Thinking...
bg: Мисля...

en: %s wins!
bg:  %s победи!

en: Waiting for %s to move.
bg: Изчакване на хода на %s.

en: Hint: Column %d
bg: Съвет: Колона %d

en: You:
bg: Вие:

en: Me:
bg: Аз:

en: Scores
bg: Резултати

en: Drawn:
bg: Изтеглени:

en: "Four in a Row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
bg: В „Четири в линия“ за GNOME компютъра се управлява от алгоритъм Велена от Джулиано Берторети

en: Player One:
    %s
bg: Играч 1:
    %s

en: Player Two:
    %s
bg: Играч 2:
    %s

en: Level one
bg: Първо ниво

en: Level two
bg: Второ ниво

en: Level three
bg: Трето ниво

en: Four-in-a-Row Preferences
bg: Настройки на Четири в линия

en: Appearance
bg: Изглед

en: _Theme:
bg: _Тема:

en: Enable _animation
bg: Включване на _анимациите

en: Controls
bg: Клавиши

en: Keyboard Controls
bg: Управление с клавиатура

en: Classic
bg: Класически

en: Red
bg: Червено

en: Yellow
bg: Жълто

en: High Contrast
bg: Висок контраст

en: Light
bg: Светъл

en: Dark
bg: Тъмен

en: High Contrast Inverse
bg: Висок контраст (обърнато)

en: Cream Marbles
bg: Кремови топчета

en: Blue
bg: Синьо

en: Glass Marbles
bg: Стъклени топчета

en: Nightfall
bg: На залез слънце

en: Blocks
bg: Плочки

en: Orange
bg: Оранжево

en: %s joined the game.
bg: %s се присъедини към играта.

en: The game ended because the host %s left the game.
bg: Играта завърши, защото хостът %s напусна играта.

en: %s left the game.
bg: %s напусна играта.

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
bg: Gnibbles не може да намери графичен файл:
    %s
    
    Моля, проверете правилната инсталация на Gnibbles

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
bg: Gnibbles не може зареди файл за ново:
    %s
    
    Моля, проверете правилната инсталация на Gnibbles

en: Nibbles Scores
bg: Резултати от Nibbles

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: Your score has made the top ten.
bg: Вашият резултат е сред десетте най-добри!

en: Guide a worm around a maze
bg: Управляване на червей през лабиринт

en: Color to use for worm
bg: Цвят на червея

en: Color to use for worm.
bg: Цвят на червея.

en: Enable fake bonuses
bg: Разрешаване на фалшиви бонуси

en: Enable fake bonuses.
bg: Разрешаване на фалшиви бонуси.

en: Enable sounds
bg: Включване на звук

en: Enable sounds.
bg: Включване на звук.

en: Game level to start on
bg: Начално ниво

en: Game level to start on.
bg: Начално ниво.

en: Game speed
bg: Скорост на игра

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
bg: Скорост на игра (1=бързо, 4=бавно).

en: Height of the GNibbles window
bg: Височината на прозореца на GNibbles

en: Height of the GNibbles window, used to restore the window size between sessions.
bg: Височина на прозореца на GNibbles, която се използва за възвръщане на размера на прозореца между сесиите.

en: Key to use for motion down.
bg: Клавиш за движение надолу.

en: Key to use for motion left.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Key to use for motion right.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Key to use for motion up.
bg: Клавиш за движение нагоре.

en: Move down
bg: Движение надолу

en: Move up
bg: Движение нагоре

en: Number of AI players
bg: Брой играчи с изкуствен интелект

en: Number of AI players.
bg: Брой играчи с изкуствен интелект.

en: Number of human players
bg: Брой играчи - хора

en: Number of human players.
bg: Брой играчи - хора.

en: Play levels in random order
bg: Случаен ред на нивата

en: Play levels in random order.
bg: Случаен ред на нивата.

en: Size of game tiles
bg: Размер на плочките

en: Size of game tiles.
bg: Размер на плочките.

en: Use relative movement
bg: Използване на свързани движения

en: Use relative movement (ie. left or right only).
bg: Използване на свързани движения (напр. само ляво или дясно)

en: Width of the GNibbles window
bg: Широчината на прозореца на GNibbles

en: Width of the GNibbles window, used to restore the window size between sessions.
bg: Широчина на прозореца на GNibbles, която се използва за възвръщане на размера на прозореца между сесиите.

en: Bonus
bg: Бонус

en: Bonus Appears
bg: Поява на бонус

en: Eat Bonus
bg: Изяж бонуса

en: Extra Life
bg: Допълнителен живот

en: Game Over
bg: Край на играта

en: Worm Death
bg: Мъртъв червей

en: Worm Reverse
bg: Обръщане на червей

en: Worm Teleport
bg: Телепортиране на червей

en: Beginner
bg: Начинаещ

en: Slow
bg: Бавно

en: gnibbles|Medium
bg: Средно

en: Fast
bg: Бързо

en: Beginner with Fakes
bg: Начинаещ с фалшиви

en: Slow with Fakes
bg: Бавно с фалшиви

en: Medium with Fakes
bg: Средно с фалшиви

en: Fast with Fakes
bg: Бързо с фалшиви

en: A worm game for GNOME.
bg: Игра с червеи за GNOME.

en: Game over! The game has been won by %s!
bg: Играта завърши! %s спечели!

en: Nibbles Preferences
bg: Настройки на Gnibbles

en: Speed
bg: Скорост

en: Nibbles newbie
bg: Новак

en: My second day
bg: Вторият ми ден

en: Not too shabby
bg: Не много зле

en: Finger-twitching good
bg: Много бързи пръсти

en: _Play levels in random order
bg: _Случаен ред на нивата

en: _Enable fake bonuses
bg: _Разрешаване на фалшиви бонуси

en: E_nable sounds
bg: _Включване на звуците

note: starting level
en: _Starting level:
bg: _Начално ниво:

en: Number of _human players:
bg: Брой играчи - _хора

en: Number of _AI players:
bg: Брой играчи с _изкуствен интелект:

en: Worm
bg: Червей

en: _Use relative movement
bg: _Използване на свързани движения

en: _Worm color:
bg: _Цвят на червея:

en: Green
bg: Зелено

en: Cyan
bg: Циан:

en: Purple
bg: Пурпурно

en: Gray
bg: Сиво

en: Worm %d:
bg: Червей %d:

en: '%s' with super-safe moves
bg: „%s“ с изключително сигурни ходове

en: '%s' with safe moves
bg: „%s“ със сигурни ходове

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
bg: Поздравления, Вие победихте Роботите!!
    Но можете ли да го направите пак?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
bg: Няма повече места за телепортиране!!

en: You have run out of safe moves - the robots have won!
bg: Свършиха Ви безопасните ходове - роботите печелят!

en: There are no safe locations to teleport to!!
bg: Вече няма безопасни места за телепортиране!!

en: Set game scenario
bg: Установяване на сценария на играта

en: Set game configuration
bg: Установяване на настройките на играта

en: Initial window position
bg: Начална позиция на прозореца

en: Robots
bg: Роботи

en: No game data could be found.
bg: Липсват данни за играта.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
bg: Роботи за GNOME не може да открие валидни конфигурационни файлове. Моля, проверете дали програмата е инсталирана правилно.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
bg: Някои графични файлове са липсващи или повредени.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
bg: Роботи за GNOME не може да открие всички нужни графични файлове. Проверете дали програмата е инсталирана правилно.

note: ********************************************************************
en: Avoid the robots and make them crash into each other
bg: Бягане от роботи, така че да се сблъскват едни с други

en: Enable game sounds
bg: Включване на игровите звуци

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
bg: Включване на игровите звуци. Просвирва звуци за различни събития по време на играта.

en: Enable splats
bg: Разрешване на размазвания

en: Enable splats. Play a sound and show a "Splat!" on the screen.
bg: Разрешаване на размазвания. Просвирва звук и показва „Размазан!“ на екрана.

en: Game type
bg: Тип игра

en: Game type. The name of the game variation to use.
bg: Тип на играта. Името на варианта, който ще се използва.

en: Key to hold
bg: Клавиш за задържане

en: Key to move E
bg: Клавиш за движение надясно

en: Key to move N
bg: Клавиш за движение нагоре

en: Key to move NE
bg: Клавиш за движение надясно и нагоре

en: Key to move NW
bg: Клавиш за движение наляво и нагоре

en: Key to move S
bg: Клавиш за движение надолу

en: Key to move SE
bg: Клавиш за движение надясно и надолу

en: Key to move SW
bg: Клавиш за движение наляво и надолу

en: Key to move W
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Key to teleport
bg: Клавиш за телепортиране

en: Key to teleport randomly
bg: Ключ за произволно телепортиране

en: Key to wait
bg: Клавиш за изчакване

en: Robot image theme
bg: Изглед на роботите

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
bg: Тема за роботите. Тема с изображения, които ще се използват за роботите.

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
bg: Показване на лентата с инструменти. Стандартна настройка за лентите с инструменти.

en: The name of the key used to hold still. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за стоене на едно място. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move east. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на изток. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move north-east. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на североизток. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move north-west. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на северозапад. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move north. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на север. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move south-east. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на югоизток. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move south-west. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на югозапад. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move south. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на юг. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to move west. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за движение на запад. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to teleport randomly. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за произволно телепортиране. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to teleport safely (if possible). The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за безопасно телепортиране (ако е възможно). Името е стандартно Х име за клавиш.

en: The name of the key used to wait. The name is a standard X key name.
bg: Името на клавиша за изчакване. Името е стандартно Х име за клавиш.

en: Use safe moves
bg: Използване на сигурни ходове

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
bg: Използване на сигурни ходове. Тази опция ще Ви предпази от убийства поради грешки. Ако опитате да направите смъртоносен ход, при положение, че има сигурен ход, няма да Ви бъде позволено да го направите.

en: Use super safe moves
bg: Използване на изключително сигурни ходове

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
bg: Използване на изключително сигурни ходове. Играча бива предупреден ако няма сигурни и единствения изход е телепортиране.

en: Bad Move
bg: Непозволен ход

en: Level Complete
bg: Край на нивото

en: Player Dead
bg: Играчът е мъртъв

en: Player Teleport
bg: Телепортиране на играч

en: Robot has been Splatted!
bg: Размазан е робот!

en: Victory!!
bg: Победа!!

en: Could not find '%s' pixmap file
bg: Липсва графичен файл „%s“

en: _Move
bg: Пре_местване

en: _Teleport
bg: _Телепортиране

en: Teleport, safely if possible
bg: Телепортира безопасно по възможност

en: _Random
bg: _Произволно

en: Teleport randomly
bg: Телепортира произволно

en: _Wait
bg: _Изчакване

en: Wait for the robots
bg: Изчакване за роботите

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструменти

en: Based on classic BSD Robots.
bg: Базирана на класическата BSD Robots

en: classic robots
bg: класически роботи

en: robots2
bg: роботи2

en: robots2 easy
bg: роботи2 лесно

en: robots with safe teleport
bg: роботи със сигурен телепорт

en: nightmare
bg: кошмар

en: robots
bg: роботи

en: cows
bg: крави

en: eggs
bg: яйца

en: gnomes
bg: гномове

en: mice
bg: мишки

en: ufo
bg: нло

en: boo
bg: бау

en: Robots Preferences
bg: Настройки на Роботи за GNOME

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
bg: Тип игра

en: _Use safe moves
bg: _Използване на сигурни ходове

en: Prevent some dangerous moves
bg: Предпазване от някои опасни местения

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
bg: Предпазване от инцидентни ходове, които водят до смърт.

en: U_se super safe moves
bg: _Използване на изключително сигурни ходове

en: Prevent all dangerous moves
bg: Предпазване от всички опасни ходове

en: Prevents all moves that result in getting killed.
bg: Предпазване от всички ходове водещи до смърт.

en: _Enable sounds
bg: _Включване на звуците

en: Play sounds for major events
bg: Пускане на звуци за големи събития

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
bg: Пускане на звуци за събития като спечелване на ниво или умиране.

en: E_nable splats
bg: _Разрешване на размазвания

en: Play a sound when two robots collide
bg: Пускане на звук, когато два робота се сблъскат

en: Play the most common, and potentially the most annoying, sound.
bg: Пускане на най-срещаният и възможно най-досадният звук.

en: Graphics Theme
bg: Графична тема

en: _Image theme:
bg: _Тема на изображенията:

en: _Background color:
bg: _Цвят на фона:

en: _Restore Defaults
bg: _Връщане на стандартни настройки

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Safe Teleports:
bg: Сигурни телепортирания:

en: Level:
bg: Ниво:

en: Remaining:
bg: Оставащи:

en: Paused
bg: На пауза

en: Fit falling blocks together
bg: Нареждане на падащи блокчета

en: Gnometris
bg: Тетрис

en: Drop
bg: Пускане

en: Image to use for drawing blocks
bg: Изображение за блокчетата

en: Image to use for drawing blocks.
bg: Изображение за блокчетата.

en: Key press to drop.
bg: Бутон за пускане

en: Key press to move down.
bg: Бутон за ход надолу

en: Key press to pause.
bg: Бутон за пауза

en: Key press to rotate.
bg: Бутон за въртене

en: Level to start with
bg: Начално ниво

en: Level to start with.
bg: Начално ниво.

en: Pause
bg: Пауза

en: Rotate
bg: Завъртане

en: The background color
bg: Цвят на фона

en: The background color, in a format gdk_color_parse understands.
bg: Цвят за фона във формат, който gdk_color_parse разбира.

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
bg: Плътността на блокчетата в редовете, запълнени в началото на играта. Стойността е между 0 (без блокчета) и 10 (изцяло запълнен ред).

en: The density of filled rows
bg: Плътност на запълнените редици

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
bg: Името на темата използвана за изрисуване на плочките и фона.

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
bg: Брой редове, случайно запълнени с блокчета в началото на играта.

en: The number of rows to fill
bg: Брой редове за запълване

en: The theme used for rendering the blocks
bg: Темата използвана за изрисуване на плочките

en: This selects whether or not to draw the background image over the background color.
bg: Това определя дали да се рисува изображението за фон над цвета за фон.

en: Whether to give blocks random colors
bg: Дали да се задават случайни цветове на блокчетата

en: Whether to give blocks random colors.
bg: Дали да се задават случайни цветове на блокчетата.

en: Whether to preview the next block
bg: Дали да се показва следващата фигура

en: Whether to preview the next block.
bg: Дали да се показва следващата фигура.

en: Whether to provide a graphical representation of where a block will land.
bg: Дали да се показва графично, къде ще попаднат плочките.

en: Whether to provide a target
bg: Дали да се показва цел

en: Whether to rotate counter clock wise
bg: Дали да се върти обратно на часовниковата стрелка

en: Whether to rotate counter clock wise.
bg: Дали да се върти обратно на часовниковата стрелка.

en: Whether to use the background image
bg: Дали да се използва изображение за фон

en: Set starting level (1 or greater)
bg: Задаване на начално ниво (1 или повече)

en: LEVEL
bg: НИВО

en: Plain
bg: Обикновен

en: Joined
bg: Свързани

en: Lines:
bg: Редове:

en: <none>
bg: <няма>

en: Gnometris Preferences
bg: Настройки на Gnometris

en: Setup
bg: Настройки

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
bg: _Брой запълнени при старта редици:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
bg: _Плътност на кубчетата в запълнените редици:

en: Operation
bg: Действие

en: _Preview next block
bg: _Показване на следващата фигура

en: _Use random block colors
bg: _Използване на произволни цветове на фигурите

en: _Rotate blocks counterclockwise
bg: В_ъртене на фигурите обратно на часовниковата стрелка

en: Show _where the block will land
bg: Показване къде ще падне _плочката

en: Theme
bg: Тема

en: Block Style
bg: Стил на плочките

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: 
    janusz.gorycki@intel.com
bg: Написано за жена ми, Матилда
    Изпращайте коментари и открити грешки на: 
    janusz.gorycki@intel.com

en: Gnometris Scores
bg: Gnometris - Резултати

en: GNOME Sudoku; a logic puzzle
bg: Судоку за GNOME - главоблъсканица

en: Sudoku
bg: Судоку

en: High Scores
bg: Най-добри резултати

en: <i>Easy</i>
bg: <i>Лесна</i>

en: <i>Hard</i>
bg: <i>Трудна</i>

en: <span size="larger" weight="bold">Select Game</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Избор на игра</span>

en: Choose the _level of difficulty for your new game.
bg: Изберете _трудността на новата игра.

en: _Details
bg: _Подробности

en: _Play
bg: _Начало

en: Choose _game
bg: Избор на _игра

en: <span size="larger" weight="bold">Print Games</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Отпечатване на игрите</span>

en: Choose the _level of difficulty for games
bg: Избор на _трудността на игрите

en: Ma_ximum Difficulty
bg: _Mаксимална трудност

en: Print Sudokus
bg: Отпечатване на Sudoku

en: _Game List
bg: _Списък с игри

en: _Include games you've already played in list of games to print
bg: _Включване на игрите, които вече сте играи в списъка на игрите за отпечатване

en: _Label games with difficulty and name.
bg: _Отбелязване на трудността и името на игрите.

en: _Mark games as played once you've printed them.
bg: Игрите да се _считат за изиграни след отпечатване.

en: _Minimum Difficulty
bg: Ми_нимална тудност

en: _Number of sudoku to print:
bg: _Брой на отпечатаните игри:

en: _Sudokus per page:
bg: Игри на страни_ца:

en: <i><u>Number of Puzzles</u></i>
bg: <i><u>Брой главоблсъканици</u></i>

en: <i>Easy:</i>
bg: <i>Лесни:</i>

en: <i>Hard:</i>
bg: <i>Трудни:</i>

en: <i>Medium:</i>
bg: <i>Средни:</i>

en: <i>Very Hard:</i>
bg: <i>Много трудни:</i>

en: <span size="larger" weight="bold">Puzzle Generator</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Генератор на главоблъсканици</span>

en: Criteria:
bg: Критерии:

en: Generate Policy
bg: Политика на генериране

en: Generate new puzzles _until stopped
bg: Генериране на нови главоблъсканици до _изрично спиране

en: Generate until _reaching target
bg: Генериране до _достигане на цел

en: Puzzle Generator
bg: Генератор на главоблъсканици

en: Target _number of sudokus:
bg: Целеви _брой на главоблъсканиците:

en: _Easy
bg: _Лесни

en: _Generate
bg: _Генериране

en: _Hard
bg: _Трудни

en: _Very Hard
bg: _Много трудни

en: gnome-sudoku|_Medium
bg: _Средни

en: Clear _Others
bg: Изчистване на _другите

en: _Add Tracker
bg: _Добавяне на проследяване

en: _Clear Tracker
bg: _Изчистване на проследяване

en: _Trackers
bg: _Проследявания

en: Puzzle
bg: Главоблъсканица

en: GNOME Sudoku
bg: Судоку за GNOME

en: GNOME Sudoku is a simple sudoku generator and player.  Sudoku is a japanese logic puzzle.
bg: Судоку за GNOME е прост генератор и играч на Судоку - това е японска главоблъсканица.

en: Print Sudoku | Print Sudokus
bg[0]: Отпечатване на Судоку
bg[1]: Отпечатване на множество Судоку

en: Print Preview
bg: Преглед преди печат

note: now we enumerate some details...
en: Squares instantly fillable by filling:
bg: Квадратчетата да се решават чрез попълване:

en: Squares instantly fillable by elimination:
bg: Квадратчетата да се решават чрез елиминиране:

en: Number of trial-and-errors necessary to solve:
bg: Брой проби и грешки, които са необходими за решаването:

en: Difficulty value:
bg: Трудност:

en: Difficulty
bg: Трудност

note: position
en: Started
bg: Започната

note: position
en: Last Played
bg: Последно играна

en: Status
bg: Състояние

en: Printed %s ago
bg: Отпечатана преди %s

en: Played for %s
bg: Играна %s

en: %s ago
bg: преди %s

en: Player
bg: Играч

note: Note that this assumes the default style is plain.
en: Score
bg: Резултат

en: Date
bg: Дата

en: Hints
bg: Съвети

en: Warnings about unfillable squares
bg: Предупреждаване за непопълними квадратчета

en: Auto-fills
bg: Автоматично попълване

en: Finished in
bg: Приключена зa

en: Working...
bg: Работа...

en: %s puzzle | %s puzzles
bg[0]: %s пъзел
bg[1]: %s пъзела

en: Stopped
bg: Спряна

en: Generated %(n)s out of %(total)s puzzle | Generated %(n)s out of %(total)s puzzles
bg[0]: Генерирана %(n)s от общо %(total)s главоблъсканици
bg[1]: Генерирани %(n)s от общо %(total)s главоблъсканици

en: Generated %s puzzle | Generated %s puzzles
bg[0]: Генерирана %s главоблъсканица
bg[1]: Генерирани %s главоблъсканици

en: Very Hard
bg: Много трудно

en: Medium
bg: Средно

en: gnome-sudoku|Easy
bg: _Средни

note: setup pause button
en: _Pause
bg: _Пауза

note: setup stop button
en: _Stop
bg: _Стоп

en: Do you really want to do this?
bg: Наистина ли искате да направите това?

en: Don't ask me this again.
bg: Да не се пита повече.

en: %s year | %s years
bg[0]: %s година
bg[1]: %s години

en: %s month | %s months
bg[0]: %s месец
bg[1]: %s месеца

en: %s week | %s weeks
bg[0]: %s седмица
bg[1]: %s седмици

en: %s day | %s days
bg[0]: %s ден
bg[1]: %s дена

en: %s hour | %s hours
bg[0]: %s час
bg[1]: %s часа

en: %s minute | %s minutes
bg[0]: %s минута
bg[1]: %s минути

en: %s second | %s seconds
bg[0]: %s секунда
bg[1]: %s секунди

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for the English system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " with the 
en:  and
bg: и

note: then we're today
en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: Track moves
bg: Проследяване на ходовете

en: Full Screen
bg: На цял _екран

en: New game
bg: Нова игра

en: Print current game
bg: Отпечатване на текущата игра

en: Print _Multiple Sudokus
bg: Отпечатване на _множество главоблъсканици

en: Print more than one sudoku at a time.
bg: Отпечатване на повече от една главоблъсканица.

en: Close Sudoku (save game for later)
bg: Спиране на Sudoku (и запазване на играта)

note: ('Save',gtk.STOCK_SAVE,_('_Save'), '<Control>s','Save game to play later.', self.save_game),
en: _Enter custom game
bg: _Въвеждане на произволна игра

en: Enter new puzzle by hand (use this to copy a puzzle from another source).
bg: Въвеждане на нова главоблъсканица на ръка (от друг източник).

en: _Resume old game
bg: _Продължаване на стара игра

en: Resume a previous saved game.
bg: Продължаване на запазена отпреди игра.

en: _Hint
bg: _Съвет

en: Show which numbers could go in the current square.
bg: Показване на номерата, които могат да попълнят текущото квадратче.

en: _Fill
bg: _Попълване

en: Automatically fill in the current square if possible.
bg: Автоматично попълване на текущото квадратче, ако това е възможно.

en: Fill _all squares
bg: Попълване на _всички квадратчета

en: Automatically fill in all squares for which there is only one valid value.
bg: Автоматично попълване на всички квадратчетa, за които има само една валидна стойност.

en: Puzzle _Statistics
bg: _Статистика

en: Show statistics about current puzzle
bg: Показване на статистика за текущата главоблъсканица

en: High _Scores
bg: Най-_добри резултати

en: Show high scores or replay old games.
bg: Показване на най-добрите резултати или преиграване на стари игри.

en: _Always show hint
bg: _Винаги показване на съвети

en: Always show possible numbers in a square
bg: Винаги показване на възможните цифри в квадратчетата

en: Warn about _unfillable squares
bg: Предупреждаване за _непопълними квадратчета

en: Warn about squares made unfillable by a move
bg: Предупреждаване за квадратчета, които поредният ход е направил непопълними

en: _Track additions
bg: _Проследяване на добавените

en: Mark new additions in a separate color so you can keep track of them.
bg: Новодобавените да са с отделен цвят за по-лесно проследяване.

note: ('ZoomOnResize',None,_('_Adjust size of grid when resizing window'), None,_('Automatically change the size of numbers and squares to fit the window.'), ),
en: Show _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

note: ('ToggleNotes',None,_('Show _Notes'),'<Control>O', _('Include room for notes at the top and bottom of squares.'),self.toggle_notes_cb),
en: _Black background
bg: _Черен фон

en: Background of game is black; otherwise, the background will follow your theme colors.
bg: Играта да е на черен фон. В противн случай фона ще следва темата на средата.

en: _Highlighter
bg: _Осветяване

en: Highlight the current row, column and box
bg: Осветяване на текущия ред, колона, кутия

en: Generate new puzzles _while you play
bg: Генериране на нови главоблъсканици _докато играете

en: Generate new puzzles in the background while you play. This will automatically pause when the game goes into the background.
bg: Генериране на нови главоблъсканици във фонов режим докато играете. Това автоматично ще престане, когато играта мине във фонов режим.

en: _Undo
bg: _Отмяна на ход

en: Undo last action
bg: Отмяна на последния ход

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: Redo last action
bg: Повтаряне на последния ход

en: Clear entries you've filled in
bg: Изчистване на записите, които сте направили

en: Clear _Notes
bg: Изчистване на _бележките

en: Clear notes and hints
bg: Изчистване на бележките и съветите

note: Trackers... Our initial row...
en: No Tracker
bg: Без проследяване

en: _Generate new puzzles
bg: _Генерирани на нови главблъсканици

en: Generate new puzzles.
bg: Генериране на нови главоблъсканици.

en: Entering custom grid...
bg: Влизане в произволна решетка...

en: _Play game
bg: _Начало на играта

en: Playing
bg: Играе се

en: Puzzle Information
bg: Информация

en: There is no current puzzle.
bg: Няма текуща главоблъсканица.

en: Calculated difficulty:
bg: Изчислена трудност:

en: Number of moves instantly fillable by elimination:
bg: Ходове, които могат да се решат чрез елиминиране:

en: Number of moves instantly fillable by filling:
bg: Ходове, които могат да се решат чрез попълване:

en: Amount of trial-and-error required to solve:
bg: Брой на необходимите проби и грешки за решаването :

en: Statistics for %s
bg: Статистика за %s

en: Clear all moves tracked by selected tracker.
bg: Изчистване на всички ходове свързани с това проследяване.

en: _Clear Others
bg: Изчистване на _другите

en: Clear all moves not tracked by selected tracker.
bg: Изчистване на всички ходове, които не са свързани с това проследяване.

en: Tracker %s
bg: Проседяване %s

en: gnomine|Medium
bg: Средно

en: Flags: %d/%d
bg: Флагчета: %d/%d

en: The Mines Have Been Cleared!
bg: Всички мини са почистени!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
bg: За съжаление, вашият резултат не е достатъчно добър, за да е един от десетте най-добри.

en: Mines Scores
bg: GNOME Мини - Резултати

en: Size:
bg: Размер:

en: Click a square, any square
bg: Натиснете квадратче - което и да е квадратче

en: Maybe they're all mines ...
bg: Може би, всички са мини ...

en: Resizing and SVG support:
bg: Оразмеряване и поддръжка на SVG:

en: Faces:
bg: Лица:

en: Graphics:
bg: Графика:

en: Mines
bg: Мини

en: The popular logic puzzle minesweeper. Clear mines from a board using hints from squares you have already uncovered.
bg: Популярната логическа игра с мини. Изчистете мините от игровото поле, като се съобразявате с квадратите, които вече сте разкрили.

en: Field Size
bg: Размер на полето

en: Custom Size
bg: Произволен размер

en: _Number of mines:
bg: _Брой мини:

en: _Horizontal:
bg: _Хоризонтално:

en: _Vertical:
bg: _Вертикално:

en: _Use "I'm not sure" flags
bg: Използване на _флагчета „Не съм сигурен!“

en: _Use "Too many flags" warning
bg: Използване на предупреждението „_Прекалено много флагчета“

en: Mines Preferences
bg: Настройки на GNOME Мини

en: Width of grid
bg: Широчина на решетката

en: Height of grid
bg: Височина на решетката

en: Number of mines
bg: Брой мини

en: NUMBER
bg: БРОЙ

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
bg: Големина на дъската (0-2 = малка-голяма, 3 = проиволна)

en: X location of window
bg: Позиция по X на прозореца

en: Y location of window
bg: Позиция по Y на прозореца

en: Press to Resume
bg: Натиснете, за да продължите

en: Time:
bg: Време:

en: Clear hidden mines from a minefield
bg: Изчистване на скритите мини от полето

en: Board size
bg: Размер на дъската

en: Enable automatic placing of flags
bg: Включване на автоматичното поставяне на флагчета

en: Number of columns in a custom game
bg: Брой колони в произволна игра

en: Number of rows in a custom game
bg: Брой редове в произволната игра

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
bg: Трябва да е „Истина“, за да е разрешено маркирането на квадратчета като неизвестни.

en: Set to true to enable warning icons when too many flags are placed.
bg: Трябва да е „Истина“, за да се включи предупреждение при слагането на прекалено много флагчета.

en: Set to true to have gnomine automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
bg: Трябва да е „Истина“, за да се поставят автоматично флагчета върху мините, когато са отрити достатъчно квадратчета

en: The height of the playing window in pixels.
bg: Височината на главния прозорец, в пиксели

en: The number of mines in a custom game
bg: Броят мини в произволна игра

en: The width of the playing window in pixels.
bg: Широчината на главния прозорец, в пиксели

en: Use the unknown flag
bg: Използване на флагчета за непознато

en: Warning about too many flags
bg: Предупреждения за прекалено много флагчета

en: Unable to find required images.
    
    Please check your gnome-games installation.
bg: Не може да бъдат открити нужните изображения
    
    Проверете инсталацията на GNOME игрите.

en: Required images have been found, but refused to load.
    
    Please check your installation of gnome-games and its dependencies.
bg: Нужните изображения бяха открити, но не могат да се заредят.
    
    Проверете инсталацията на gnome-games и зависимостите.

en: Could not load images
bg: Не могат да се заредят изображенията

en: _Size
bg: _Размер

en: Sol_ve
bg: _Решаване

en: Solve the game
bg: Решете играта

en: _Up
bg: На_горе

en: Move the pieces up
bg: Преместване на пуловете нагоре

en: _Left
bg: На_ляво

en: Move the pieces left
bg: Преместване на пуловете наляво

en: _Right
bg: На_дясно

en: Move the pieces right
bg: Преместване на пуловете надясно

en: _Down
bg: Над_олу

en: Move the pieces down
bg: Преместване на пуловете надолу

en: _2×2
bg: _2х2

en: Play on a 2×2 board
bg: Игра на дъска 2х2

en: Play on a 3×3 board
bg: Игра на дъска 3х3

en: Play on a 4×4 board
bg: Игра на дъска 4х4

en: Play on a 5×5 board
bg: Игра на дъска 5х5

en: Play on a 6×6 board
bg: Игра на дъска 6х6

en: Tile _Colours
bg: _Цветове на плочките

en: Size of board (2-6)
bg: Размер на дъската (2-6)

en: SIZE
bg: РАЗМЕР

en: Puzzle solved! Well done!
bg: Наредихте пъзела! Браво!

en: Puzzle solved!
bg: Наредихте пъзела!

en: Tetravex Scores
bg: Резултати от Tetravex

en: Game paused
bg: Играта е на пауза

en: Playing %d×%d board
bg: Дъската е %dx%d

en: GNOME Tetravex is a simple puzzle where pieces must be positioned so that the same numbers are touching each other.
bg: GNOME Tetravex е проста логическа игра, където плочките трябва да се поставят така, че еднаквите цифри да се допират.

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
bg: Завърши загадката като нагласиш съвпадащите плочки

en: A flag to enable coloured tiles.
bg: Флаг за включването на оцветени плочки.

en: Control coloured tiles
bg: Цветни контролни плочки

en: Select whether to drag the tiles or to click on the source then the destination.
bg: Избор дали да се влачат плочките или да се натиска върху източника и след това върху целта.

en: The height of the playing window in pixels. At minimum it should be 240.
bg: Височина на прозореца за игра в пиксели. Минимум - 240.

en: The size of the playing grid
bg: Размера на игралното поле

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid. The valid values are 2 to 8, anything else gets set to 3.
bg: Стойността на този ключ се използва за задаване на размера на игралното поле. Валидни стойности са от 2 до 8, всички останали се възприемат като 3.

en: The width of the playing window in pixels. At minimum it should be 320.
bg: Широчина на прозореца за игра в пиксели. Минимум - 320.

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
bg: Само 18 стъпала

note: puzzle name
en: Daisy
bg: Маргаритка

note: puzzle name
en: Violet
bg: Лилаво

note: puzzle name
en: Poppy
bg: Попи

note: puzzle name
en: Pansy
bg: Панси

note: puzzle name
en: Snowdrop
bg: Снежинка

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
bg: Червено магаре

note: puzzle name
en: Trail
bg: Следа

note: puzzle name
en: Ambush
bg: Засада

note: puzzle name
en: Agatka
bg: Агатка

note: puzzle name
en: Success
bg: Успех

note: puzzle name
en: Bone
bg: Кокал

note: puzzle name
en: Fortune
bg: Фортуна

note: puzzle name
en: Fool
bg: Шут

note: puzzle name
en: Solomon
bg: Соломон

note: puzzle name
en: Cleopatra
bg: Клеопатра

note: puzzle name
en: Shark
bg: Акула

note: puzzle name
en: Rome
bg: Рим

note: puzzle name
en: Pennant Puzzle
bg: Пенант пъзел

note: puzzle name
en: Ithaca
bg: Итака

note: puzzle name
en: Pelopones
bg: Пелопонес

note: puzzle name
en: Transeuropa
bg: Трансевропа

note: puzzle name
en: Lodzianka
bg: Лодзианка

note: puzzle name
en: Polonaise
bg: Полонезия

note: puzzle name
en: Baltic Sea
bg: Балтийско море

note: puzzle name
en: American Pie
bg: Американски пай

note: puzzle name
en: Traffic Jam
bg: Задръстване

note: puzzle name
en: Sunshine
bg: Слънце

note: puzzle name
en: Block 10
bg: Блокиране на 10

note: puzzle name
en: Block 10 Pro
bg: Блокиране на 10 Про

note: puzzle name
en: Climb 12
bg: Изкачване на 12

note: puzzle name
en: Climb 12 Pro
bg: Изкачване на 12 Про

note: puzzle name
en: Climb 15 Winter
bg: Изкачване на 15 Зима

note: puzzle name
en: Climb 15 Spring
bg: Изкачване на 15 Пролет

note: puzzle name
en: Climb 15 Summer
bg: Изкачване на 15 Лято

note: puzzle name
en: Climb 15 Fall
bg: Изкачване на 15 Есен

note: puzzle name
en: Climb 24 Pro
bg: Изкачване на 24 Про

note: set of puzzles
en: HuaRong Trail
bg: ХуаРонг Следа

note: set of puzzles
en: Challenge Pack
bg: Пакет с предизвикателства

note: set of puzzles
en: Skill Pack
bg: Пакет за умения

note: set of puzzles
en: Minoru Climb
bg: Минору изкачване

en: _Restart Puzzle
bg: _Започване отначало

en: Next Puzzle
bg: Следващия пъзел

en: Previous Puzzle
bg: Предишен пъзел

en: Level completed.
bg: Нивото е завършено.

en: The theme for this game failed to render.
    
    Please check that Klotski is installed correctly.
bg: Темата за тази игра не може да бъде изрисувана.
    
    Проверете дали Klotski е инсталирана правилно.

en: Could not find the image:
    %s
    
    Please check that Klotski is installed correctly.
bg: Не може да се открие графичния файл:
    %s
    
    Проверете дали Klotski е инсталирана правилно.

en: Moves: %d
bg: Ходове: %d

en: Sliding Block Puzzles
bg: Пъзели със плъзгащи се части

en: Slide blocks to solve the puzzle
bg: Плъзгай блоковете, за да решиш загадката

en: The number of the puzzle being played.
bg: Номера на пъзела, който се играе в момента.

en: The puzzle in play
bg: Текущият пъзел

en: The requested height of the main window in pixels. If this isn't big enough it will be ignored.
bg: Исканата височина на главния прозорец в пиксели. Ако не е достатъчно голяма, ще бъде игнорирана.

en: The requested width of the main window in pixels. If this isn't big enough it will be ignored.
bg: Исканата широчина на главния прозорец в пиксели. Ако не е достатъчно голяма, ще бъде игнорирана.

en: Already used! Where do you want to put that?
bg: Вече е използвано! Къде искате да го поставите?

note: Arrgh - lets all use the same tabs under emacs: Local Variables: tab-width: 8 c-basic-offset: 8 indent-tabs-mode: nil End:
en: Beat the odds in a poker-style dice game
bg: Победи шанса в подобна на покер игра със зарове

en: Tali
bg: Генерал

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
bg: Избери да се вмъкват ли закъснения между хвърлянията на компютъра, за да следи играча какво прави той.

en: Delay between rolls
bg: Закъснения между хвърлянията

en: Display the computer's thoughts
bg: Показване на мислите на компютъра

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
bg: Ако се установи в „Истина“, всички мисли на ИИ ще бъдат извеждани на стандартния изход.

en: Regular
bg: Oбикновена

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
bg: [Човек,Георги,Иван,Николай,Владимир,Мария]

en: Delay computer moves
bg: Забавяне на ходовете на компютъра

en: Display computer thoughts
bg: Показване на мислите на компютъра

en: Number of computer opponents
bg: Брой компютърни противници

en: Number of human opponents
bg: Брой човешки противници

en: Game choice: Regular or Colors
bg: Избор на игра: обикновена или цветна

en: STRING
bg: НИЗ

en: Roll all!
bg: Хвърляне на всички!

en: Roll!
bg: Хвърляне!

en: The game is a draw!
bg: Играта завърши с равенство!

en: Tali Scores
bg: Резултати

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
bg[0]: %s печели играта с %d точка
bg[1]: %s печели играта с %d точки

en: Game over!
bg: Край на играта!

en: Computer playing for %s
bg: Компютърът играе вместо %s

en: %s! -- You're up.
bg: %s! -- Твой ред е.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
bg: Изберете зарове, които ще хвърляте отново или изберете комбинация за резултат.

en: Roll
bg: Хвърляне

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
bg: Позволени са само три хвърляния! Посочете комбинация.

en: GNOME version (1998):
bg: GNOME версия (1998)

en: Console version (1992):
bg: Версия използваща Curses (1992):

en: A variation on poker with dice and less money.
bg: Вид покер със зарове и по-малко пари.

en: Current game will complete with original number of players.
bg: Текущата игра ще завърши с началния брой играчи.

en: Tali Preferences
bg: Настройки на Генерал

en: Human Players
bg: Човешки играчи

en: _Number of players:
bg: _Брой играчи:

en: Computer Opponents
bg: Компютърни противници

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
bg: _Закъснения между хвърлянията

en: N_umber of opponents:
bg: Брой _противници:

en: Colors
bg: Цветна

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
bg: Имена на играчите

en: 1s [total of 1s]
bg: 1-ци [общо 1-ци]

en: 2s [total of 2s]
bg: 2-ки [общо 2-ки]

en: 3s [total of 3s]
bg: 3-ки [общо 3-ки]

en: 4s [total of 4s]
bg: 4-ки [общо 4-ки]

en: 5s [total of 5s]
bg: 5-ци [общо 5-ци]

en: 6s [total of 6s]
bg: 6-ци [общо 6-ци]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
bg: 3 еднакви [сбор]

en: 4 of a Kind [total]
bg: 4 еднакви [сбор]

en: Full House [25]
bg: Фул [25]

en: Small Straight [30]
bg: Малка кента [30]

en: Large Straight [40]
bg: Голяма кента [40]

en: 5 of a Kind [50]
bg: 5 еднакви [50]

en: Chance [total]
bg: Шанс [сбор]

note: End of lower panel
en: Lower Total
bg: Общо точки долу

en: Grand Total
bg: Общо точки

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
bg: Общо точки горе

en: Bonus if >62
bg: Бонус при >62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
bg: Чифт от един цвят [сбор]

en: Full House [15 + total]
bg: Фул [15 + сбор]

en: Full House Same Color [20 + total]
bg: Фул от един цвят [20 + сбор]

en: Flush (all same color) [35]
bg: Флъш (всички от един цвят [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
bg: 4 еднакви [25 + сбор]

en: 5 of a Kind [50 + total]
bg: 5 еднакви [50 + сбор]

en: Choose a score slot.
bg: Изберете комбинация.

en: How many times do you wish to roll?
bg: Колко пъти желаете да хвърляте?

en: Generating ...
bg: Генерира се...

en: Results
bg: Резултати

en: Num Rolls
bg: Брой хвърляния

en: Total
bg: Общо

en: Net_work Game
bg: Игра в _мрежа

en: _Player list
bg: _Списък на играчите

en: _Chat Window
bg: Прозорец за _разговори

en: _Leave Game
bg: _Напускане на играта

en: A disk flipping game derived from Reversi.
bg: Игра с обръщане на дискчета, при която се опитвате да завземете цялата дъска.

en: Invalid move.
bg: Непозволен ход.

en: Dark:
bg: Тъмни:

en: Light:
bg: Светли:

en: Welcome to Iagno!
bg: Добре дошли в Iagno!

en: It is your turn to place a dark piece
bg: Ваш ред е за ход с черните

en: It is your turn to place a light piece
bg: Ваш ред е за ход с белите

en: Waiting for %s to move
bg: Изчакване на хода на %s

en: Dark's move
bg: Ход на тъмните

en: Light's move
bg: Ход на светлите

en: Dominate the board in a classic version of Reversi
bg: Доминирай масата с класическа версия на Reversi

en: Game over
bg: Край на играта

en: Piece flipping
bg: Обръщане на пуловете

en: Light player wins!
bg: Светлите спечелиха!

en: Dark player wins!
bg: Тъмните спечелиха!

en: The game was a draw.
bg: Играта завърши с равенство.

en: Light must pass, Dark's move
bg: Светлите пропускат, на ход са тъмните

en: Dark must pass, Light's move
bg: Тъмните пропускат, на ход са светлите

en: Iagno Preferences
bg: Настройки на Iagno

en: Players
bg: Играчи

en: _Use quick moves
bg: _Използване на бързи ходове

en: Animation
bg: Анимация

en: Partial
bg: Частична

en: Complete
bg: Пълна

en: _Stagger flips
bg: _Завъртане с ефект

en: S_how grid
bg: _Показване на решетката

en: _Flip final results
bg: _Обръщане на крайните резултати

en: _Tile set:
bg: _Вид пулове:

note: * Create outer window.
en: Player Chat
bg: Разговори с играчите

en: Occupied
bg: Заето

en: Empty
bg: Празно

en: Reserved
bg: Резервирано

en: Abandoned
bg: Изоставено

en: Spectator
bg: Кибик

en: #
bg: №

en: List of players:
bg: Списък с играчите:

note: FIXME: you shouldn't be able to boot yourself
en: Boot player
bg: Изгонване на играч

en: Sit here
bg: Сядане тук

en: Move here
bg: Преместване тук

en: Play with bot
bg: Игра с бот

en: Drop reservation
bg: Отмяна на резервация

en: Remove bot
bg: Премахване на бот

en: Card Style
bg: Стил на картите

en: No key
bg: Без

en: <Press a Key>
bg: <Натиснете бутон>

en: Unknown Command
bg: Непозната команда

en: There was an error accessing GConf: %s
bg: Грешка при достъп до GConf: %s

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
bg: Настройките по подразбиране не могат да бъдат прочетени вярно.

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
bg: Моля проверете настройките в GConf, и по-специално правилната инсталация на темите.

en: X Padding
bg: Отместване по X

en: Extra space to add to the width allocation.
bg: Допълнително пространство, което да се добави към отместването по широчина

en: Extra space to add to the height allocation.
bg: Допълнително пространство, което да се добави към отместването по височина

en: Width Multiple
bg: Множител на широчината

en: What multiple to constrain the width to.
bg: Към какъв множител да се придържа широчината

en: Height Multiple
bg: Множител на височината

en: What multiple to constrain the height to.
bg: Към какъв множител да се придържа височината

en: X align
bg: Подравняване по X

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right)
bg: Хоризонталното подравняване, от 0 (ляво) до 1 (дясно)

en: Y align
bg: Подравняване по Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
bg: Вертикалното подравняване, от 0 (горе) до 1 (долу)

en: Image rendering failed.
bg: Показването на изображението пропадна.

en: Time
bg: Време

note: i18n: This "_New" is for the menu item 'Game->New', implies "New Game"
en: _New
bg: _Нова игра

en: Network _Game
bg: Игра в _мрежа

en: L_eave Game
bg: _Напускане на играта

en: Player _List
bg: _Списък с играчи

en: Res_ume
bg: Про_дължаване

note: i18n: "_Restart" is the menu item 'Game->Restart', implies "Restart Game"
en: _Restart
bg: _Отначало

en: _Undo Move
bg: _Връщане на ход

en: _Redo Move
bg: _Отмяна на връщането

en: _Scores
bg: _Резултати

en: _Leave Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

en: Start a new multiplayer network game
bg: Започване на нова игра в мрежа

en: End the current network game and return to network server
bg: Спиране на текущата игра и връщане към мрежови сървър

en: Show a list of players in the network game
bg: Показване на списък с играчите в мрежова игра

en: Pause the game
bg: Пауза

en: Resume the paused game
bg: Продължаване на временно спряна игра

en: Restart the game
bg: Започване отначало на тази игра

en: Redo the undone move
bg: Връщане на отменения ход

en: Get a hint for your next move
bg: Съвет за следващия ход

en: View the scores
bg: Преглед на резултатите

en: Enter fullscreen mode
bg: Заемане на цял екран

en: Leave fullscreen mode
bg: Изход от цял екран

en: Quit this game
bg: Изход от тази игра

en: About this game
bg: Относно тази игра

en: Configure the game
bg: Настройване на играта

note: %s is replaced with the name of the game in gnome-games.
en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: %s е свободен софтуер. Можете да я разпространявате според условията на версия 2 или по-висока (по Ваш избор) на Общия публичен лиценз на GNU, който е публикуван от Фондацията за свободен софтуер,

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: %s се разпространява с надеждата да е полезна, но БЕЗ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ, дори и подразбиращата се ПРИГОДНОСТ или ГОДНОСТ ЗА КОНКРЕТНА УПОТРЕБА. За подробности прегледайте Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with %s; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
bg: Трябва да сте получили копие на Общия публичен лиценз на GNU заедно с %s. Ако се сте - пишете на Фондацията за свободен софтуер на адрес: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Network game mode
bg: Режим на игра в мрежа

en: The game server
bg: Игровият сървър

en: The identifier for the game
bg: Специфично име за играта

en: The mode of network game to use. 1 = Server, 2 = LAN Host, 3 = LAN Client.
bg: Режима на мрежовата игра, който да се използва. 1 = Сървър, 2 = LAN домакин, 3 = LAN клиент.

en: The player's nickname
bg: Прякорът на играча

en: The player's nickname.
bg: Прякорът на играча

en: This string identifies the default game to connect to or create (depending on mode).
bg: Този низ определя стандартната игра, към която да се свързвате или да създавате (в зависимост от режима)

en: When using server mode, which game server to contact. This accepts the usual hostname or dotted quad notation.
bg: Когато сте в сървърен режим, кой игрови сървър да се потърси. Приема се име на хост или IP адрес.

en: The selected theme failed to render.
    
    Please check that Mahjongg is installed correctly.
bg: Избраната тема не може да бъде изрисувана.
    
    Проверете, дали Mahjongg е инсталирана правилно.

en: Unable to locate file:
    '%s'
    
    Please check that Mahjongg is installed correctly.
bg: Не може да се намери файла:
    „%s“
    
    Проверете дали Mahjongg е инсталиран правилно.

en: Unable to locate file:
    '%s'
    
    The default tile set will be loaded instead.
bg: Не може да бъде намерен файла:
    „%s“
    
    Стандартния набор плочки ще бъде зареден вместо това.

en: Unable to render file:
    '%s'
    
    Please check that Mahjongg is installed correctly.
bg: Не може да се изрисува файла:
    „%s“
    
    Проверете дали Mahjongg е инсталиран правилно

en: Could not load tile set
bg: Не може да се зареди набор с плочки

en: Do you want to finish the current game or start playing with the new map immediately?
bg: Искате ли да довършите текущата игра или ще започнете с нова карта веднага?

en: If you choose to finish with the old map then the next game will use the new map.
bg: Ако изберете да приключите със старата карта, тогава следващата игра ще използва новата карта.

en: _Finish
bg: _Приключване

en: Shuffle
bg: Случайна

en: Mahjongg Scores
bg: Резултати от Mahjongg

en: Map:
bg: Карта:

en: Mahjongg Preferences
bg: Настройки на Mahjongg

en: Tiles
bg: Плочки

en: Maps
bg: Изгледи

en: _Select map:
bg: _Избор на карта:

en: Maps:
bg: Карти:

en: Tiles:
bg: Плочки:

en: A matching game played with Mahjongg tiles.
bg: Игра с еднакви плочки Mahjongg.

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
bg: Не е открита конфигурация, подходяща за игра.

en: Tiles Left:
bg: Оставащи плочки:

en: Moves Left:
bg: Оставащи ходове:

en: Remove matching pairs of tiles.
bg: Махайте от игралното поле еднакви плочки.

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
bg: Разрушаване на купчина плочки чрез групирането им по двойки

en: The requested height of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 200 pixels high.
bg: Исканата височина на главния прозорец в пиксели. Забележете, че графичните обекти в прозореца са високи поне 200 пиксела.

en: The requested width of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 320 pixels wide.
bg: Исканата широчина на главния прозорец в пиксели. Забележете, че графичните обекти в прозореца са високи поне 320 пиксела.

en: mahjongg|Easy
bg: Лесно

note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: The Ziggurat
bg: Зигурат

en: Four Bridges
bg: Четири моста

en: Cloud
bg: Облак

en: Tic-Tac-Toe
bg: Морски шах

en: Red Dragon
bg: Червения дракон

en: Pyramid's Walls
bg: Стени на пирамида

en: Confounding Cross
bg: Разбъркани кръстове

en: Difficult
bg: Трудно

note: FIXME: This is long enough to resize the window upwards when * the game finishes.
en: 1000 point bonus for clearing the board!
bg: 1000 точки бонус за разчистване на цялата игрална дъска!

en: same-gnome|Medium
bg: Средно

en: Set the theme
bg: Избор на темата

en: For backwards compatibility
bg: За съвместимост със предишните версии

en: Game size (1=small, 3=large)
bg: Големина на дъската (1=малка, 3=голяма)

en: Clear the screen by removing groups of colored balls
bg: Изчисти екрана чрез махането на групи цветни топки

en: Same GNOME
bg: Еднакви

en: Height of the custom board
bg: Височина на произволната дъска

en: Setting this to FALSE means the pieces fall slowly, but gracefully. A setting of TRUE causes the pieces to fall quickly and jerkily.
bg: Настройването на тази опция на FALSE, означава парчетата да падат бавно, но елегантно. Ако е TRUE, парчетата падат бързо и непохватно.

en: The board size
bg: Размер на дъската

en: The filename of the theme to use.
bg: Име на файл с тема, която ще се използва.

en: The height of the custom board, 101 &gt; height &gt; 3.
bg: Височината на произволната дъска, 101 &gt; височина &gt; 3.

en: The size of the board to use. 1 = Custom, 2 = Small, 3 = Medium, 4 = Large.
bg: Размера на дъската: 1 = Произволна, 2 = Малка, 3 = Средна, 4 = Голяма

en: The theme to use
bg: Използваната тема

en: The width of the custom board, 101 &gt; width &gt; 3.
bg: Широчината на произволната дъска, 101 &gt; широчина &gt; 3

en: The window height
bg: Височината на прозореца

en: The window width
bg: Широчината на прозореца

en: Use fast animation
bg: Използване на бърза анимация

en: Width of the custom board
bg: Широчина на произволната игрална дъска

en: No points
bg: Без точки

en: %d point | %d points
bg[0]: %d точка
bg[1]: %d точки

en: Score: %d
bg: Резултат: %d

en: I want to play that game! You know, they all go whirly-round and you click on them and they vanish!
bg: Искам да играя тази игра! Те се въртят едни такива и ти цъкаш на тях и те изчезват, нали се сещаш!

en: Same GNOME Scores
bg: Резултати от „Еднакви“

en: Unfortunately your score did not make the top ten.
bg: За съжаление, вашият резултат не е достатъчно добър, за да е един от десетте най-добри.

en: Same GNOME Theme
bg: Тема от „Еднакви“

en: _Theme...
bg: _Тема...

en: _Fast Animation
bg: _Бърза анимация

en: No theme data was found.
bg: Не беше открита информация за тема

en: It is impossible to play the game. Please check that the game has been installed correctly and try again.
bg: Не е възможно да се играе тази игра. Моля, уверете се, че е инсталирана правилно и опитайте отново.
