goobox - en to bg translation catalogue (154 entries)

en: Goobox Application
bg: Програмата Goobox

en: Goobox Application Factory
bg: Фабрика за приложението Goobox

en: Choose a CD Cover
bg: Избор на обложка

en: Found images:
bg: Открити изображения:

en: <b>CD Drive</b>
bg: <b>CD устройство</b>

en: <b>Destination folder</b>
bg: <b>Папка, в която да се записва</b>

en: <b>Extract</b>
bg: <b>Извличане</b>

en: <b>File type</b>
bg: <b>Тип файл</b>

en: Advanced _Options
bg: _Допълнителни настройки

en: Choose destination folder
bg: Избор на папка за запис

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Excellent quality lossless compression
bg: Отлично качество, компресия без загуби

en: Extract Tracks
bg: Извличане на песни

en: Extracting Tracks
bg: Извличане на песни

en: General
bg: Общи

en: Good quality lossy compression
bg: Добро качество, компресия със загуби

en: High quality lossy compression
bg: Високо качество, компресия със загуби

en: Preferences
bg: Настройки

en: Raw audio
bg: Некомпресиран звук

en: _All tracks
bg: Всички песни

en: _Save playlist
bg: Запазване на плейлистaта

en: _Selected tracks
bg: Избрани песни

en: CD Player
bg: Слушане на аудио дискове

en: Play and extract CDs
bg: Слушане и извличане на песни от CD-та

en: Possible values are: ogg, flac, mp3, wave.
bg: Възможни стойности са: ogg, flac, mp3, wave

en: Possible values are: system, text_below, text_beside, text_only, icons_only.
bg: Възможни стойности са: system(системни), text_below(текст отдолу), text_beside(текст отстрани), text_only(само текст), icons_only(само икони).

en: Could not display help
bg: Не може да се покаже помощта

en: CD player and ripper
bg: Слушане и извличане на песни от аудио дискове

en: Could not execute command
bg: Не може да се изпълни командата

en: Unnamed CDROM
bg: Неименуван CDROM

en: Unnamed SCSI Drive (%s)
bg: Неименувано SCSI устройство (%s)

en: File image
bg: Файл с изображение

en: %u, loading image: %u
bg: %u, зареждане на изображение: %u

en: Loading images
bg: Зареждане на изображения

en: Could not search a cover on Internet
bg: Не може да се потърси обложка в интернет

en: No image found
bg: Не е открито изображението

en: Could not display help: %s
bg: Не може да се покаже помощта: %s

en: Searching images...
bg: Търсене на изображения...

en: You need at least one of the following GStreamer plugins in order to extract CD tracks:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Mp3
    • %s → Wave
bg: Имате нужда от поне един от следните GStreamer плъгини, за да извличате песни от аудио дискове:
    
    * %s → Ogg Vorbis
    * %s → FLAC
    * %s → Mp3
    * %s → Wave

en: No encoder available.
bg: Няма налична кодираща програма.

en: Nominal bitrate: %d Kbps
bg: Номинален битрейт: %d Kbps

en: Compression level: %d
bg: Ниво на компресия: %d

en: Bitrate: %d Kbps
bg: Битрейт: %d Kbps

en: Smaller size
bg: По-малък размер

en: Higher quality
bg: По-добро качество

en: Faster compression
bg: По-бърза компресия

en: Higher compression
bg: По-добра компресия

en: Could not display the destination folder
bg: Не може да се покаже папката за запис

en: Tracks extracted successfully
bg: Песните извлечени успешно!

en: _View destination folder
bg: Преглед на папката за запис

en: Extracting track %d of %d: %s
bg: Извличане на %d песен от общо %d: %s

en: Ripped with Goobox
bg: Извлечено с Goobox

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентацията на тавата.

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
bg: Не може да се намери терминал, ще се използва xterm, дори ако не проработи

en: Error reading CD
bg: Грешка при разчитане на диска

en: The specified device is not valid
bg: Избраното устройство не е валидно

en: Drive not ready
bg: Устройството не е готово

en: Tray open
bg: Устройството е отворено

en: No disc
bg: Няма диск

en: Data CD
bg: Диск със данни

en: Click here to choose a cover for this CD
bg: Натиснете тук, за да изберете обложка за този диск

en: Paused
bg: Паузирано

en: Ejecting CD
bg: Изкарване на диска

en: Checking CD drive
bg: Проверяване на устройството

en: Reading CD
bg: Прочитане на диска

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: _Extract
bg: Извличане

en: _Reset
bg: Зануляване

en: V_olume
bg: Ниво на звука

en: Volume level: %3.0f%%
bg: Ниво на силата на звука: %3.0f%%

en: Change the volume level
bg: Променяне нивото на звука

en: Volume
bg: Ниво на звука

en: Hide _tracks
bg: Скриване на песни

en: Show _tracks
bg: Показване на песни

en: %d track | %d tracks
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: year %d
bg: година %d

en: Length
bg: Продължителност

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: _Pause
bg: Пауза

en: Pause playing
bg: Паузиране на изпълнението

en: _Play
bg: _Слушане

en: Play CD
bg: Слушане на CD

en: Could not eject the CD
bg: Не може да се изкара диска

en: Could not read drive
bg: Не може да се разчете устройството

en: Could not save cover image
bg: Не може да се запази изображението на обложката

en: Could not load image
bg: Не може да се зареди изображението

en: Choose CD Cover Image
bg: Избор на изображение за обложка

en: Images
bg: Изображения

en: All files
bg: Всички файлове

en: You have to enter the artist and album names in order to find the album cover.
bg: Трябва да въведете името на изпълнителя и албума, за да се намери обложката на албума.

en: _Show Window
bg: Показване на прозореца

en: Show the main window
bg: Показване на главния прозорец

en: _Hide Window
bg: Скриване на прозореца

note: "H"
en: Hide the main window
bg: Скриване на главния прозорец

en: No image
bg: Няма изображение

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: pixels
bg: пиксели

en: CD device to be used
bg: CD устройството, което да се използва

en: Play the CD on startup
bg: Изпълнение на диска при стартиране

en: Play/Pause
bg: Слушане/Пауза

en: Play the next track
bg: Слушане на следващата песен

en: Play the previous track
bg: Слушане на предишната песен

en: Eject the CD
bg: Изкарване на диска

en: Hide/Show the main window
bg: Скриване/Показване на главния прозорец

en: Volume Up
bg: Увеличаване силата на звука

en: Volume Down
bg: Намаляване силата на звука

en: Quit the application
bg: Изход от програмата

en: Cannot start the CD player
bg: Не може да се пусне изпълнението на диска

en: In order to read CDs you have to install the cdparanoia gstreamer plugin
bg: За да можете да четете дискове, трябва да инсталирате cdparanoia gstreamer плъгина.

en: Track %u
bg: Песен %u

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _View
bg: Преглед

en: _Help
bg: Помощ

en: CD C_over
bg: CD обложка

en: _About
bg: Относно

en: Information about the program
bg: Информация относно програмата

en: _Contents
bg: Ръководство

en: Display the manual
bg: Показване на ръководството

en: _Keyboard shortcuts
bg: Бързи клавиши на клавиатурата

en: Play
bg: Слушане

en: Play this track
bg: Слушане на тази песен

en: Pause
bg: Пауза

en: _Stop
bg: _Спиране

en: Stop playing
bg: Спиране на изпълнението

en: _Next
bg: _Следваща песен

en: Pre_v
bg: _Предишна песен

en: _Eject
bg: Изкарване

en: _Reload
bg: Презареждане

en: Reload the CD
bg: Презареждане на диска

en: _Preferences
bg: Настройки

en: Edit various preferences
bg: Редакция на различни настройки

en: E_xtract Tracks
bg: Извличане на песни

en: Save the tracks to disk as files
bg: Запазване на песните като файлове

en: _CD Properties
bg: CD настройки

en: Edit the CD artist, album and tracks titles
bg: Редакция на изпълнителя, албума и имената на песните за този диск

en: _Quit
bg: _Затваряне на програмата

en: _Choose from Disk
bg: Избор от диска

en: Choose a CD cover from the local disk
bg: Избор на обложка за диска от локалния диск

en: _Search on Internet
bg: Търсене в интернет

en: Search a CD cover on Internet
bg: Търсене на обложка в интернет

en: _Remove Cover
bg: Премахване на обложката

en: Remove current CD cover
bg: Премахване на текущата обложка на диск

en: _Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: View the main toolbar
bg: Показване на главната лента с инструменти

en: Stat_usbar
bg: Лента за състоянието

en: View the statusbar
bg: Показване на лентата за състоянието

en: Play _All
bg: Слушане на всички

en: Play all tracks
bg: Слушане на всички песни

en: _Repeat
bg: Повтаряне

en: Restart playing when finished
bg: Рестартиране на изпълнението при приключване

en: S_huffle
bg: В разбъркан ред

en: Play tracks in a random order
bg: Слушане на песни в разбъркан ред
